Čeljabinsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Novosibirsk 4:3 (po pr.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 2:1 (kon.)
Viťaz – Novokuzněck 2:1 (1:0 po s.n.) | Záhřeb – Chabarovsk 2:3 (0:2 po s.n.) | HC Slovan – Vladivostok 1:3 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Admiral Vladivostok
Středa 26.08.2015, 19:30 • Samsung Arena, Bratislava • KHL

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásný zbytek středečního večera. (21:52:00)

Slovan Bratislava začíná sezónu KHL prohrou. Slovenský celek dnes nevyužíval své přesilovky a vyložené šance. Hosté hráli více přímočařeji, dávali branky a zaslouženě si domů vezou tři body.

Stav utkání otevřel povedenou tečí Kirill Voronin. Ve druhé třetině se hosté radovali podruhé. Alexandr Kuzněcov zvýšil vedení svého týmu střelou o brusle Milana Bartoviče. Domácím se sice povedlo o dvě minuty později snížit, ale to od nich bylo ovšem, ačkoliv v utkání hráli dvakrát přesilovku, která trvala čtyři, či pět minut. Tečku za utkáním udělal Jegor Jakovlev.

59:17
    Až do této doby byl puk u zadního mantinelu a domácí hráči se k němu prostě nemohli dostat. Poté rozhodčí hru přerušil.

58:45
    Hosté drží puk za brankou Slovanu, kde kontrolují stav utkání. Zbývají pouze poslední sekundy.

58:07
    Na druhé straně pálil Alexandr Gorškov, ale jeho střela na přední tyčku byla hodně nepřesná. Tato hra hostům vyhovuje.

57:27
    Slovan dnešní utkání nejspíše nesrovná. Jejich útočné snažení nikam nevede, obrana Admiralu je hodně pozorná.

56:38
    Další rozvíjející útok domácích nebyl dokonán. Lukáš Kašpar dostával puk do jízdy, ale nakonec na něj ideálně nedosáhl.

56:18
    Kirill Voronin lehkou střelou od modré čáry vybojoval pásmo pro svůj celek. Právě toto bylo nejspíše úmyslem ruského hráče.

55:48

55:20
    Niclas Bergfors se dostal po pravé straně až do útočného pásma, odkud posílal přihrávku před branku, ale tam nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

54:57
    Po dlouhém snažení dostat se do útočného pásma se k puku dostal Milan Bartovič. Střela z levé strany byla hodně tvrdá, ale skončila jen v držení brankáře Ivana Nalimova.

54:05
    Po špatném odrazu puku se do středního pásma dostal Niclas Bergfors, jenž puk nahodil za branku Garnetta a ušetřil další čas.

53:48
    Další šance pro domácí. Konstantin Makarov dostává dvě minuty za vyhození puku mimo hrací plochu.

52:57
    Z pravé strany kluziště střílel Milan Bartovič, ale jeho střela z velkého úhlu skončila jen v pohotovosti brankáře Nalimova.

52:34
    Hosté hrají v klidu a jen pozorně brání zoufalé útoky slovenské Bratislavy. Když je prostor, hosté zaútočí, pokud ne, najedou si do středního pásma a puk nahodí.

51:56
    Jakmile hosté přežili další větší oslabení, jejich hra je opět lepší, než ta Slovanu. Ve vyrovnané hře se prostě více daří Admiralu.

51:22

50:55
    Marek Viedensky vybojoval puk a poslal jej na Tomáše Surového, který ovšem neobešel jednoho z bránících hráčů Admiralu.

David Panuška

Branky a nahrávky: 35. Sersen (Viedensky, Šťastný) – 17. Voronin (Lisov, Mamin), 33. Kuzněcov (Alexandrov), 47. Jakovlev (Voronin, Podšendělov)

HC Slovan Bratislava: Garnett (Pavlas) – Kozák, Sersen, Starosta, Švarný, Mihálik, Valach, Luža – Surový, Nedorost, Nagy – Jeglič, Skokan, Šťastný – Kašpar, Protasenja, Bartovič – Skalický, Viedenský, Lušňák
    Admiral Vladivostok: Nalimov (Bobkov) – Kosmačjov, Bartulis, Osipov, Glazkov, Mnačjan, Lisov, Lysenko, Podšendělov – Filatov, Pelletier, Bergfors – Gorškov, Fisenko, Lugin – Makarov, Kuzněcov, Alexandrov – Jakovlev, Mamin, Voronin

Rozhodčí: Bulanov, Bukin – Majtak, Pronšich