Island – Španělsko 2:4 (kon.) | Belgie – Srbsko 3:2 (po pr.) | Španělsko – Rumunsko 1:7 (kon.)
Austrálie – Island 1:6 (kon.)
Austrálie
1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Island
Pátek 17.04.2015, 22:00 • Laugardalur Arena, Reykjavík (kapacita 1000 lidí) • Mistrovství světa - II. A Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (00:23:53)

6. AUSTRÁLIE – 2 body, skóre 7:20

Island v dnešním zápase udělal konečný krok k záchraně na domácím šampionátu, po jednoznačně výhře 6:1 nad Austrálií se ostrovská země dokonce vyhoupla na druhé místo tabulku za již jistě postupující Rumunsko. Austrálie bude muset vyhrát v zápase s Belgií, jinak ji čeká sestup.

Skóre dnešního utkání otevřel v 7. minutě Emil Alengard. V závěru první části hry se pak prosadil ještě Egill Thormodsson a vypadalo to, že Islanďané dokráčí ke snadnému vítězství. Ještě do přestávky se ale protinožcům podařilo snížit, trefil se Austin McKenzie.

Ve druhé třetině Austrálie vypadla ze hry, Island navýšil svůj náskok zásluhou Robina Hedströma a Bjorna Sigurdarsona, který zaznamenal parádní trefu ve vlastním oslabení.

I ve třetí třetině pokračovali Islanďané v navyšování svého vedení, v 51. minutě se po pohledné akci trefil obránce Ingthor Arnason. O chvíli později pak dalším gólem stanovil konečnou podobu skóre svým druhým gólem v zápase Emil Alengard.

Střely na branku: 28:25
    Trestné minuty: 12:10
    Přesilové hry: 0/3-2/4

Branky a nahrávky: 19. McKenzie (Humphries) – 7. Alengard (Gislason, Hedström), 18. Thormodsson (Magnusson), 30. R. Hedström (Gislason), 31. Sigurdarson, 51. I. Arnason (R. Hedström), 54. Alengard (Jonsson, Gislason). Diváci: 717. Rozhodčí: Hansen (NOR) – Caillot (FRA), Dahl (NOR).

Nejlepší hráči zápasu:
    Adam GERIC (AUS) – 0+0, 4 střely
    Orri BLONDAL (ISL) – 0+0, 1 střela

60:00

59:47
    Johann Leifsson několik vteřin vozil na svých zádech jednoho z protihráčů, přihrávka už ale islandskému útočníkovi nevyšla.

59:20
    Už běží poslední minuta dnešního zápasu, Australané se v útoku neprosadili.

58:53
    Emil Alengard vystřelil z levého kruhu, Carson vyráží betonem do bezpečí.

58:15
    Islanďané jsou nadále při chuti, stále se perou o puky v útočném pásmu a chtějí přidat další branku.

57:35
    Několik přerušení v krátké době po sobě, po icingu domácích se bude vhazovat před islandskou brankou.

57:03
    Island se dnešní výhrou s jistotou zachrání, dokonce se po dnešním dnu posune na druhé místo za už jistě postupující Rumunsko.

56:20
    Utkání už se spíše dohrává v klidném tempu, Australané se už smířili s porážkou.

55:57
    Alengard je dnes hodně při chuti, nyní se chtěl prokličkovat až před branku, zradila ho ale vlastní technika.

55:10
    Greg Oddy dostal dobrou přihrávku před branku, zblízka ale nedokázal Hedströma překonat.

54:31
    V dalším útoku domácích hokejistů Bjarnason nepřesně přihrával na své spoluhráče před brankou.

53:59
    Island má i nadále chuť, naopak Australané jsou už hodně demotivovaní.
    Emil ALENGARD - 1:6

53:15
    Island právě vstřelil branku!
    Domácí dnes vyhrají, přidávají další branku v přesilové hře! Jon Gislason založil útočnou akci, v estředním pásmu přihrál puk Ingvaru Jonssonovi, islandský kapitán pak z levého kruhu našel přesně EMILA ALENGARDA, který svým druhým gólem v zápase zvyšuje islandské vedení na 6:1! Asistence: Ingvar Jonsson a Jon Gislason.

52:58
    Islanďanům se zatím v početní výhodě příliš nedaří, koneckonců se domácí už ani tolik nemusí tlačit do zakončení.