Čína – Mexiko 5:2 (kon.) | Bulharsko – Izrael 10:5 (kon.) | Jihoafrická rep. – Nový Zéland 3:1 (kon.)
Jihoafrická republika
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Nový Zéland
Pátek 17.04.2015, 20:00 • Grandwest Ice Arena, Kapské Město • Mistrovství světa - II. B Divize

Je dobojováno. Hosté měli velikou převahu ve třetí třetině. V osmačtyřicáté vteřině se jim podařilo vstřelit z přesilové hry kontaktní branku, o kterou se postaral Harrison. To bylo ze strany Zélandu ovšem vše. Další ú -toky skončily na výborném Bockovi, který byl základním kamenem k dnešnímu vítězství Jihoafrické republiky. Vítězství domácích potvrdil v poslední minutě střelou do prázdné branky Samaai, který tak zkompletoval dnešní hattrick a jeho zásluhou dnes Jihoafrická republika překvapivě vítězí nad hokejisty z Nového Zélandu.

58:53
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Domácí přidávají třetí branku. Ve středním pásmu se dostal kotouč k UTHMANU SAMAAIOVI, který přejel útočnou modrou a trefil prázdnou branku Nového Zélandu. Domácí útočník tak zkompletoval hattrick v dnešním utkání. Asistence: Callum Bremner, Cai Nebe.

58:34
    Hosté to zkouší se šesti bruslaři na ledě.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:54
    Převahu Nového Zélandu ve třetí třetině dokazuje také poměr střel. Hosté vystřelili ve třetí části na Bocka celkem dvacetkrát. Domácí prověřili Parryho pouze sedmkrát.

54:19
    Domácí se soustředí na defenzivní činnosti a brání ve čtyřech hráčích.

51:47
    Další útočnou akci Nového Zélandu překazil hvizd rozhodčího. Hosté se dostali do postavení mimo hru.

50:39
    Další rychlý protiútok mohl přetavit v hattrick Samaai, ale domácí hráč nedokázal střelou tahem překonat připraveného Richarda Parryho.

49:57
    Nový Zéland se snaží vyrovnat a občas příliš otevře zadní vrátka kam nyní vystartoval jeden z domácích hráčů, ale ten se nakonec do zakončení nedostal.

48:46
    Vhazovat se bude po pravé ruce hostujícího gólmana.

47:30
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají na dostřel. CONNOR HARRISON byl na brankovišti důrazný a v přesilové hře snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Paris Heyd.

46:08
    Za sekání vylučuje rozhodčí Roshchyn domácího Andreho Maraise (RSA). Hosté tak mají výbornou šanci ke snížení.

46:08
    Další výborný zákrok předvedl v domácí brance dnes velmi spolehlivý Bock.

44:24
    Domácí se zatím spíše brání a čekají na rychlé protiútoky do otevřené obrany Nového Zélandu.

42:46
    Joshua Hay vypálil z levé strany tahem, ale našel pouze připravenou lapačku připraveného Ashley Bocka.

41:31
    Hosté začali ve velkém tempu. Bock již musel čelit třem pokusům novozélandských hokejistů.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 35. Samaai (Birrell, Magmoed), 40. Samaai (Krotz, Marais), 59. Samaai (Bremner, Nebe) – 48. Harrison (Heyd)

Jihoafrická republika: Bock (Strydom) – Marais, Reeves, Magmoed, Ashworth, Watson, Gonsalves, Malgas – Krotz, Giot, Birrell, Vladas, Lyon, Engelbrecht, Carelse, Bremner, Samaai, Grebe, Botha, Nebe, du Preez
    Nový Zéland: Parry (Pine-Murphy) – Lawrence, Frear, Haines, Sandoy, Hay, Wannamaker, Coslett, Tappin – Henderson, Heyd, Cox, Harrison, Harrop, Challis, Attwell, Chai, Hay, Macharg, Burns, Apps

Rozhodčí: Roshchyn (ESP) – Jaksys (LTU), Progin (SUI)