Ázerbájdžán – Chorvatsko 0:0 (kon.) | Česko – Kazachstán 2:1 (kon.) | Nizozemsko – Island 0:1 (kon.)
Turecko – Lotyšsko 1:1 (kon.) | Belgie – Bosna 3:1 (kon.) | Kypr – Wales 0:1 (kon.)
Izrael – Andorra 4:0 (kon.) | Bulharsko – Norsko 0:1 (kon.) | Itálie – Malta 1:0 (kon.)
Itálie
1:0 (0:0)
Malta
Čtvrtek 03.09.2015, 20:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie (kapacita: 47.290) • Kvalifikace ME • Skupina H

S konstatováním, že Itálie se díky dnešnímu vítězství dostává na první místo tabulky H se s Vámi loučím. U dalších fotbalových on-line přenosů nashledanou. (22:49:54)

Kvalifikační střetnutí Itálie s Maltou je u konce a domácí si připisují důležité, avšak ne příliš přesvědčivé, tři body. Chabé vítězství 1:0 Itálii zajistil, stejně jako v prvním vzájemném utkání, Graziano Pellé, který se trefil hlavou v 69. minutě.

90+3

90+3
    Ještě jednu střelu nakonec vyslali Italové, přesněji řečeno Éder, který napálil jen padajícího obránce před sebou.

90+2
    Tak nakonec přichází ještě třetí střídání Malty. Místo Effionga jde na plac Michael Mifsud.

90+2
    Effiong byl zřejmě lehce faulován, ale sudí zůstává ledově klidný. To hraje do karet Italům, kteří drží nejtěsnější náskok.

90+1
    Na nastavení přichází na hřiště hostující Gereth Sciberras, který nahrazuje kapitána Malty, Rodericka Briffu.

90
    Hlavní rozhodčí Ivan Kružliak nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Malťané hrají ve středu hřiště a Italové jim jen tak sekundují pomalou chůzí, která je však očividně dostačující.

88
    Dvě minuty před koncem řádné hrací doby vidí žlutou kartu Antonio Candreva, který si nafilmovaným pádem zkusil vykoledovat penaltu.

86
    Effiong elegantně patičkou zpracoval míč pro spoluhráče ve středu hřiště a Malta se může pokusit ohrozit Buffonovu svatyni.

85
    Předchozí akce Malty však musí být pro domácí velkým varováním. Případný gól na 1:1 by značně zkomplikoval italskou cestu za třemi body.

84
    Celá Itálie nyní mohla být v šoku! Effiong se ocitl za obranou italské reprezentace, a pokračoval sám na Buffona. Naštěstí pro domácí je mu odmáván a odpískán ofsajd!

82
    Po rohu došlo k menšímu závaru, který je přerušen písknutím hlavního rozhodčího. Na zemi končí Chiellini, který se střetl s jedním z hostujících obránců.

81
    Velmi aktivní Matteo Darmian se dokázal uvolnit na pravé straně pokutového území, avšak jeho sražený centr znamená jen rohový kop.

80
    Malťané se sice snažili dostat přes záložní řadu Itálie, ale tam také jejich snaha skončila.
    79. Hogg vytáhl střelu Parola

79
    Na samotném začátku 79. minuty měl gól na kopačce Marco Parolo, ke kterému propadl Candrevův centr. Dobrá rána Parola byla tečována a ještě znepříjemnila Hoggovi již tak těžký zákrok.

78
    Třetím a posledním italským hráčem, který je střídán, je Marco Verratti. Na jeho místo přichází Roberto Soriano.