Čtvrtek 16.04.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Play-off NHL

Radim Vrbata (VAN) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:50
    Jiří Hudler (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:47

1. Jonas Hiller (CGY) 29 zák., 1 gól, 96,7%
    2. Eddie Läck (VAN) 28 zák., 2 gólů, 93,3%
    3. Kris Russell (CGY) 1+0

Parádní utkání nám skončilo výhrou Calgary 2:1. Viděli jsme tři branky, což není mnoho, a tak by se mohlo zdát, že se jednalo o nudný hokej, nicméně opak je pravdou. Ve 33. minutě otevřel skóre Bo Horvat, který nevystřelil podle představ, nicméně puk skončil v brance, a tak vstřelil svůj premiérový gól v play-off. Hostující celek bojoval, vyrovnání se dočkal ve 48. minutě, kdy rovněž první branku ve vyřazovacích bojích vstřelil David Jones. Vypadalo to, že se bude prodlužovat, ale půl minuty před koncem základní hrací doby rozhodla dělovka Krise Russella o tom, že výhru z prvního zápasu série si připisuje Calgary.

60:00

59:45
    Vancouver se ještě zoufale snaží o vyrovnání, ale už nemá čas.
    Kris RUSSELL - 1:2

59:30
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tlak v útočném pásmu končí gólem. Puk putoval po ose Benett, Wideman na modrou, kde stál KRIS RUSSELL. Ten se vší silou opřel do kotouče, tvrdou střelou od modré čáry prostřelil všechny hráče včetně brankáře. Läck v brance Vancouveru nemohl vůbec nic dělat, před ním byl takový provoz, že neviděl vůbec nic. Hostující celek se dostává do vedení půl minuty před koncem. Asistence: Dennis Wideman, Sam Bennett.

59:10
    Hostující hráči jsou v útočném pásmu, domácí se s vypětím všech sil brání. Läck si zatím ví rady se střelami protihráčů.

58:00
    O puk ovšem přišli, a tak se museli bránit brejku dva na jednoho. Johnny Gaudreau jej vyřešil střelou, kterou nádherně chytil do rukavice brankář Läck.

57:33
    Vhazování ve středu kluziště, puk získávají domácí, kteří okamžitě hledají cestu do útoku, aby se mohli prosadit.

57:00
    Hraje se bez přerušení, probíhají poslední tři minuty základní hrací doby. Pravděpodobně uvidíme prodloužení, hra je totiž vyrovnaná.

55:48
    Sean Monahan po Hudlerově přihrávce pálil bez přípravy, zařízení minul o nějaký metr a půl.

55:10
    Oba týmy se dostali do dobré šance, nejprve Hansen nedokázal trefit rychlou přihrávku od spoluhráče, poté Bollig promáchl.

54:13
    Střelu ke středního pásma kryje domácí brankář rukavicí. Následně se před ním strhla menší potyčka, kterou ale vyřešili rozhodčí domluvou, vylučovat se nebude.

54:08
    Komerční přestávka, střelecky aktivnější jsou momentálně domácí, kteří vedou v tomto ohledu 29:27, ovšem narážejí na překážku jménem Hiller. Maskovaný muž výrazně pomáhá Flames.

53:46
    Chris Higgins nedokázal vystřelit rychleji, chviličku byl sám před brankářem Flames, ale než si srovnal kotouč pro střelu, přijel k němu obránce a ze slibné šance nebylo nic.

53:08
    Sedinovci do dobré pozice vyslali Burrowse, který se pořádně opřel do kotouče, Hiller byl připraven. Obrázek hry se začíná měnit, domácí se snaží skórovat, fanoušci to moc dobře ví, a tak se ozývají a podporují svůj tým.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 33. Horvat (Hansen, Edler) – 48. Jones (Ferland), 60. Russell (Wideman, Benett)

Vancouver Canucks: Läck (Miller) – Tanev, Edler, Weber, Hamhuis, Sbisa, Bieksa – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Vrbata, Bonino, Higgins – Dorsett, Richardson, Matthias – Hansen, Horvat, Kenins
    Calgary Flames: Hiller (Rämö) -Wideman, Russell, Engelland, Brodie, Potter, Schlemko – Hudler, Monahan, Gaudreau – Colborne, Backlund, Bennett – Jones, Stajan, Ferland – Jooris, Granlund, Bollig

Rozhodčí: Lee, Watson – Gibbs, Sharrers

Diváci: 18 870