Rumunsko – Belgie 4:3 (kon.) | Srbsko – Austrálie 3:4 (1:2 po s.n.) | Island – Španělsko 2:4 (kon.)
Island
2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Španělsko
Čtvrtek 16.04.2015, 22:00 • Skautahöllin Laugardal, Reykjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

Ode mě to bude z dnešního zápasu všechno. Osobně se na vás těším u nočního duelu play-off NHL mezi Blues a Wild, jistě vám ale doporučím sledovat i další zápasy na onlajny.com!

Děkuji vám za pozornost, na počtenou! (00:08:00)

Střely: 23:30 (2:12, 13:8, 8:10)

V dnešním utkání si totiž Španělsko poradilo s Islandem, který porazilo 4:2!

Do vedení se dostali až v závěru jinak velmi nudné první periody zásluhou obránce Guillerma Betrana.

Ve 25. minutě se hostující celek dokonce dostal do vedení o dva góly, když se z předbrankového prostoru prosadil Ignacio Solorzano. Naději domácímu celku vykřesal gólem v minutě 38. Jón Gíslason.

Na počátku třetí periody ale Španělsko dalo velmi důležitou branku, neboť se prosadil Pol Gonzalez a bylo to 3:1. V 52. minutě za domácí reprezentaci zvládl snížit nejlepší hráč Birkir Arnason, na více už se ale Islandští nezmohli. V závěru totiž výhru Španělů gólem do prázdné branky pečetil Pablo Puyuelo.

Island se tak po druhé prohře ve třetím zápase dostal do velmi složité situace, zatímco Španělé slaví druhou výhru rovněž ze tří utkání.

Španělé si mohou vychutnat vítěznou národní hymnu.

Nejlepší hráči: Birkir Árnason – Pablo Puyuelo

60:00
    Pablo PUYUELO - 2:4

59:46
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Přes celé hřiště se do prázdné branky trefil PABLO PUYUELO! Bez asistence.

59:38
    Obléhání Alcaineho branky je zatím neúspěsné!

59:25
    Dennis Hedström míří na střídačku, Island bude hrát v šesti!

59:20
    Střela Robina Hedströma úspěch neslavila.

58:53
    Maackova střela šla těsně vedle.

58:35
    A Španělé jsou v plném počtu.

58:15
    Islandu se přesilovka zatím vůbec nedaří.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty.

57:47
    A opět je puk až v obranném pásmu severské země.

57:18
    Nyní se Island z pásma dostal sám příliš prudkou přihrávkou.

56:55
    Už se opět hraje, Španělé hned po buly vyhazují.

56:49
    U pravé tyčky Alcaineho branky probíhá úprava díry, kam má branka zapadat.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 38. Gíslason (Sigurdarson), 52. B. Árnason (Leifsson, Maack) – 20. G. Betran (Muñoz, P. Gonzalez), 25. Solorzano (Puyuelo, Fuentes), 41. P. Gonzalez (Muñoz), 60. Puyuelo

Island: D. Hedström (Sigurbergsson) – Helgason, Jonsson (C), B. Árnason, I. Árnason, Blöndal, Ingason, Eliasson, Jakobsson – R. Hedström, Alengård (A), Gíslason (A) – Maack, Thormodsson, Sigurdarson – Andrésson, Magnusson, Leifsson – Bjarnason, Mikaelsson
    Španělsko: Alcaine (I. Garcia) – G. Betran (A), Palacin, Hernández, A. Garcia, Gainza, G. Gonzalez – Muñoz, P. Gonzalez (A), Boronat – Puyuelo, Anglés, Carbonell – Vicente, Solorzano, Fuentes – Barnola (C), Ribot-Tona, Garcia-Arias

Rozhodčí: Hansen (NOR) – Bogdanovs (LAT), Dahl (NOR)