Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:7 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 9:1 (kon.) | Plzeň – Znojmo 1:3 (kon.)
Most – Füchse 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Vítkovice 2:2 (kon.) | Zlín – K. Vary 3:0 (kon.)
Senica – SHK Hodonín 3:4 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (1:0 po s.n.) | Kadaň – Crimmitschau 6:5 (kon.)
Šumperk – Havířov 1:3 (kon.) | Piešťany – Skalica 3:3 (kon.) | Přerov – Prostějov 3:3 (kon.)
Vsetín – Opava 0:0 (zruš.) | Technika Brno – Mor. Budějovice 1:0 (kon.) | Břeclav – Žďár n/S 1:4 (kon.)
Kobra – Tábor 4:1 (kon.) | Kolín – Nymburk 1:2 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 10:2 (kon.)
Trutnov – Vrchlabí 4:2 (kon.) | Klášterec nO – Sokolov 7:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 10:3 (kon.)
Trenčín – Olomouc 6:6 (kon.)
HC ZUBR Přerov
3:3 (2:1, 1:0, 0:2, 0:0)
LHK Jestřábi Prostějov
Úterý 25.08.2015, 18:00 • MEO Aréna • Přípravné zápasy

Obránce Jestřábů Patrik Husák bekhendem branku netrefil a Zubři vítězí na samostatné nájezdy 4:3. (20:24:37)

Filip Stoklasa také nedává – stále 2:1 pro Přerov.

Jakub Iléš branku netrefil – 2:1 pro Zubry, kteří mohou rozhodnout.

Šimon Kratochvíl si přibrzdil před Neužilem a vymetl šibenici – 2:1

Matouš Venkrbec zasunul kotouč za záda Slováka a srovnává – 1:1

Útočník Zubrů proměnil – 1:0

Začnou Zubři, jako první pojede David Šťastný.

Zápas skončil nerozhodně a za malou chvíli příjdou na řadu doplňkové samostatné nájezdy.

60:00

59:32
    Jestřábi si vyžádali oddechový čas.

59:21
    Šimon Kratochvíl si najel do palebné pozice, ale ani z mezikruží to na Neužila neplatilo.

59:00
    Prostějov je kompletní, čeká nás poslední minuta.

58:30
    Prostějov se v oslabení osvobozuje.

58:02
    Jsou před námi poslední dvě minutky třetí třetiny.

56:53
    Vojěch Augustýn (PRO) 2 minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:39
    Hbitý Čuřík se prodral až do zakončení, kde ho Slovák vychytal lapačkou.

55:28
    Ofsajd v podání Zubrů, buly ve středním pásmu.

54:25
    Drtivý tlak domácích další branku nepřinesl a Jestřábi jsou zase v plném počtu. Buly před Neužilem.

53:16
    Stoklasa se dral z levého křídla do zakončení, ale na Neužila nevyzrál.

52:40
    První přesilovková formace pořádně zatopila před Neužilem, který musel kotouč chytat dokonce jako tygr. Buly po jeho levici.

52:16
    Tentokrát si přesillvou hru zahrají přerovští. Obránce Tomáš Protivný (PRO) obdržel dvouminutový trest za hrubost.

51:55
    Zubři hrají zase v plném počtu.

51:40
    Popelka se štěstím dostal kotouč do útočného pásma.

51:19
    Slovák parádně zastavil těsně před brankovou čarou dorážku Venkrbce. Prostějov svírá Zubry při vlastní přesilovce.

50:25
    Jestřábi sevřeli Zubry v jejich třetině a domácí nemohou vyhodit kotouč do bezpečí.

49:43
    Výhoda přesilové hry pro hráče Prostějova. Filip Stoklasa (PŘE) 2 minuty za podražení.

48:08
    Dostálek nabil před branku Pšurnému, ale ani ten si nepřišel na skvělého Neužila. Brankář hostí drží svůj celek hodně nad vodou.

47:28
    Prostějovští vyhazují kotouč na icing, hra se vrací před Neužila, kde se bude vhazovat.

47:04
    Rychlý kontr v podání Zubrů zakončil dělovkou do vrchní části branky Šťastný. Jeho ostrý pokus vyrazil Neužil lapačkou do ochranné sítě.

46:31
    Pšurný posunul kotouč na Dostálka, jenž z první minul odkrytý prostor u Neužilovy tyčky.

46:03
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Máme srovnáno! Venkrbec si všiml rozjetého JAKUBA ILÉŠE, který si položil Slováka a zasunul kotouč za jeho beton. Kus černého nesmyslu sotva doskákal za brankovou čaru. Asistence: Matouš Venkrbec.

45:45
    Čuřík si v rychlosti zpracoval kotouč rukavicí a jeho střelecký pokus branku minul.

45:29
    Grof ukázal své ofenzivní schopnosti, natlačil se před Neužila, kde byl sražen, ale k dorážce se dostal Popelka a vynutil si buly před brankou Jestřábů.

44:05
    Matula se snažil nic nevymyslet a kotouč raději nahodil do výstroje prostějovského brankáře.

43:19
    Drtivý tlak ukončil až pohotový zákrok Neužila, který zneškodnil Goišovu dorážku.

