Třinec – Ostrava 1:4 (kon.) | Ufa – Slavia 0:0 (kon.) | Dukla Praha – Austria Salzburg 3:0 (kon.)
Bielefeld – Brno 1:0 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
1:0 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 12.07.2015, 17:00Přípravný zápas

Přípravné utkání mezi DSC Arminia Bielefeld a FC Zbrojovka Brno je u konce. Po bezbrankovém úvodním poločase, ve kterém Zbrojovka orazítkovala břevno, se ve druhém dějství šance na obou stranách hromadily. Skóre zápasu otevřel v 53. minutě Hornig a navýšit vedení německého celku mohl v 71. minutě Ulm, který však gólmana Doležala nepřekonal. Hráči Zbrojovky čtvrt hodiny před koncem mohli snížit, střelecký pokus však skončil pouze na horní síti. V samotném závěru zápasu si Bielefeld vytvořil další dvě nebezpečné šance, které ale neproměnil, hubený náskok však uhájil a připsal si tak vítězství. (19:03:56)

90+1

90
    Zbrojovka se ještě pokusila vyrovnat střelou z přímého volného kopu, ale břevno Davariho vysoko přestřelila.

89
    Defenziva Arminie je v závěru zápasu velmi důsledná a snaží se nevyrobit žádnou hrubici, která by Bielefeld stále vítězství.

87
    Ze standardní situace však hráči moravského celku nedokázali zahrozit, defenziva Bielefeldu se tak ubránila.

86
    Přibližně na polovině hřiště došlo k nedovolenému zákroku, míč pro Brno.

84
    Tempo hry má v závěru utkání velice dobrou úroveň a předváděná hra obou mužstev se přítomným divákům rozhodně musí líbit.

82
    Arminie vybojovala rohový kop a znovu byla velmi nebezpečná, když centrovaný míč proletěl skrz chumel hráčů až na zadní tyč, kde se jej však nabíhajícímu Hemleinovi mezi tři tyče nepodařilo usměrnit.

80
    Do konce utkání zbývá závěrečná desetiminutovka, podaří se během této doby fotbalistům brněnské Zbrojovky vyrovnat, nebo si vítězství připíše celek z Německa?

78
    Doležal vyběhl proti centrovanému míči daleko z brány a odkopl jej k půlící čáře, odkud se však do míče opřel Marco Hober, který mířidla sice srovnal přesně, ale balon těsně před brankovou čárou poskočil a zamířil nad břevno. Tahle nevyužitá šance by mohla německý celek ještě mrzet.

76
    Hra je znovu přerušena, a to kvůli porušení pravidla o ofsajdu. Nepřímý volný kop pro Brno.

75
    K zakončení došlo také na druhé straně, ale ránu ze střední vzdálenosti nejprve vyrazil Davari a následný hlavičkový pokus skončil jen na horní síti.

74
    Arminia opět dostala útočné choutky a Doležal musel zasahovat proti střeleckému pokusu z hranice šestnáctky, kterému však scházela větší razance.

72
    Útočnou akci Bielefeldu zastavil zdviženým praporkem pomezní arbitr, jeho signalizaci potvrdil svým hvizdem hlavní rozhodčí, ofsajd.

71
    Náskok Arminie mohl být dvoubrankový! V ideální střelecké pozici se totiž objevil Ulm, který však prostor mezi třemi tyčemi těsně minul.

70
    Po několika odrazech míče při hlavičkových soubojích se hráči Bielefeldu osvobodili dlouhým nákopem ke středové čáře.

69
    Zbrojovka zaútočila po levé straně a získala výhodu dalšího rohového kopu.

67
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Chrien, přichází Škoda.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Radek Buchta, přichází Slančík.
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Čtvrtníček, přichází Klán.

67
    Hra je v tuto chvíli nezáživná, když se odehrává výhradně ve středu hracího pole nebo po obě pokutová území.

Lukáš Jasoněk

Branky: 53. Hornig

DSC Arminia Bielefeld: Hesl – Lang, Salger, Börner, Schuppan – Benamar, Schütz, Jopek, Müller, Görlitz – Nöthe.
    II. poločas: Davari – Dick, Burmeister, Hornig, Lang – Junglas, Hober, Hemlein, Ulm, Mast – Nöthe

FC Zbrojovka Brno: Doležal – P. Buchta (60. Keresteš), Malík, Šural, Lutonský – R. Buchta (67. Slančík) – Chrien (67. Škoda), Moukanza, Weber (60. Lacko), Brigant – Čtvrtníček (67. Klán)
    Náhradníci: Melichárek, Halouska – Košťál, Keresteš, Zavadil, Zoubele, Lacko, Škoda, Vávra, Slančík, Klán, Přichystal