Fiorentina – Parma 3:0 (kon.) | Neapol – Cesena 3:2 (kon.)
SSC Neapol
3:2 (2:2)
AC Cesena
Pondělí 18.05.2015, 21:00 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A

Neapol potvrdila v dnešním zápase roli favorita a zcela zaslouženě poráží Cesenu 3:2, když rozhodující branku vstřelil ve druhém poločase Mertens, který se se dvěma góly stal ústřední postavou tohoto vítězství, které Neapol posouvá zpět do boje o předkolo Ligy mistrů, na které ztrácí SSC tři body.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u fotbalu zase příště. (22:54:46)

90+3

90+3
    Nepřesná přihrávka vše kazí, toto již Neapol zvládne.

90+3
    Insigne však ztratil míč a tak je zde možnost pro poslední akci hostů.

90+2
    Domácí již kontrolují závěr utkání u rohového praporku.

90+2
    Míč se sice dostal až k Andújarovi, ale ten v pohodě přijal přihrávku od svého spoluhráče.

90+1
    Cesena se nemůže dostat k míči, závěr zápasu si chtějí domácí pohlídat s míčem na kopačkách.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví ve druhém poločase tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90
    Andújar musel být pozorný, když se po centru do ohně dostal k hlavičce osamocený Volta, ten však poslal míč přesně do rukavic domácího brankáře.

89
    Hřiště opouští za potlesku tribun autor dvou branek Mertens, kterého nahrazuje Gargano.

89
    Koulibaly raději zastavil rodící se brejk faulem. Domácí budou ještě naposledy střídat.

88
    Držení míče v utkání vyznívá pro Neapol a to v poměru 59 % – 41 %. Opticky však mají domácí převahu ještě výraznější.

87
    Faul se nakonec nepíská a to se hostům vůbec nelíbí, v případě odpískání by totiž Cesena získala velmi zajímavou standardní situaci.

87
    Až příliš na krásu to nyní sehráli domácí a mohou za to pykat, Cesena se vydává do rychlého protiútoku.

86
    Jorginho byl poslán tvrdě k zemi, je evidentní, že Neapol nebude s rozehrávkou přímého kopu nijak spěchat.

85
    Neapol v tlaku také v posledních minutách, hosté již mají opravdu velký problém s udržením domácích hráčů, kteří se ženou za čtvrtým gólem.

83
    Střídání v týmu AC Cesena: ze hřiště odchází Giuseppe De Feudis, přichází Riccardo Cazzola.

82
    Střídání nejprve u domácích, odchází Marek Hamšík a přichází Insigne.

Jozef Valenčík

Branky: 19. Mertens, 21. Gabbiadini (Mertens), 57. Mertens (Hamšík) – 15. Defrel (Tabanelli), 45+2. Defrel (Volta)

Karty:   42. Ghoulam (NEA), 76. Koulibaly (NEA) – 6. Volta (CSN), 71. Capelli (CSN)

SSC Neapol: Andújar – Mesto, Albiol, Koulibaly, Ghoulam – David López, Jorginho – Callejón, Hamšík (C) (82. L. Insigne), Mertens (89. Gargano) – Gabbiadini (66. Higuaín).
    Náhradníci: Cabral, Colombo – Strinić, Henrique, Britos, Higuaín, Maggio, Gargano, L. Insigne, Zapata, Inler.

AC Cesena: Volta – Capelli (73. Rodríguez), Agliardi, Krajnc, Renzetti – De Feudis (C) (83. Cazzola), Cascione, Tabanelli (57. Lucchini) – Carbonero, Brienza – Defrel.
    Náhradníci: Leali, Bressan – Nica, Lucchini, Đurić, Rodríguez, Succi, Perico, Cazzola, Dal Monte, Zé Eduardo.

Rozhodčí: Irrati – Barbirati, Musolino