42:50
    Goišův bekhend z bezprostřední blízkosti skončil vysoko nad brankou.

42:24
    Šimon Kratochvíl si objel branku Neužila, ale kotouč do ní posléze zasunout nedokázal.

41:50
    Přindišovu rozehrávku Goiš nezpracoval a píská se zakázané uvolnění.

41:18
    Z druhé vlny si do šance najel Dostálek, ale stojícího Neužila neprostřelil.

40:29
    Prostějovští zaskočili domácího soka hned v úvodních vteřinách poslední třetiny. Čuřík vybídl do šance MATOUŠE VENKRBCE, jenž propálil Slováka nenápadnou střelou mezi betony. Asistence: Jakub Čuřík.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli vyrovnanější partii, ale branku se podařilo vstřelit pouze domácím. Chmelíř našel osamoceného Romana Pšurného, jenž padáčkem přelstil ležícího Neužila. Uvidíme co nám přinese poslední třetina.

40:00

39:24
    Protivný v oslabení jedovkou posadil na zem Slováka. Zubři ještě vyráží na poslední půl minutku do útoku.

38:34
    Patrik Moskal (PRO) 2 minuty sekání.

38:26
    Šťastný nabídl šanci Matouši Kratochvílovi, jenž z první promáchnul v tutové šanci. Zubři budou hrát přesilovku.

37:36
    Vhazuje se ve středním pásmu.

37:12
    Zubři si drží vysoké tempo hry a nepouštějí hosty do slibnějších šancí.

36:07
    Matula si na chvíli pohrál s kotoučem a vzápětí rychlou střelou zápěstím zaměstnal brankáře Neužila.

35:10
    Zakázané uvolnění Zubrů, buly před Slovákem.

33:45
    Kajaba se vrací na led, Prostějov kompletní.

33:31
    Přerov právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla famózní kombinace přerovských hokejistů. Při hře 4na4 se natlačil za branku Neužila Lukáš Chmelíř, který objel branku Prostějova a přihrávkou před brankoviště našel ROMANA PŠURNÉHO, jenž přelstil ležícího brankáře Jestřábů. Asistence: Lukáš Chmelíř.

32:50
    Další trest pro Zubry. Šimon Kratochvíl (PŘE) odsedí dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:50
    Zbořil se vrátil na led, začíná přesilovka Zubrů.

31:39
    René Kajaba (PRO) 2 minuty za držení hole.

30:57
    Kuncek a vzápětí ani Kajaba nedokázali překonat pozorného Slováka. Zubři vyhazují kotouč do bezpečí.

30:24
    Protivný si vylámal všechny zuby na výbroném Slovákovi.

29:47
    Je tu šance pro hosty k vyrovnání. Mikuláš Zbořil (PŘE) 2 minuty zdržování hry.

29:22
    Prostějov se dere za vyrovnávací trefou, ale Slovák zatím šancím Prostějova odolává.

28:55
    Běhal se vrací zpátky do hry, Zubři jsou kompletní.

28:26
    Šťastný společně s Popelkou unikali sami na Neužila, ale pokus Davida Šťastného dokázal Neužil levým betonem vyrazit.

27:18
    Stoklasa si v oslabení nabruslil do útočného pásma a dělovkou jen těsně minul branku Neužila.

26:52
    Jiří Běhal (PŘE) 2 minuty krosček.

26:20
    Ve druhé části se zatím skoro nepřerušuje, hraje se bez vyloučení.

24:16
    Buly před Slovákem se bude opakovat.

23:28
    Rychlík Stoklasa se protlačil až před Neužila, který jeho pokus lapil parádním semaforem.

22:46
    Následovat bude buly před brankou Slováka.

22:09
    Žlutomodří jsou ze začátku druhého dějství opět aktivnějším celkem.

21:34
    Šimon Kratochvíl vyslal na Neužila slušnou dělovku od modré, kterou tečoval před brankou Prostějova jen těsně vedle jeho bratr Matouš.

20:39
    Dostálek předložil puk na hokejku Vágnera, jenž z mezikruží minul branku Prostějova.

20:01

Prvních dvacet minut je u konce. Přátelský duel mezi Přerovem a Prostějovem má slušné tempo a připomíná to rychlostí soutěžní duel. Zubři byli v první periodě aktivnější a těsný náskok si přenesou i do druhého dějství.

20:00

19:18
    Poslední minuta první třetiny.

18:09
    Pohledná kombinace Zubrů byla využita ve druhou trefu v prostějovské síti. Odraženou střelu Šimona Kratochvíla rychle doklepl do sítě pohotový MICHAL POPELKA. Asistence: Šimon Kratochvíl, David Šťastný.

16:23
    Chybka v přerovské defenzivě Zubrů končí vyrovnávací trefou. Špatného pokrytí přerovských obránců využil TOMÁŠ ROD, jenž se natlačil před Slováka, odkud bekhendem pohotově uklidil kotouč do šibenice. Brankář Zubrů byl bez šance. Asistence: Luděk Kuncek, Patrik Moskal.

15:30
    Slovák reflexivně vyrazil Čuříkovu střelu do šibenice maskou.

