GFC Ajaccio – Monaco 0:1 (kon.) | Nantes – Rennes 0:2 (kon.) | Marseille – Bastia 4:1 (kon.)
Olympique Marseille
4:1 (1:0)
SC Bastia
Neděle 13.09.2015, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 5. kolo

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:58:14)

Utkání končí jasným vítězstvím Olympique, který byl po celý zápas lepším týmem. Hosté předvedli hodně "bojácný" výkon, zejména v prvním poločase, ale i prvních dvacet minut toho druhého. Až za stavu 0:2 se snažili o útočení, ale pak dostali třetí gól a byť se nakonec alespoň dočkali čestného úspěchu v samém závěru zápasu, na body to prostě nestačilo.

90+2

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, o všem je rozhodnuto, utkání se již pouze dohrává.

88
    Autové vhazování domácích, z levé strany, na polovině soupeře.

87
    Míč má Hansen, který bude moci rozehrát od své branky.

85
    Nepřesný pas domácích, míč mají hosté.

83
    Rychlou akci Marseille "hasí" obránce Bastie pouze faulem, takže nyní mají výhodu volného kopu i domácí.

82
    Ze vzdálenosti téměř třiceti metrů rozehrál Danic, míč směřuje do vápna, kde prohrál hlavičkový souboj Modesto, hrají domácí.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka, volný kop rozehrají hosté, za vytrvalého písku diváků.
    79. BRANDÃO - 4:1

79
    Bastia právě vstřelila branku!
    Hosté se ale přece jenom gólově prosazují, defenziva Olympique trochu podcenila centr z levé strany, na který si ve vápně naskočil BRANDÃO, jenž hlavou usměrnil míč do branky.

78
    Domácí jsou ale při chuti a napadají rozehrávku Bastie, hosté v tuto chvíli nestíhají.

76
    Romao s míčem na pravém křídle, hledá Ocampose, který v souboji s obráncem Bastie ztrácí míč.

74
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Paolo De Ceglie.

74
    Ojedinělá střela hostů, z levé strany pálil Ngando.

73
    Krajní obránce Olympique Paolo De Ceglie již vyčkává u postranní čáry na svůj okamžik, kdy bude moci vstoupit na trávník.

72
    Statistika držení míče: 57% : 43%.

71
    Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Abdelaziz Barrada, přichází Jacques-Alaixys Romao.

Martin Dvořák

Branky: 16. Mendy (Diarra), 47. Alessandrini (Batshuayi), 67. Alessandrini, 70. Batshuayi (Mendy) – 79. Brandão

Karty:   29. Barrada (OMA), 37. Rekik (OMA) – 34. J. Palmieri (BSA)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 20:4. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 11:9.
    Olympique Marseille: Mandanda – Manquillo, N'Koulou, Rekik, Mendy (74. De Ceglie) – Silva, Diarra, Barrada (71. Romao) – Alessandrini, Batshuayi, Cabella (65. Ocampos).
    Náhradníci: Pelé – Ocampos, De Ceglie, N'Koudou, Sparagna, Romao, B. Sarr.

SC Bastia: Hansen – Jebbour, Squillaci, Modesto, J. Palmieri – Fofana, Cahuzac – Ayité, Diallo (64. Ngando), Danic – Brandão.
    Náhradníci: Vincensini – Ngando, Coulbaly, Peybernes, Maboulou, Marange, Raspentino.

Rozhodčí: Rainville – Stien, Lamouche