Chemnitzer – Dortmund 0:2 (kon.) | Nöttingen – Bayern 1:3 (kon.)
Chemnitzer FC
0:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Neděle 09.08.2015, 14:30 • Stadion an der Gellertstraße, Chemnitz (kapacita: 18.712 diváků) • Německý pohár • 1. kolo

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásný zbytek nedělního odpoledne. Nashledanou,. (16:24:46)

Je dobojováno. Po první půli, která jasně patřila hostům, domácí ve druhé pětačtyřicetiminutovce srovnali hru a místy byli lepším týmem, jenže přes Bürkiho míč do branky Dortmundu nedostali. Naopak, osm minut před koncem přidal pojistku na vedení žlutočerných výborně hrající Mchitarjan a po výsledku 2:0 postupuje Borussia do druhého kola DFB-Pokalu.

90+3
    90+3. Gündogan (DOR)

90+3
    A nakonec to ještě mohlo být třígólové vítězství pro hosty! Za hranicí šestnáctky napřáhl k tvrdé ráně pravou nohou Gündogan a orazítkoval břevno domácí branky!

90+2
    Domácí vybojovali ještě jeden přímý kop v samotném závěru utkání. Po rozehře nakrátko však přišel velice nepřesný centr, který skončil až mimo hřiště. Odkop pro Bürkiho.

90+1
    Tak ještě tři minuty si domácí fanoušci užijí bundesligového soupeře. Přesně tolik se totiž bude přidávat k základní hrací době.

90
    Začala poslední minuta základní hrací doby. Hosté vedou o dvě branky a jistě směřují k postupu do druhého kola.

89
    Hosté se prokombinovali do další šance, jenže přihrávka napříč vápnem již adresáta nenašla.

88
    Ještě jeden střelecký pokus si připíše na své konto Aubameyang, jeho rána zpoza šestnáctky ale nebyla gólová a skončila vedle levé tyče.

87
    Domácí sice prohrávají o dvě branky, ale jejich příznivci je i nadále neúnavně podporují, takto by to mělo vypadat na každém zápase.

86
    Střídání v týmu Chemnitzer FC: ze hřiště odchází Dem, přichází Steinmann.

86
    Střídání v týmu Chemnitzer FC: ze hřiště odchází Ofosu, přichází König.

85
    Domácí však ještě bojují alespoň o čestný úspěch proti favoritovi utkání, jenže střela Löninga z ostrého úhlu z levé strany neměla šanci na úspěch.

83
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Matthias Ginter.
    82. Henrich MCHITARJAN - 0:2

82
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Jenže hosté jim tuto možnost pravděpodobně nedají. Aubameyang vybojoval míč ve středu hřiště, poslal jej na levou stranu na rozběhnutého HENRICHA MCHITARJANA, který střelou bez přípravy pravou nohou poslal míč přesně k levé tyči!

81
    Hosté se snaží držet míč a šetřit čas, jenže obětavě hrající domácí fotbalisté jim nedají pokoj. Upřímně, jako nestranný fanoušek bych jim vyrovnání, které by za výkon ve druhé půli bylo zasloužené, rozhodně přál.