15:10
    Chabá přesilovka Jestřábů je u konce, Přindiš se vrací na led.

14:02
    Vhazuje se v obranném pásmu Prostějova.

13:29
    Roman Pšurný podržel necelou půl minutku kotouč na hokejce a následně Zubry osvobodil.

13:08
    Petr Přindiš (PŘE) v defenzívě zaváhal a musel to řešit nedovoleným zákrokem. Obránce Přerova si vykoledoval dvě minutky za hození hole.

13:06
    Přečíslení Zubrů končí odpískaným ofsajdem.

12:56
    Vhazuje se po levé ruce Jakuba Neužila.

12:28
    Zubři sehráli úmyslně ofsajd a hra se stěhuje do jejich pásma, kde se bude vhazovat.

12:04
    Chmelířovo prudké nahození schoval Neužil do lapačky. Po delší době buly v obranném pásmu Prostějova.

11:19
    Doslova osekávaná se teď odehrávala před Slovákem. Obránci Zubrů se štěstím dotlačili puk na modrou čaru, kde si jej zpracoval Moskal a opět zaměstnal brankáře Zubrů.

10:40
    Přesilovka Prostějova je u konce, Zbořil se vrací na led.

10:24
    Slovák si poradil s oběma nebezpečnými pokusy z hokejek prostějovských.

9:58
    Tvrdý projektil Pavla Mojžíše končí sražen v zámezí. Další buly u Slováka.

9:36
    Vágner vyhodil kotouč o hrazení, kde si ho ve středním pásmu zpracoval Šťastný a naspořil cenné vteřinky při hře ve čtyřech.

9:04
    Jedovka z hole Protivného končí sražena v ochranné síti. Za malý okamžik se bude vhazovat po levé ruce Slováka.

8:36
    Mikuláš Zbořil (PŘE) 2 minuty hákování.

8:29
    Kombinace Jestřábů byla přerušena, protože domácí Zbořil fauloval a hosté si zahrají také přesilovku.

7:26
    Na to, že se hraje přátelské utkání se hraje v solidním tempu.

6:50
    Přerovští ujížděli v přečíslení dvou na jednoho. Popelka si mohl vybrat jestli posune kotouč na Šťastného, nebo vystřelí. Útočník zapůjčený ze Zlína se rozhodl, že to vezme na sebe a branku netrefil.

6:19
    Neužil musel být ve střehu proti žabičce Pšurného.

5:49
    Jestřábi se od samotného začátku ještě nedostali do vyloženější šance.

5:19
    Kajabovi střela z otočky příliš nesedla, Zubři nahazují puk do středního pásma a střídají.

4:46
    Nepříjemnou skrumáž musel řešit na brankovišti Jiří Slovák. Brankář Zubrů si poradil s několika dorážkami prostějovských.

4:21
    Hned první přesilovka žlutomodrých končí vedoucí brankou v síti Neužila. Střelu Kovaříka vyrazil Neužil přímo před DAVIDA ŠŤASTNÉHO, jehož prudší střelu nedokázal brankář Prostějova v leže zachytit. Asistence: Lubomír Kovařík, Jakub Grof.

4:08
    Scénář se opakoval, tentokrát vyhodil puk na přerovskou branku útočník René Kajaba.

3:40
    Prostějov ale dokázal vyhrát buly ve vlastním pásmu a kotouč rychle vyhazuje na branku Slováka.

3:23
    Zubry čeká první početní výhoda. Miroslav Venkrbec (PRO) 2 minuty za hákování.

2:28
    Běhal se snažil najít přihrávkou o mantinel rozjetého Školouda, který ale v rychlosti na kotouč nedosáhl. Puk se stěhuje zpět na hokejky hráčů Prostějova.

1:36
    Přindiš skončil po souboji s Kajabou na zemi, ale přerovský vousáč okamžitě oplácel tvrdým hitem do ramene prostějovského útočníka.

0:48
    Hraje se z obou stran opatrná hra, nikdo z celků nechce první chybovat. Začátek zápasu nám připomíná už soutěžní utkání.

0:29
    Domácí se zatím do šance nedostali, kotouč vyváží zpoza vlastní branky obránce Vágner.

0:10
    Úvodní vhazování pro Zubry, kteří hned zakládají akci od branky Slováka.

00:01

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Chmelíř,Grof, Pala, Přindiš, Běhal, Novotný, Zbořil, Vágner – Pšurný, Popelka, Dostálek – Goiš, Kovařík, Š. Kratochvíl – Šťastný, M. Kratochvíl, Stoklasa – Karola, Školoud, Matula.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Vydržel) – Protivný, Vokurka, Kaluža, Mojžíš, Husák, Špaček, Liška – Rod, Moskal, Augustýn – Luňák, Venkrbec, Kajaba – Čuřík, Iléš, Medek – Kuncek, Kuchta..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 5. Šťastný (Kovařík, Grof), 19. Popelka (Kratochvíl, Šťastný), 34. Pšurný (Chmelíř) – 17. Rod (Kuncek, Moskal), 41. Venkrbec (Čuřík), 47. Iléš (Venkrbec)