Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Vladivostok – Petrohrad 1:5 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 2:3 (kon.)
Barys – Kazaň 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Riga 4:1 (kon.) | Omsk – Toljatti 6:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Soči 1:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.) | Minsk – Nižněkamsk 2:3 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – HC Slovan 1:2 (kon.) | N.Novgorod – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Záhřeb 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Dinamo Riga
Čtvrtek 10.09.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • KHL

Je konec! HK Sibir Novosibirsk předvedl v Ice Sports Palace Sibir další skvělý výkon a v dnešním utkání porazil Dinamo Riga 4:1!

Začátek první třetiny patřil domácímu celku, který se dostal již ve třetí minutě do vedení. Po dobré práci Žafjarova se prosadil Maxim Šalunov. DInamo následně mělo možnost dvou přesilových her, ani v jedné se však nedokázalo prosadit!

Druhá třetina nabídla hned několik vyloučení, avšak dlouho se oběma týmům nedařilo je využít! Velmi dobrý výkon zatím podávají oba gólmani! Deset sekund před koncem druhé třetiny vstřelil důležitou branku domácí Sergej Šumakov, který navýšil vedení na 2:0!

Ve třetí třetině vstřelil uklidňující branku Vladimír Butuzov, kteýr zvýšil už na 3:0! Necelé čtyři minuty před koncem však zdramatizoval utkání Gunars Skvorcovs po krásné individuální akci! V samotném závěru se ještě trefil do prázdné branky Vladimír Roth, který upravil na konečných 4:1!

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA
    Alexander Salák (SIB) – 1 obdrž. branka, úsěšnost zákroků 96,67%
    Vladimír Roth (SIB) – 1+0, 3 střely, TOI – 13:15
    Tomáš Vincour (SIB) – 0+0, 1 střela, TOI – 8:32

Tomáš Kundrátek (RIG) – 0+0, 2 střely, TOI – 21:00

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:49:25)

59:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Dinamo to zkoušelo v samotném závěru ještě bez brankáře Erikssona! Sibir se však dokázal prosadit do prázdné branky! Za vlastní brankou se zmocnil kotouče český obránce VLADIMÍR ROTH, který dokázal trefit kotouč do opuštěné branky! Bez asistence

59:26
    Domácí celek se však drží s pukem daleko od branky Alexandera Saláka!

59:09
    Necelou minutu před koncem si bere hostující DInamo oddechový čas!

58:55
    Novosibirsk se ještě v samotném závěru dokázal udržet v útočném pásmu a ušetřil další vteřiny!

58:11
    Obránce Seigo hledal na útočné modré Gintse Meiju. Lotyšský útočník však kotouč nedokál zpracovat.

57:06
    Dmitrij Moňa výborně napadal rozehrávku lotyšského celku. Puk sice nezískal, nicméně ušetřil cenné vteřiny.
    Gunars SKVORCOVS - 3:1

56:26
    Riga právě vstřelila branku!
    Hostující celek ještě dramatizuje toto utkání a připravuje Sašu Saláka o čisté konto! Výbornou individuální akci předvedl GUNARS SKVORCOVS, který projel kolem Sannikova a následně i kolem dvojice protihráče. Na zem si položil Saláka a poslal kotouč pod břevno! Asistence:

55:50
    To je z přesilové hry Dinama vše! Maxim Ignatovič je zpět na ledě a Sibir míří za dalším vítězstvím v této sezóně!

55:21
    Od modré čáry poslal tvrdou ránu obránce Tomáš Kundrátek, avšak nemířil přesně.

54:19
    Přesilová hra však zatím Dinamu vůbec nevychází a domácím se podařilo hned dvakrát vyhodil kotouč k brance Erikssona.

53:50
    Následně však rozhodčí hru přerušil, neboť se v brankovišti Maxim Ignatovič pošťuchoval s Saulietisem! Domácí útočník jde nakonec na trestnou lavici a Dinamo si zahraje přesilovou hru!

53:41
    Šumakov výborně zapracoval i na vlastní modré, když vypíchl puk Galvinsovi. Do úniku se však nedostal.!

52:53
    Do další šance domácího celku se dostal Sergej Šumakov, který dostal zajímavou přihrávku na levou stranu od Šalunova. Střela ruského útočníka však mířila mimo.

52:25
    Vladimír Roth vyslal po přihrávce Alexejeva opravdu ostrou ránu. Jaocim Eriksson byl však na místě a kotouč lapil do lapačky!

51:52
    Do úniku se teď navíc mohl dostat domácí Maxim Šalunov, avšak přihrávka Žafjarova nebyla příliš přesná.

51:26
    Dinamo se ještě pokouší s výsledkem něco udělat, nimcéně obrana Sibiru pracuje ve třetí části opravdu výborně.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 3. Šalunov (Žafjarov), 40. Šumakov (Sannikov), 51. Butuzov (Gubin), 60. Roth – 57. Skvorcovs

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ibragimov, Verešagin, Alexejev, Roth, Menšikov, Ignatovič, Gimajev (A), Naumov – Moňa, Ullström, Butuzov – Ridderwall, Okulov, Vincour, Sannikov, Bobrov, Šumakov – Šalunov, Gubin (C), Žafjarov
    Dinamo Riga: Eriksson (Sedláček) – K.Redliš (A), Seigo, Galvins, Kundrátek, Sevcenko, Sotnieks, Jerofejevs – Darzinš (C), Sestito (A), M.Redliš – Leino, Meija, Indarsis – Skvorcov, Schutz, Saulietis – Locans, Berzins, Kulda

Rozhodčí: Kiseljov, Rogačjov – Metalnikov, Sirotkin