Chabarovsk – Petrohrad 0:3 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 4:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 1:4 (kon.)
Barys – Toljatti 0:6 (kon.) | Novosibirsk – Jokerit 0:2 (kon.) | Omsk – Kazaň 2:3 (1:3 po s.n.)
Jekatěrinburg – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Soči 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 1:2 (po pr.)
Minsk – Čeljabinsk 4:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Záhřeb 2:1 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Jokerit Helsinky
Úterý 08.09.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je konec! HK Sibir Novosibirsk nedokázal navázat na vítězství v zápase se Spartakem a se silným Jokeritem Helsinky prohrál 0:2!

První třetina nabídla velmi zajímavý hokej! První polovina třetiny vyšla lépe hostům, velkou příležitost měl Sallinen, který však Bespalova nepřekonal. V deváté minutě inkasoval tvrdý náraz Tomi Mäki, který odešel z ledu za pomoci lékařů. Jokerit měl následně pěti minutovou přesilovku, kterou však nedokázal využít. V závěru si zahrál přesilovku i Sibir, ani domácí tým však úspěšný nebyl!

Druhá třetině konečně nabídla branky! Po celou dobu druhé třetiny byl hostující Jokerit jasně lepší. Velkou chybu obrany Sibiru však Hagman nepotrestal! Jokerit se prosadil až v 29. minutě, když nahození Jespera Jensena skončil v brance Bespalova! O tři minuty později lovil Bespalov kotouč ze sítě znovu. Nahození Larsena tečoval Niklas Hagman! V závěru třetiny měly oba týmy velké šance, nicméně skóre se nezměnilo!

Ve třetí třetině si Jokerit držel svůj náskok! V závěru to zkoušel Sibir v šesti, nicméně branku Heleniuse neohrozil!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Vladimír Roth (SIB) – 0+0, 0 střel, TOI – 16:47
    Tomáš Vincour (SIB) – 0+0, 1 střela, TOI – 16:18

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:42:33)

59:41
    Na útočné modré mohl rozhodnout hostující Regin, nicméně skákající kotouč netrefil!

59:19
    To samé se podařilo Ville Lajunenovi a Jokerit míří za vítězstvím!

58:59
    Ke kotouči se v rohu kluziště dostal Mathis Olimb, který jej vyhodil do středního pásma.

58:41
    Nikita Bespalov jde ven z branky a Sibir to zkouší v šesti!

58:41
    Hostující Lajunen se rozhodl k rozehrávce, nicméně kotouč poslal na zakázané uvolnění! Následně si bere Andrej Skabelka oddechový čas!

58:28
    Jokerit momentálně kontroluje hru ve vlastním pásmu a šetří cenné vteřiny!

57:36
    Sibir se dokázal dostat do kombinace v útočném pásmu, nicméně do zakončení nikoliv a Jokerit se dokázal ubránit!

57:06
    Od modré čáry nahodil kotouč na branku Vladimír Roth. Stěpan Sannikov se pokoušel tečovat, nicméně neúspěšně!

56:26
    Hostující Ville Lajunen vcelku lehce prošel středem hřiště a pokoušel se dostal kotouč na Huhtalu. Tomu se však nepodařilo kotouč zpracovat!

55:36
    Po pravé straně zajel do útočného pásma hostující Brandon Kozun, který nahodil kotouč na Bespalova, a ten přerušil hru!

54:47
    Žafjarov si prodloužil střídání a pokoušel se projít do pásma po pravé straně. Hostující tým však ruského hráče zdvojil a puk mu odebral!

54:17
    Jokerit už je v plném počtu! Mezitím se do šance dostal domácí Damir Žafjarov, jehož bekhendový pokus však Helenius vyrazil.

53:50
    Tvrdou ránu od modré vyslal domácí obránce Verešagin, tu však obrana Jokeritu srazila mimo!

53:16
    Jokerit se však zatím brání výborně! Již dvakrát vyhodil kotouč ze třetiny a polovinu oslabení má za sebou!

52:38
    Trest domácího Stěpana Sannikova je u konce a Sibir tak má k dispozici zkrácenou přesilovou hru!

52:09
    Síly na ledě se však vyrovnají! Na trestnou lavici míří hostující Mathis Olimb, který v rohu kluziště poslal k zemi domácího Ignatoviče!