Montreal Canadiens
4:3 (0:1, 4:2, 0:0) Stav série: 1:0
Ottawa Senators
Čtvrtek 16.04.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Opět se s Vámi budu těšit u online přenosu druhého utkání série mezi Capitals a Islanders, tak doufejme, že nám nabídne stejně bizarní podívanou, jako dnešní mač. Do té doby, na počtenou! (04:27:02)

Na první utkání této série si do Bell Centre našlo cestu 21 287 diváků.

3. Mika Zibanejad (OTT) 1+0

Je dobojováno! První výhru v sérii si připisují domácí Canadiens, kteří po zajímavém utkání poráží Ottawu 4:3. V prvním dějství domácí nepůsobili vůbec dobrým dojmem, ukázkovým příkladem budiž první gól Sens, kde naprosto nefungovala komunikace mezi Markovem a Pricem a Milan Michálek tak vstřelil možná nejsnadnější gól své kariéry. Druhá třetina byla reklamou na hokej, padlo v ní celkem šest branek. Habs otočili průběh mače dvěma slepeným brankami, o které se postarali Torrey Mitchell a Tomáš Plekanec. O malý okamžik později předvedl Subban obrovský zkrat, když zbytečnou sekerou div, že nezlomil Stoenovi všechny prsty. Za tento nesportovní zákrok byl odměněn pěti minutami plus trestem do konce utkání.

Přesilovou hru hosté využili, z mezikruží přesně mířil Kyle Turris. Jenže početní výhoda pokračovala dál a padly v ní ještě dvě branky, nejprve se při vlastním oslabení mohl radovat Lars Eller, o vyrovnání se z dorážky postaral Mika Zibanejad. Vítěznou branku měl dnes na svědomí člen čtvrté lajny Canadiens Brian Flynn. Nutno poznamenat, že před výkonem čtvrté útočné trojice domácích ve složení Prust – Mitchell – Flynn nelze nic jiného než smeknout. Třetí třetina nabídla řadu gólových příležitostí, ale oba gólmani už za svá záda žádný z puků nepustili. Hromadná potyčka, která se odehrála ihned po závěrečném hvizdu, nám prozradila, že v této sérii se bude ještě pořádně jiskřit. Máme se tedy na co těšit!

V závěrečné potyčce byli dvěma trestnými minutami za hrubost plus osobním desetiminutovým trestm potrestáni hostující MacArthur s Turrisem, z domácího tým obdržel stejný trest Tom Gilbert.

60:00

59:49
    Karlssonovo nahození bylo opět tečováno. A zřejmě to byl zase jeden z domácích hráčů, tentokráte se však bude vhazovat po levici Careyho Price.

59:42
    Puk opět zmizel z kluziště, vhazování znovu po Priceově pravé ruce. Rozhodčí ještě kontrolují časomíru, nakonec se přidává vteřina a tři desetiny k tomu.

59:36
    Puk byl ztečován do ochranné sítě, hra zůstane před Pricem. Domácí lodivod Michel Therrien si vybírá oddechový čas.

59:24
    Wiercioch pálí, do jeho rány se obětavě položil Petry a zablokoval ji. Ještě to budou nervy.

58:56
    Methotovi přeskočil puk do středního pásma, Ottawa musí vyklidit pole.

58:38
    Hammond na lavičce, Ottawa v šesti!

58:10
    Domácí bojují za Hammondovou brankou a velice dobře drží puk na své holi a šetří čas.

57:34
    Zibanejadovo nahození před brankou zblokoval klečící Jemelin, předal touš Petrymu, který ho odváží do bezpečné zóny.

57:01
    Karlssonovo nahození tečoval Kyle Turris, Price reflexivním zákrokem vyráží.

56:32
    Gallagher opět v akci, ale nyní se ke střele ani nedostal, skvěle zasáhl vracející se Karlsson.

Vojtěch Tůma

Branky a nahrávky: 28. Mitchell (Flynn, Subban), 29. Plekanec (Galchenyuk, Subban), 32. Eller (Flynn), 38. Flynn (Prust, Beaulieu) – 13. Michálek (Karlsson), 31. Turris (Karlsson, Wiercioch), 33. Zibanejad (Wiercioch, Karlsson)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Jemelin, Petry, Beaulieu, Gilbert – Galchenyuk, Plekanec, Gallagher – Smith-Pelly, Desharnais, Parenteau – De La Rose, Eller, Weise – Prust, Mitchell, Flynn. Trenér: Michel Therrien.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karlsson, Wiercioch, Ceci, Borowiecki, Gryba – MacArthur, Turris, Stone – Michálek, Zibanejad, Ryan – Condra, Pageau, Lazar – Hoffman, Legwand, Chiasson. Trenér: Dave Cameron.

Rozhodčí: Steve Kozari, Dave Jackson – Pierre Racicot, David Brisebois

Diváci: 21287