Benátky n/J – Kadaň 5:2 (kon.) | Litoměřice – Motor ČB 5:4 (1:0 po s.n.) | Ústí n/L – Havířov 7:4 (kon.)
Šumperk – Jihlava 4:5 (po pr.) | Přerov – Most 4:1 (kon.) | Kladno – Třebíč 1:2 (1:3 po s.n.)
Prostějov – Slavia 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:0)
HC Stadion Litoměřice
5:4 (2:1, 0:3, 2:0 - 0:0)
Banes Motor České Budějovice
Pondělí 14.09.2015, 18:00 • Kalich Arena • Chance liga • 3. kolo

Tak nakonec z dramatického utkání odchází vítězně domácí tým HC Stadion Litoměřice. V samostatných nájezdech proměnil Zdeněk Doležal.

Ode mne je to dnes vše, přeji hezký zbytek večera. (20:54:39)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Stadion Litoměřice.
    Autorem vítězné branky je Zdeněk DOLEŽAL.

1:0
    Doležal proměnil. První pokus o střelu byl zmařen nesprávným zásahem brankáře. Zdeněk Doležal dostal druhý pokus a ten proměnil.

Samostatné nájezdy začínají.

Dnešnímu utkání přihlíží 970 diváků.

O utkání nerozhodlo ani prodloužení. Následují samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:44
    Stadion se puku zmocňuje a vyhledává taktickou pozici před Gábou.

64:00
    Kotouče se zmocnil Motor, který se přesouvá do útočného pásma. Probíhá také poslední minuta prodloužení.

63:32
    Zatím se nedá říct, který tým má větší šance na vstřelení gólu. Oba týmy předvádějí, že utkání chtějí vyhrát.

62:48
    Domácí odzbrojili Motor a sami přechází do útoku.

62:29
    Hosté se zmocňují puku a přecházejí do ofenzívy.

61:48
    Plášil se pokusil o střelu od modré. Gába puk zachytil tělem a hra pokračuje na poli hostů.

61:05
    Drama stále pokračuje. Oba týmy se snaží střílet kdy jen to jde.

60:18
    Domácí se ze začátku dostali do ohrožení, ale následně se puku zmocnili a usazují se v útočném pásmu.

60:01

V základní hrací době utkání skončilo nerozhodně. Velké drama přišlo především ke konci, když litoměřická brána byla pod okupací hostů. Bude následovat prodloužení 5 minut.

60:00

59:28
    Puku se zmocňují Litoměřice a snaží se ho udržet daleko od své brány.

58:50
    Před koncem třetiny Motor zvyšuje svůj tlak na bránu domácích. Poslední vteřiny tak domácím ubíhají velmi pomalu.

58:36
    Icing domácích.

58:29
    Před bránou Stadionu se budějovičtí pokusili zmást Pavelku. Ten zůstal soustředěný a puk chytl do lapačky. Vhazovat se bude po jeho pravici.

58:00
    Do konce třetí třetiny zbývají pouhé dvě minuty. Stav je zatím nerozhodný.

57:45
    Domácí se dostávají do útočného pásma v čele se Zdeňkem Čápem.

57:01
    Domácí hrají v plném počtu.

56:42
    Domácí hosty do útočného pásma nepouštějí. Přesilová hra Motoru se blíží ke konci.

55:48
    Litoměřice puk vyrážejí a pár vteřin si mohou oddychnout.

55:20
    Hosté hrají v plném počtu.

55:01
    Karel Plášil (LTM) půjde zahřát trestnou lavici za podražení. 2 minuty.

54:27
    Litoměřice se do útočného pásma nakonec dostaly a pokouší se Gábu prostřelit ze všech stran.

54:00
    Domácí mají problém se dostat do útočného pásma. Budějovičtí zatím drží modrou čáru.

53:20
    Motor si nakonec trest za šarvátku odpyká. Na trestnou půjde Lukáš Bohunický za hrubost. 2 minuty.

