Plzeň – K. Vary 5:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:1 (kon.) | Litvínov – Zlín 4:0 (kon.)
Třinec – Chomutov 3:0 (kon.) | Mountfield HK – Vítkovice 3:4 (0:2 po s.n.) | Kometa Brno – Liberec 5:2 (kon.)
Sparta – Olomouc 4:1 (kon.)
HC VERVA Litvínov
4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Berani Zlín
Pátek 11.09.2015, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 1. kolo

Ve třetí třetině jsme již branku neviděli. Hostující PSG nevstřelilo Vervě ani gól a 3 body tak zůstávají na severu Čech. Janus otevřel své extraligové působení v Litvínově čistým kontem. (19:49:24)

59:20
    Čech z pravého křídla otestoval pravý beton brankáře Januse.

58:40
    Trávníček s Pavlíkem drželi kotouč u hrazení za Kašíkem asi 20 vteřin a jejich spoluhráči v klidu prostřídali.

58:23

57:35
    Hosté dlouho kombinovali v pásmu Litvínova, ale ke střele se neměli a domácí se osvobozují.

56:22
    Lukeš (LIT) vyloučen za sekání.

55:50
    Lukeš prostrkával kotouč z křídla do středu kluziště, kde byl ale místo Jánského Pavlík, který se k zakončení neprosadil.

55:00
    Řezníček se na modré rovnal ke střele až mu kotouč sjel z čepele.

54:10
    Domácí jsou mírně ukolébání svým náskokem a hosté dostávají Januse do varu.

52:35
    Vlach dostal přihrávku do jízdy, od modré čáry šel sám na Januse a ten jeho pokus zakončil nad vyrážečku vystihl a kotouč vytěsnil!

52:27

52:24

52:10
    Ondráček obkroužil branku a v těžké bekhendové pozici nedokázal nasměrovat puk na branku, což se ukázalo býti geniální přihrávkou na Čecha, který však v rychlosti nedokázal nasměrovat puk mezi betony roztaženého Januse.

51:16
    Pavelka se ocitl sám na hrotu útoku a tak od modré napřáhl golfovým úderem a jde střídat.

50:29
    Domácí ve čtyřech.

50:27
    Hosté si 5 na 3 dlouho nezahráli. Vyloučen Vlach (ZLN) za nedovolené bránění.

50:24
    Hořava (LIT) to přehnal s forčekingem v útočném pásmu a inkasuje 2 minuty za sekání.

50:24
    Říčkova střela od modré končí na jednom z bránících hráčů.

Ondřej Moutvička

Branky a nahrávky: 5. Kubát (Hanzl, Martynek), 22. Trávníček (Martynek), 31. Martynek (Pavlík, Hanzl), 32. Hořava

HC VERVA Litvínov: Janus – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Sklenička, Gula, T. Pavelka- Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Gerhát, M. Hořava ml. – Písařík, Piroš, Šrámek
    Berani Zlín: Štůrala (32. Kašík) – A. Holík, Horák, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Okál, Cibák, T. Sýkora – Ondráček, P. Holík, Veselý – Kubiš, Roman Vlach, Říčka – Štumpf, Šťastný, Čech

Rozhodčí: Pešina, Šír – Hlavatý, Lukš