Švédsko – Česko 1:4 (kon.)
New York Rangers
2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Stav série: 1:0
Pittsburgh Penguins
Pátek 17.04.2015, 01:00 • Madison Square Garden, New York (kapacita 18006 míst) • Play-off NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (03:57:09)

Československá stopa v utkání:

nikdo

Hvězdy utkání:
    1. Derick BRASSARD (NYR) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 15:45
    2. Ryan McDONAGH (NYR) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 25:36, vítězný gól
    3. Marc-Andre FLEURY (PIT) – 36 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 94,7%

Největší čas na ledě: McDonagh 25:36 – Cole 26:06

Branky a nahrávky: 1. Brassard (Nash, Girardi), 16. McDonagh (Yandle, Zuccarello) – 27. Comeau (Lovejoy, Spaling). Diváci: 18006 (vyprodáno). Rozhodčí: Hebert, Joannette – Cherrey, Driscoll.

Perfektním vstupem do utkání a především skvělou první třetinou si dnes Rangers zajistili úvodní vítězství v prvním kole play off! Vše odstartoval již po 28 vteřinách pohotový Derick Brassard, který dorazil puk za Fleuryho záda po střele Nashe.

Rangers měli v první části hry k dispozici hned čtyři přesilové hry, z toho jednu dokázali využít, když se v 16. minutě prosadil tvrdou ranou od modré čáry kapitán Ryan McDonagh. Pittsburgh se po přestávce herně zvedl, jejich aktivita skončila snížením.

V 27. minutě se po nepřehledné situaci před Lundqvistovou brankou nejlépe zorientoval Blake Comeau. Více už ale Pittsburgh nezvládl, Rangers předvedli perfektní týmový výkon především do obrany, kterým tak uloupili první bod v sérii!

60:00

59:56
    Jesper Fast mířil na prázdnou branku, o kousek ale minul, a tak je ještě odpískáno zakázané uvolnění.

59:35
    Rick Nash dokázal vyhodit alespoň do středního pásma, Zuccarello pak ještě zpomaluje rozehrávku Penguins.

59:16
    Fleury je opět na střídačce, Penguins v šesti hráčích v poli!

59:04
    Trenér hostů Mike Johnston si bere oddechový čas, aby vysvětlil svým svěřencům, jak by si představoval sehrát závěrečnou minutu.

59:04
    Pittsburgh se ale nedokázal usadit v útočném pásmu, vše končí dokonce zakázaným uvolněním Penguins.

58:44
    Fleury míří na střídačku, Pittsburgh hraje v šesti hráčích v poli!

58:35
    Hagelin sebral v útočném pásmu na chvíli puk Scuderimu a ušetřil tak několik pár vteřin.

58:12
    Fleury už je připraven vyrazit na střídačku, jeho plány ale brzdí zakázané uvolnění jeho týmu.

57:41
    Downie se podél pravého hrazení neprosadil, hosté tak musí začít opět od vlastní branky.

57:08
    Tučňákům se ale stále nedaří trvaleji usadit v útočné třetině, naopak domácím se zatím skvěle brání.

56:39
    Fleury rychle vytřepal puk ze své lapačky po střele Ricka Nashe, Penguins už míří rychle dopředu.

56:10
    Zakázané uvolnění Penguins, vhazovat se bude před Fleuryho brankou.

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 1. Brassard (Nash, Girardi), 16. McDonagh (Yandle, Zuccarello) – 27. Comeau (Lovejoy, Spaling)

New York Rangers: Lundqvist (Talbot) – McDonagh (C), Girardi, Staal, Boyle, Yandle, Hunwick – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stepan, Miller – Hagelin, Hayes, St. Louis – Glass, Moore, Fast. Trenér: Alain Vigneault.
    Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Lovejoy, Scuderi, Cole, Dumoulin, Chorney – Winnik, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Perron – Bennett, Sutter, Downie – Spaling, Lapierre, Comeau. Trenér: Mike Johnston.

Rozhodčí: Hebert, Joannette – Cherrey, Driscoll

Diváci: 18006 (vyprodáno)