Žilina B – Frýdek-Místek 1:2 (kon.) | Opava – ROW Rybnik 3:0 (kon.) | Pardubice – Sparta U21 0:0 (kon.)
Trenčín – Slovácko 3:0 (kon.) | Korona – Karviná 2:3 (kon.) | Sokolov – Vlašim 0:0 (kon.)
Zlaté Moravce – Šaľa 3:0 (kon.) | Senica – Ostrava 5:0 (kon.) | Celtic – Dukla Praha 3:5 (kon.)
Norimberk – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Teplice – Chemnitzer 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Liberec 3:0 (kon.)
Michalovce – Cracovia 1:2 (kon.) | FSV Frankfurt – Jablonec 2:2 (kon.) | Ried – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
Korona Kielce
2:3 (1:2)
MFK Karviná
Sobota 04.07.2015, 10:50Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Dobré sobotní dopoledne, fotbalový kolotoč již znovu naplno roztáčí své otáčky a velká většina fotbalových klubů je již v přípravě, některé z nich už dokonce hrají i přátelské utkání a my se na jedno z nich podíváme. Od 11:00 se v souboji s Koronou Kielce představí MFK OKD Karviná a tímto přenosem Vás budu provázet já, Dominik Špringer.

Pro polský klub, který hraje nejvyšší domácí soutěž zvanou Ekstraklasa to bude první přípravné utkání v nové sezoně. V té minulé svěřenci trenéra Ryszarda Tarasiewicze skončili na 13. místě, což by určitě v tomto ligovém ročníku chtěli vylepšit. Mezi největší úspěchu tohoto tradičního klubu se řadí 5. místo v ligové soutěži ze sezony 2011/2012 a finále domácího poháru v sezoně 2006/2007.

Co se týče posil, tak proti Karviné by se měla představit hned pětice nových hráčů, z domácí soutěže do Kielci přišli Janiec(Widzer Lodz), Dariusz Trela(Lechia Gdansk), Rafal Grzelak(Podbeskidzie) a Tomasz Zajac(Wisla Krakow). Zajímavou akvizicí je také Lotyš Vladislavs Gabovs, který přišel z ruského Sarotova.

MFK OKD Karviná

To naopak hostující celek, Karviná vznikl teprve v sezoně 2003 a nejvyšší tuzemskou fotbalovou soutěž ještě neokusil. Od sezony 2008/2009 je pravidelným účastníkem druhé nejvyšší soutěže, kde převážně hraje o střed tabulky, nejlepším umístěním je pak 4. místo ze sezony 2010/2011. V loňském ročníku pak svěřenci trenéra Jozefa Webra skončili na 7. místě.

Na rozdíl od svých soupeřů již Karviná za sebou jedno přátelské utkání má, když ve středu prohrála se Slováckem 2:5.

Celek Karviné by do zítřejšího zápasu měl nastoupit se svým stabilním kádrem, právě proti Slovácku byli v tomto celku na zkoušce tři hráči z Chorvatska, kteří však neuspěli a proti Koreně si již nezahrají.

1

3
    Utkání v Goslaw Sport Center ve Wodzislaw-Slaski začalo o chvíli dřív, než bylo původně plánováno, první šanci si vytvořila Korona Kielce, ale obrana Karviné odvrací.

5
    Další pokus polského celku, tentokrát přišel dlouhý aut, ale opět s ním obrana Karviné neměla potíže.

8
    Korina Kielce zatím ovládá úvodní minuty, míč drží stále na svých kopačkách a nyní se snaží o postupný útok z vlastní poloviny.

10
    Hráči Karviné však důkladně brání svou polovinu hřiště a tak se Korona nemůže dostat do vážnější akce, stále má však míč pod kontrolou.

12
    První slibná šance polského celku, kterému se podařilo vyzrát na obranu Karviné, ale Fidziukiewicz s celou situací nenaložil nejlépe.

14
    Hra zatím nemá moc velký spád a je spíš plná chyb na obou stranách, nyní se hraje na polovině hřiště.

16
    Korina Kielce pokračuje v mírném tlaku, stále se však hráčům nedaří dostat přes dobře hrající obranu Karviné a vytvořit si tak střelecké šance.

18
    Przybyła se po dlouhé době odhodlal k ráně z větší vzdálenosti, ale Pindroch s touto střelou neměl vážnější potíže.

20
    Po dlouhé době se před pokutové území svého soupeře dostala Karviná, ta nakonec zahrávala i rohový kop, ale Musin chytá.

21
    Další zajímá příležitost pro Karvinou. Zhruba z 20 metrů rozehrával přímý kop Puckel, avšak jeho pokus míjí branku soupeře.

23
    Rozhodčí teď na malý okamžik přerušil zápas, hráči zamířili ke svým střídačkám k doplnění tekutin a znovu se pokračuje ve hře.

26
    Oba celky zatím mají velké potíže s přesností své hry, ani jednomu stále nevycházejí finální přihrávky a tak je stále utkání bez branek.

28
    Karviná právě vstřelila branku!

Přece jen jsme se dočkali první branky tohoto utkání! Rychlý protiútok Karviné zakončil Lubomír URGELA!

29
    Korona Kielce právě vstřelila branku!

Tak to byla blesková odpověď polského celku! Ihned po rozehrávce se Korona dostala do zajímavého útoku, který nakonec střelou z ostrého úhlu zakončoval Michal FIDZIUKEWICZ, ale míč si našel cestu až za záda brankáře Pindrocha. Máme znovu srovnáno.

31
    Po těchto bláznivých minutách se Korona Kielce snaží uklidnit hru a kombinuje na vlastní polovině.

32
    Avšak do šance se znovu hnala Karviná, přišel zajímavý centr do pokutového území, kde na poslední chvíli jeden z polských hráčů odvrací na roh.