53:20
    Hráč Stadionu omylem spadl na Gábu a několik hráčů Motoru se na něj okamžitě vrhlo. Před bránou tak vznikla větší šarvátka.

52:42
    Motor se dostává do útočného pásma, ale Litoměřice zatím moc prostoru ke střelbě hostům neposkytují.

51:52
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Do útočného pásma se Litoměřice nakonec probojovaly. Výbornou přihrávku obdržel JAROSLAV KALLA zpoza brány a vzhledem k tomu, že Gába by zrovna mimo bránu, tak puk napálil přímo do sítě. Asistence: Angel Krstev, Ondřej Mikliš.

51:29
    Icing hostů.

51:21
    Utkání může pokračovat.

51:21
    Brána Motoru se pohnula a utkání je na chvíli pozastaveno.

51:21
    Domácí se snaží usadit v útočném pásmu a hráči Motoru začínají hrát agresivněji.

50:40
    Opět zakázané uvolnění Litoměřic.

50:32
    Zakázané uvolnění domácích.

49:39
    Hosté se přes domácí nakonec dostali a předvádějí velké šance.

48:57
    Budějovice se pokoušejí dostat do útoku ale puk si rychle zase berou domácí a hru přesouvají zpátky na pole hostů.

48:26
    Lukáš Nedvídek se dostal do obrovské šance dostat puk do prázdné brány, ale puk mu ujel.

47:38
    Domácí se dostávají do útočného pásma, kde se snaží kombinovat. Motor ale domácím nedává moc šancí.

45:57
    Domácí si zatím puk drží a přesouvají se do útočného pásma.

45:05
    Zdeněk Doležal se pokusil vystřelit od modré, avšak puk se odrazil od budějovického obránce.

43:33
    Tak se domácí koncovky dočkali. Zpoza branky obdržel přihrávku ONDŘEJ KOPTA, který využil příležitosti a puk dostal za Gábu. Asistence: David Švagrovský, Karel Plášil.

43:23
    Litoměřice kombinují ale chybí koncovka.

42:57
    Domácí se dostali do ofsajdu.

42:40
    Litoměřicím puk ujel a musí se pro něj vrátit. Motor tak získal drahocenné vteřiny.

42:12
    Chvíli po rozehrání fauloval další hráč hostů. David Kuchejda půjde na trestnou za podražení. 2 minuty.

42:08
    Litoměřice si zahrají přesilovku. Na trestnou si půjde sednout Petr Kolmann za hákování. 2 minuty.

41:38
    Litoměřičtí podnikají ofenzívu.

41:02
    Při pokusu o přihrávku mezi hosty se k puku dostali domácí. Ti vystartovali do útoku a ke střele se dostal David Švagrovský. Puk však letěl moc vysoko a trefil ochrannou síť.

40:30
    Ke kotouči se dostávají hosté a míří k bráně Litoměřic.

40:03
    Krátce po vhazování skončil puk vedle Pavelky. Puku se zmocňují domácí.

40:01

Hráči jsou již na ledě a připravují se na vhazování.

Další třetina začne přibližně v 19.49

V druhé třetině se domácí dostali do několika oslabení. To pro Motor znamenalo hned dvě využití a nakonec 22 vteřin před koncem třetiny Motor prostřelil litoměřickou bránu ještě jednou. Třetina tak končí za stavu 2:4.

40:00

39:38
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budějovičtí se dostali do situace 3 na 1 a obklopili tak Pavelkovu bránu ze všech stran. Kuchejda s Bohunickým poskytli MICHALU ŠVIHÁLKOVI prostor pro střelu a ten si s Pavelkou poradil. Asistence: David Kuchejda, Lukáš Bohunický.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:12
    Hráč Motoru Lukáš Žálčík obkroužil bránu domácích a pokusil se Pavelku překvapit. Ten se ale nenechal rozhodit a puk chytil.

