Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)
Metallurg Novokuzněck
2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Jokerit Helsinky
Čtvrtek 10.09.2015, 14:00 • Kuznetskie Sport Palace • KHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (16:23:24)

Ačkoliv si hokejisté Novokuzněcku z dnešního utkání nakonec žádný bod neodnáší, tak fanoušci svým oblíbencům aplaudují. Novokuzněck nebyl horším týmem, stáhl dvoubrankové vedení soupeře, avšak Jokerit udeřil sedm sekund před koncem třetí třetiny, kdy Hagman vstřelil vítěznou branku. Jokerit tedy vítězí 3:2 a do tabulky si připisuje další tři body. Jeho výkon v dnešním utkání byl však podprůměrný.

59:56
    Kotouč je v útočném pásmu Jokeritu, který tedy dnes zvítězí.

59:53
    Do branky Jokeritu na poslední sekundy míří náhradní brankář Helenius.
    59:53. Niklas HAGMAN - 2:3

59:53
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Obrovské zklamání na straně domácích. V posledních sekundách třetí třetiny se na brankovišti dostal k dorážce NIKLAS HAGMAN a pod gólmanem procpal kotouč do branky. Asistence: Brandon Kozun.

59:17
    Oddechový čas pro hosty.

59:17
    Na trestnou lavici míří Kuklev, který se provinil vysokou holí. Rozhodnou hosté v závěru třetí třetiny?

59:00
    Ovšem Jokerit má výhodu a zahraje si přesilovou hru. V této době ještě Larsen vystřelil od modré čáry, ale branku netrefil.

58:16
    Novokuzněck je i v závěru třetí třetiny aktivnějším týmem a snaží se rozhodnout. A nutno podotknout, že by si domácí tři body zasloužili.

56:51
    Slibně vypadající útok Novokuzněcku přišel vniveč, protože se Jazkov dostal do postavení mimo hru.

55:12
    Hra je v posledních střídáních plná nepřesností.

54:48

54:00
    Na druhé straně vystřelil od modré čáry Manuchov a Karlsson musel předvést další pěkný zákrok lapačkou.

53:33
    V oslabení zaútočil Larsen, který se dostal ke střele přes obránce. Jeho pokus však letěl přesně do míst, kde byl připravený Podjapolskij.

52:48
    Oddechový čas pro domácí.

52:48
    Novokuzněck si zahraje další přesilovou hru! Na trestnou lavici míří Lajunen, který se provinil nedovoleným bráněním.

51:51
    Karlsson podržel svůj tým! Kuklev našel z pravého kruhu na levé straně volného Romanova, který vystřelil z první. Kotouč skončil v moci hostujícího brankáře.

Jan Šlapáček

Branky a nahrávky: 27. Mitrjakov, 49. Kazakov – 9. Rita (Hagman, Regin), 15. Kozun (Regin), 60. Hagman (Kozun)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Novotný) – Fairchild, Manuchov, Kuklev, Postnikov, Skutar, Amirov, Ljamkin, Dorofejev – Kazakov, Stoa, Kaprizov – Komaristij, Romanov, Orlov – Jazkov, Kousal, Musin – Drugov, Berdnikov, Mitrjakov
    Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Lajunen, Ohtamäa, Larsen, Jensen, Todd, Jaakola – Huhtala, Olimb, Rita – Hagman, Regin, Kozun – Jormakka, Wirtanen, Sallinen – Joensuu, Salminen

Rozhodčí: Sergejev, Ščuplakov – Matjuša, Nestěrov