Chabarovsk – Jokerit 2:3 (kon.) | Vladivostok – Riga 2:4 (kon.) | Omsk – Soči 5:1 (kon.)
Čeljabinsk – Novosibirsk 1:2 (po pr.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 1:0 (kon.) | Viťaz – N.Novgorod 1:0 (po pr.)
Spartak Moskva – Minsk 1:4 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 2:3 (po pr.)

Tomáš Vincour (SIB) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:44
    Alexander Salák (SIB) 65 minut, 30 zákroků, 1 gól, 96,8% (18:41:32)

Utkání končí vítězstvím hostujícího Sibiru 1:2 po prodloužení. Domácí přitom sahali po třech bodech. Ve 25. minutě je poslal do vedení Deron Quint a nejtěsnější náskok hráči Traktoru drželi ještě v poslední minutě. 24 sekund před koncem však srovnal při power-play Sibiru Damir Žafjarov a v závěru prodloužení dokonal obrat Stepan Sannikov.

Střely na branku v prodloužení – 1:1, celkem – 31:43.

Stepan SANNIKOV - 1:2

64:06
    Sibir právě vstřelil branku!
    Hosté v prodloužení dokonávají svůj obrat! STEPAN SANNIKOV se z pravé strany natlačil až před domácí branku a pod betony Demčenka poslal černou pryž za brankovou čáru. Asistence: Oleg Gubin.

63:50
    Z osy hřiště pálil Pestunov, Salák zakročil vyrážečkou.

62:49
    Pare byl v útočném pásmu o něco dříve než puk a je tedy pískáno postavení mimo hru.

62:01
    Do rány Quinta padl obránce Gimajev, jenž tak ušetřil Salákovi práci.

61:13
    Hosté jsou při chuti a Traktor tak musel uklidnit Demčenko, který skočil na puk před dojíždějícím Sannikovem.

60:01

Sibiru se podařilo v samém závěru utkání při hře bez brankáře vyrovnat a tak se bude prodlužovat.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:16, celkem – 30:42.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00
    Damir ŽAFJAROV - 1:1

59:36
    Hosté srovnávají 24 sekund před koncem! DAMIR ŽAFJAROV číhal u vzdálenější tyčky tak dlouho, až se k němu odrazil kotouč po střele Monji a hostující útočník už neměl problém s dorážkou do prázdné branky. Asistence: Dmitrij Monja.

59:01
    Minuta do konce, hosté zahajují akci ve svém obranném pásmu.

58:39
    Salák už samozřejmě zůstává na střídačce.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:23
    A je to tady! Hosté to zkoušejí v šesti hráčích v poli.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 25. Quint (Čistov) – 60. Žafjarov (Monja), 65. Sannikov (Gubin)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Danilišin) – Quint, Borodkin, Davydov, Martynov, Šinin, Petrov (C), Žuldikov – Pare, Bolduc, Růžička – Popov, Pestunov, Čistov – Osnovin, Jakuceňa, Mokin – Gubarev, Rybakov, Kokujov – Afonasjevskij.
    HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ibragimov, Verešagin, Alexejev, Roth, Menšikov, Ignatovič, Gimajev, Naumov – Monja, Kopejkin, Ullström – Ridderwall, Okulov, Vincour – Šumakov, Bobrov, Sannikov – Žafjarov, Gubin (C), Šalunov.

Rozhodčí: Beljajev, Bulanov – Lazarev, Litvinov