Rumunsko – Belgie 4:3 (kon.) | Srbsko – Austrálie 3:4 (1:2 po s.n.) | Island – Španělsko 2:4 (kon.)
Rumunsko
4:3 (3:0, 0:2, 1:1)
Belgie
Čtvrtek 16.04.2015, 15:00 • Skautahöllin Laugardal, Reykjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:14:56)

Rumunsko zůstává tedy i po dnešku jediným neporaženým týmem na turnaji a má velmi dobře nakročeno k návratu o kategorii výše. O vývoji ve skupině hodně napoví další dnešní zápasy, jejichž průběh můžete samozřejmě sledovat na onlajnech. V 18:30 proti sobě nastoupí Srbsko s Austrálií a ve 22:00 bude domácí Island čelit Španělsku.

Střely na bránu: 33:21 (15:2, 8:8, 10:11)

Je dobojováno! Rumuni nakonec uhájili jednobrankový náskok a vítězí nad Belgií 4:3. Rumunsko vstoupilo do zápasu s jasnou herní převahou a už po 18 minutách vedlo 3:0, jenže na začátku druhé třetiny si situaci zkomplikovalo a Belgie se dvěma brankami dostala rychle zpátky do hry. Rumuni následně už nebyli schopni najít ztracenou suverenitu z první třetiny, ale zápas přeci jen dovedli do vítězného konce. Rozdíl mezi oběma týmy byl znát hlavně při hře 5 na 5, při níž byla Belgie v útoku hodně bezzubá.

60:00

59:30
    Přesně půl minuty před koncem vyhazují Rumuni kotouč na zakázané uvolnění a Belgie si bere oddechový čas.

59:19
    Poslední minuta zápasu je v plném proudu a Belgie zkouší hru bez brankáře.

58:21
    Onodi teď trochu riskantně vyjel do rohu kluziště a nebyl včas u puku, takže jeden z Belgičanů přihrával před prázdnou branku, kde však nebyl nikdo z hráčů v červeném.

58:00
    Útočí naopak Rumuni a Cornelis teď musel zasahovat proti střele Flinty.

57:10
    Čas rychle běží a Rumunům teď stačí napadat rozehrávku soupeře. Belgii se nedaří vytvořit si tlak.

55:30
    Nyní se viditelně projevuje, že při hře 5 na 5 si Belgie v útoku příliš neví rady.

54:54
    Belgičanům se teď nedaří těžit z nahazovaných kotoučů, které většinou sbírá rumunská obrana.

53:39
    Rumuni drží puk v útočném pásmu, což jim za tohoto stavu vyhovuje.

52:51
    Po zakázaném uvolnění Belgičanů se bude vhazovat před Cornelisem.

52:07
    Rumunsko hraje v plném počtu.

51:29
    Další vyhození přes všechny čáry. Belgie se marně snaží usadit s pukem v útočném pásmu.

51:07
    Rumunům se podařilo vyhodit kotouč a obranná formace mohla vystřídat.

50:11
    Van Looy je zpátky na ledě a začíná přesilová hra Belgičanů.

50:07
    Těsně před koncem van Looyova trestu se navíc bude vylučovat na straně Rumunska, které se provinilo příliš mnoha hráči na ledě.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 4. Mihaly (Goga, Zsok), 9. Imecs (Tranca, Lorincz), 18. Gliga (Mihaly), 44. Gliga (Zsok) – 23. Pellegrims (Gyesbreghs, Kolodziejczyk), 26. Paulus, 48. Morgan (Engelen)

Rumunsko: Onodi (Catrinoi Cornea) – Goga, Bors, Pysarenko, Flinta, Papp, Sallo, Mastaleriu, Tapu – Zsok, Mihaly, Gliga – Tranca, Imecs, Lorinz – Biro, Timaru, Molnar – Csergo, Munteanu, Irimia. Tenér: Kjell Lindqvist.
    Belgie: Cornelis (Legrand) – Gyesbreghts, Paulus, Engelen, Neven, Thurura – Morgan, Kolodziejczyk, Bremer – Vercammen, van Looy, de Smet – Dozin, Evers, Pellegrims – Everart, Dewin, van Noten. Trenér: Paul Vincent.

Rozhodčí: Vedran Krcelič (CRO) – Thomas Caillot (FRA), Sindri Gunnarsson (ISL)