Lille – Bordeaux 0:0 (kon.) | Lorient – Saint-Étienne 0:1 (kon.) | Marseille – Troyes 6:0 (kon.)
FC Lorient
0:1 (0:0)
AS Saint-Étienne
Neděle 23.08.2015, 17:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 3. kolo

Já se s Vámi loučím a u dalších online přenosů se budu znovu těšit na počtenou! (19:09:59)

Dnešní utkání je u konce! Saint-Étienne nakonec poráží Lorient 1:0. Už v první minutě se zcela zbytečným faulem mimo vápno prezentoval domácí gólman Lecomte, sudí byl nekompromisní a udělil mu červenou kartu. Od této situace se pochopitelně odvíjel průběh celého dnešního mače.

Hosté drželi míč na svých kopačkách po většinu hrací doby, ovšem všechny jejich pokusy ztroskotaly na skvěle chytajícím náhradním brankáři Chaigneauovi. Kruty trest pro bretaňský celek přišel v osmasedmdesáté minutě, když Romain Hamouma přesnou ranou přisoudil tři body Saint-Étienne.

90+3

90+3
    Útočným faulem se provinil Maupay, poslední šance pro Lorient na srovnání skóre.

90+2
    Philippoteaux byl v souboji s Polomatem až příliš aktivní a pomohl si faulem. S rozehrávkou nebudou hráči Saint-Étienne pochopitelně nikam spěchat.

90+1
    Rozhodčí nad rámec hrací doby nastaví tři minuty!

90
    A je to právě střelec dnešní jediné branky, kdo opustí hřiště. Na poslední minuty ho nahradí Jonathan Brison.

89
    Další akci Hamoumy zhatilo ofsajdové postavení.

88
    Hráči Lorientu mají míč ve své moci. Nadechnou se ještě k závěrečnému tlaku? Vzhledem k tomu, že už od třetí minuty hrají v oslabení, to budou mít sakramentsky těžké.
    87. Romain HAMOUMA - 0:1

87
    Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen se hosté prosazují! Maupay dostal ve vápně Lorientu až příliš mnoho prostoru. Nejprve si pohrál se svým strážcem a poté vyzval přesnou přihrávkou ke skórování ROMAINA HAMOUMU, který už se nemýlil!

86
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Benjamin Moukandjo, přichází Benjamin Jeannot.
    Kévin Théophile-Catherine (SET)

85
    Obrovská smůla pro Saint-Étienne! Pas za obranu obdržel Théophile-Catherine, ovšem míč nezpracoval dobře a odkopl si ho od nohy. Kulatý nesmysl ale v plné rychlosti proletěl kolem bezmocně přihlížejícího Chaigneaua a jen o vlásek minul pravou tyč!

84
    Po závaru ve vápně domácích se míč odrazil k Pogbovi, jehož centr odvrátil Koné.

83
    Hra se přesouvá bez vážnějších šancí z jedné strany na druhou, hráči Lorientu zřejmě dostali pokyny k tomu, aby se ze všech sil snažili ubránit remízu.

81
    Chaigneau si musel s míčem na kopačce poradit s dotírajícím Maupayem, nakonec celou situaci elegantně a zkušeně vyřešil.

80
    Hamouma přiťukl míč Pogbovi, ten ale trefil pouze dobře postavenou zeď hráčů Lorientu.

79
    Gassama si v souboji s Hamoumou pomohl rukama – volný přímý kop pro Saint-Étienne.

Martin Augustin

Vojtěch Tůma

Branky: 87. Hamouma (Maupay)

Karty:   31. Bayal Sall (SET), 60. Hamouma (SET), 66. Monnet-Paquet (SET)   1. Lecomte (LOR)

FC Lorient: Lecomte – Gassama, Koné, Lautoa (C), Le Goff – De. Bouanga (3. Chaigneau), N'Dong, Bellugou, Guerreiro (78. Philippoteaux) – Mesloub, Moukandjo (86. Jeannot).
    Náhradníci: Chaigneau – A. Traoré, Philippoteaux, Fofana, Jeannot, Barthelme, Abdou Paye.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Théophile-Catherine, Polomat, F. Pogba, Bayal Sall (C) – Clément, Lemoine – Eysseric (58. Corgnet), Hamouma (90. Brison), Monnet-Paquet – Roux (65. Maupay).
    Náhradníci: Moulin – Pajot, Corgnet, Maupay, F. Clerc, Brison, Diomandé.

Rozhodčí: Schneider – Henninot, Pacelli