Westerlo – Gent 1:1 (kon.) | Anderlecht – Waasland-Beveren 3:2 (kon.) | Charleroi – Mouscron 2:1 (kon.)
RSC Anderlecht
3:2 (2:0)
Waasland-Beveren
Neděle 26.07.2015, 18:00 • Constant Vanden Stockstadion • Belgická Jupiler Pro League • 1. kolo

Přeji hezký večer a u některého z dalších zápasů na shledanou. (19:57:22)

První poločas Anderlecht zcela ovládl, což se dá říct i o tom druhém v případě Waaslandu. Hosté po přestávce vstoupili na hřiště se zcela jiným odhodláním a stav 0:2 nakonec dokázali dovést do remízového stavu. Také v samotném závěru duelu byli lepším týmem, Youri Tielemans jim však připravil nepěknou rozlučku se zápasem. Nádhernou střelou utrhl vedení pro Anderlecht v 92. minutě. Čas na reakci? Nulový. Anderlecht tak zvítězil 3:2, což by se po prvním poločase mohlo jevit jako jediný logický rezultát, s ohledem na druhou půli je to však krutý výsledek pro Waasland.

90+3
    90+2. Youri TIELEMANS - 3:2

90+2
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Nepříjemnou rozlučku s postupně lépe a lépe se vyvíjejícím zápasem přichystal Waaslandu YOURI TIELEMANS. Když už to vypadalo, že se body budou dělit, vzal za to záložník Anderlechtu a ze střední vzdálenosti krásnou střelou pod břevno propálil vše před sebou.

90+1
    Dobře se vyvíjející akce hostů nakonec končí ofsajdem.

90
    A stejný hráč se postaví také k exekuci přímého kopu po faulu nedaleko pravého praporku.

89
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Langil, přichází M'Sila.

89
    Rozehraje ho tradičně Steven Defour.

88
    Trenér se ale s tímto stavem nechce spokojit a žene hráče kupředu. Anderlecht po krátkém prohazování míče okolo šestnáctky vybojoval roh.

87
    Anderlecht si uvědomuje, že lepší je momentálně soupeř, a proto nikam nespěchá a co to jen jde protahuje i autová vhazování.

85
    Silvio Proto v brance Anderlechtu už musí vidět žlutě. Waasland zahrává rohový kop a z poloviny soupeře se jen tak nechystá.

83
    Waasland nastolené tempo udržuje, vyhrát může kdokoliv.

80
    Střídání v týmu KV Red Star Waasland: ze hřiště odchází Myny, přichází Ibou.

79
    Anderlecht reaguje střídáním: ze hřiště odchází Vanden Borre, přichází Leya.
    77. Floriano VANZO - 2:2

77
    Waasland právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. Waasland je za své nasazení ve druhém poločase odměněn. Skórující nový muž na hřišti FLORIANO VANZO si při vstupu do šestnáctky šikovně položil obránce a následnou střelu nechytatelně umístil do dolního rohu branky.

75
    Až na brankové čáře stahoval Henkinet míč ze vzduchu.

74
    Realitu jakoby si začal uvědomovat i vedoucí Anderlecht a rázem přidal pod kotlem. Slibná střela i dva rohové kopy budiž důkazem.