34
    Z rohu se však nic zajímavého nestalo, naopak Korona táhla rychlý protiútok po pravém křídle, který jeden z obránců Karviné vyřešil taktickým faulem.

35

S brankami se nám momentálně roztrhl pytel! Po dobré obrané práci přišel dlouhý míč na Miroslava SIVRIC, který uháněl sám na gólmana Musina a neměl problém si v této situaci poradit a s přehledem posílá svůj tým znovu do vedení.

37
    Fidziukiewicz nyní kombinoval se Sierpinou, ale obrana Karviné včas hasí případné potíže a odkopává míč do autu.

39
    Po autovém vhazování zkoušel své štěstí Przybyła, ale jeho střela z velké dálky neměla ani potřebnou razanci a tak Pindroch chytá.

41
    Pindroch musel být opět v pozoru, tentokrát v jeho rukavicích končí nepřesný centr Sierpina z pravé strany hřiště.

43
    První poločas se pomalu blíží ke svému konci a Karviná se snaží poslední okamžiky dohrát s míčem u nohy na vlastní polovině.

45
    Ještě tu byl možná poslední útoční pokus Korony, ale míč opět do své náruče schovává Pindroch.

45+1

46

47
    Druhý poločas začíná o trochu lépe Karviná, která aktivně napadá své soupeře a nedovolí jim v klidu rozehrát.

49

Tak to je přímo báječný start Karviné do druhého poločasu! Na hranice velkého vápna se k odraženému míči dostal Ondřej LINGR, nový muž na hřišti nad ničím nepřemýšlel a tvrdou ranou prostřelil Musina.

51
    Opět byla Karviná v nebezpečném útoku a znovu se ke střele odhodlal Lingr, tentokrát však jeho pokus letěl pár metrů vedle branky, kterou hájí Musina.

53
    Na druhé straně zkoušel zahrozit Załęcki, ale jeho pokus zblokovala připravená obrana Karviné.

56
    Karviná mohla přidat další branku! Sivric opět upaloval sám na brankáře Musina, tentokrát na něj však nevyzrál a stav zůstává stejný.

59
    Za polský celek mohl zahrozit Sierpina, který se postavil k zajímavému přímému kopu, míč však posílá pouze do připravené zdi.

61
    Hra se poněkud uklidnila oba týmy zas kupí řadu nepřesností, momentálně se hraje převážně na polovině hřiště.

63
    V druhém poločase je zatím jasně lepším týmem Karviná, ta zatím svého soupeře prakticky nepustila do žádné větší šance a tak Korona kombinuje na vlastní polovině.

65
    Další obrovská šance Karviné! Zelený dostal z levé postranní čáry míč na Eismanna, který pronikl do pokutové území, předložil gólovou přihrávku Juřenovi, ten však nechal vyniknout Musina v brance polského celku.

68
    Máme tu opět kratší pauzu a hráči se občerstvují.

69
    Následuje přímý volný kop Karviné, ke kterému se postavil Eismann a Aankour posílá míč na roh.

70
    Po rohovém kopu následuje zmatek v pokutovém území, následně však jeden z obránců Korony přece jen posílá míč do bezpečí.

71
    Korina Kielce v druhém poločase nehraje vůbec dobře, po většinu času zůstává míč na kopačkách hráčů Karviné, kteří kontrolují hru.

73
    Další volný kop pro český celek, tentokrát z pravé strany, ale obrana Korony opět odvrací.

75
    Další útočná akce Karviné, do pokutového území přišel centr z pravé strany, avšak následný hlavičkový souboj vyhrál jeden z domácích hráčů a odklízí míč do bezpečí.

77
    Tentokrát se po dlouhé době dostala před vápno soupeři i Korona Kielce. Dokonce se polští hráči dostali k rohovému kopu, ten však Pastornický v pohodě chytá.

79
    Další roh pro Kielce, ale znovu zasahuje Pastornický.

83
    Jeden z polských hráčů byl však nyní faulován v pokutovém území a je tu šance na korigování stavu!

84

K pokutovému kopu se postavil Michal PRZYBYŁA a nedal svému protějšku v brance žádnou šanci!

86
    Korona Kielce se snaží ještě vyrovnat, ale opět přichází řada nepřesností a míč ve středu hřiště kontroluje Karviná.

88
    Navíc přichází rohový kop, který bude český celek rozehrávat z pravé strany hřiště.

90

Po rohovém kopu již žádné pozdvižení nenastalo. Hlavní sudí nenastavil ani jednu minutu navíc a ukončuje tak toho utkání. V něm nakonec po lepším výkonu zvítězila Karviná, která hlavně ve druhém poločase svého soupeře výrazně přehrávala a po zásluze zvítězila.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek sobotního odpoledne a nashledanou! (12:34:32)

Dominik Špringer

Branky: 29. Fidziukiewicz, 84. Przybyła (pen.) – 28. Urgela, 35. Sivric, 49. Lingr

Korona Kielce: Musin – Turzyniecki, Kiercz, Wrześniewski, Sierpina, Aankour, Załęcki, Rogala, Kotarzewski, Przybyła, Fidziukiewicz
    Náhradníci: Marzec, Matulka, Poński, Grzelak

MFK Karviná: Pindroch(46. Pastornický) – Dreksa, Vaněk, Puchel, Urgela, Eismann, Sedlák, Sivric, Glaser, Jovanovič, Fiala.
    Náhradníci: Pastornický – Moskal, Lingr, Kurušta, Leibl, Zelený, Juřena, Panák