Trenčín – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Poprad – Zvolen 2:3 (0:1 po s.n.)
HK DUKLA Trenčín
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 06.03.2015, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru, Trenčín • Tipsport Liga (SR) play-off

Tlačová konferencia po zápase:

Roman Stantien (Dukla): "My sme nepremenili tie presilovky v prvej tretine. Za stavu 0:2 sme sa dvihli a vyrovnali, v tretej tretine sme mohli dať víťazný gól, dopadlo to tak, ako dopadlo. Nebudem sa k tomu vyjadrovať, lebo jednu pokutu som už dostal a nikoho nechcem dotovať. "

Miroslav Chudý (BB): "Bolo to náročné a dôležité stretnutie pre oba tímy. Bolo dôležité, že sme ustáli oslabenia v prvej tretine. Mali sme zápas dobre rozohratý po dvoch strelených góloch, bohužiaľ prišla chyba pred koncom druhej tretiny a tá vliala domácim sily. Pustili sa do nás v tretej tretine, tam sme prežívali veľmi ťažké chvíle. Po vyrovnaní sme sa trošku oklepali a našťastie dotiahli zápas do víťazného konca, za čo chalanom ďakujem." (19:59:46)

Úspešnosť brankárov: 85%:92.3%

Bystričania boli do konca druhej tretiny lepším tímom, gól Koyša ich zhodil z koňa. V tretej tretine dominovala Dukla, no víťazný gól nedosiahla a po faule Koyša sa v dlhej presilovke presadili hostia. V sérii tak vedú 3:0 a zajtra majú mečbal.

60:00

59:59
    Handzuš bully s Nemcom nevyhral, domáci útočník ešte buchol do puku, no ten sa len pomaly dostal k pripravenému brankárovi.

59:55
    Po zašliapnutí puku pri mantineli ešte jedno vhadzovanie pred Košarišťanom.

59:45
    Konrád na striedačke, Dukla v šestici. Mikula ťahal po pravom krídle, jeho pokus minul bránku Bystrice.

59:09
    Gól zmrazil domáce publikum, prišiel v čase, kedy to už bude pre Trenčanov náročné vyrovnať. Paradoxne po neúmyselnom faule najlepšieho hráča zápasu.
    KOUSALÍK - 2:3

59:09
    Banská Bystrica dala gól!
    Hostia sa dokázali na tretí pokus pevne usadiť v útočnom pásme, rozhádzala hráčov Dukly sériou nahrávok a potom dostal na modrú puk Kousalík. Napriahol a stečovaný puk končí za bezmocným Konrádom.
    Asistencia: Kafka, Heizer

58:01
    Druhýkrát už sa Bystričania chvíľu v pásme udržali, potom Trenčania puk získali a opäť sa oslobodili.

57:19
    Dukle sa podarilo vyhodiť puk.

57:00
    Pre Bystricu sa otvára veľká možnost. Odohrá presilovku ako tú prvú, kedy skórovala po 9 sekundách, alebo sa Dukla ubráni?

57:00
    Koyš, Dukla, 2 + 2 min, nebezp.hra so zdvih.hokejkou

56:55
    Koyš nechtiac zasiahol Kafku vysokou hokejkou, 4 minúty presilovky pre Bystricu v rozhodujúcich momentoch zápasu.

55:15
    Prečíslenie Trenčanov. Dvaja na jedného! Melichárek sa rozhodol príklepom páliť z pravej strany, míňa bránu.

54:43
    Dukla sa derie dopredu, snaží sa rozhodnúť v základnej hracej dobe.

52:56
    Michal Handzuš je líška mazaná. Dobre videl že rozhodca sa otáča, takticky podržal trenčianskeho hráča.

52:17
    Icing hostí, vhadzovať sa bude pred bránou Baranov.

52:09
    V tretej tretine je lepším a aktívnejším tímom Dukla, hostia sa prevažne bránia.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 40. Koyš, 43. Filo (Habšuda, Stantien) – 19. Kudrna (Bambúch), 28. White (Handzuš, Guimond), 60. Kousalík (Kafka, Heizer)

HK DUKLA Trenčín: Konrád (Nagy) – Kozák, T. Bokroš, Dudáš, Andersons, Novajovský, Habšuda, Hochel – P. Šišovský, V. Nemec, Melichárek – O. Mikula, Mich. Hlinka, Rób. Petrovický – Koyš, P. Stantien, M. Filo – D. Hudec, J. Zlocha ml., Daniška. Tréner: R. Stantien
    HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Corbeil) – Grundling, M. Rosandič, Kousalík, Bambúch, Biro, Guimond – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – White, Kytnár, T. Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek – P. Lamper. Tréner: M. Chudý

Rozhodčí: D. Konc, Kubuš – M.Orolín, J.Tvrdoň