37:44
    Litoměřičtí se ihned dostali do útoku. Po malém zmatku se puk octl napravo od Gáby a chvíli zůstal bez povšimnutí. První kdo si se situací poradil byli hosté a puk rychle poslali dál od místa ohrožení.

37:03
    Motor přesilovou hru využívá okamžitě. Stejně jako minule se kotouč odrazil od Pavelkova betonu a připravený JOSEF STRAKA už puk do brány zleva jen dorazil. Asistence: Tomáš Nouza, Martin Heřman.

36:50
    Sotva hrají domácí v plném počtu, následuje další oslabení. Na trestnou půjde Martin Ondráček za krosček. 2 minuty.

36:19

36:01
    Puk se opět ocitá na poli hostů.

35:28
    Tomáš Nouza se pokusil prudkou střelou Pavelku prostřelit zprava. Puk se však odrazil a litoměřičtí puk poslali na pole hostů.

34:37
    Hosté se zatím v útočném pásmu drží, avšak k vidění nebyla zatím žádná koncovka.

34:19
    Domácí jdou do oslabení. Na ledě se vyskytlo příliš mnoho hráčů z domácího týmu. Trest si odpyká Martin Ondráček. 2 minuty.

33:44

33:23
    Švihálek se zmocnil puku a dostal se za modrou čáru domácích. Domácí však možnou hrozbu zažehnali a opět se pouštějí do ofenzívy.

32:29
    Litoměřice se v útočném pásmu usazují a vyhledávají možné šance.

32:16
    Litoměřice mají problém se přes modrou čáru dostat. Budějovičtí ji zatím brání dobře.

31:44
    Přesilovou hru si tentokrát zahrají domácí. Na trestnou jde Jakub Suchánek (CEB) za sekání. 2 minuty.

31:20
    Puku se zmocňují domácí. O dobrou střelu se pokusil Ondřej Kopta, který z přihrávky namířil puk na bránu. Gába byl však připravený a střelu zachytil tělem.

29:35
    Motor přesilovku využívá. Puk se odrazil přímo od Pavelkova betonu a toho využil JAKUB SUCHÁNEK. Ten byl připravený před bránou a puk do brány protlačil. Asistence: Josef Straka, Martin Heřman.

28:42
    První přesilovka dnešního zápasu. Na trestnou půjde Václav Racek (LTM) za podražení. 2 minuty.

28:26
    Pavelkova svatyně je v ohrožení. Motor se i s pukem blíží litoměřické bráně.

28:00
    Hra se přesouvá na pole domácích.

27:34
    Vhazovat se bude po Gábově levici.

27:34

27:18
    O puk probíhá bitva u mantinelu, stále se hraje na poli hostů.

26:29
    Puk tentokrát opět ohrožuje budějovického gólmana. Litoměřice si také dokázali najít v útočném pásmu místo.

26:19
    Motor podniká protiútok. Hosté se usazují v útočném pásmu a vyhledávají taktickou pozici.

25:26
    Zdeněk Čáp se pokusil střelou od modré Gábu prostřelit. Kotouč ale letěl příliš vysoko a skončil v ochranné síti.

24:22
    Kotouč si zatím hlídají hosté. Ve snaze se dostat do útočného pásma však Litoměřice puk získávají a podnikají ofenzívu.

23:35
    Tomáš Nouza neproměňuje.

23:35
    Motor si zkusí trestné střílení. Střílet bude Tomáš Nouza. Fauloval Jakub Šulc.

23:05
    Motor podnikl protiútok, při kterém se mnoho hráčů dostalo velmi blízko Pavelky, puk se však do brány nedostal.

22:26
    Brána Motoru je stále v ohrožení. Puk byl nucen přikrýt Gába a bude se vhazovat po jeho levici.

21:24
    Krátce poté se kotouče opět zmocňují kališníci, kteří se s pukem dostali až ke Gábovi. Puk se podařilo pod Gábou procpat, ale ne směrem do brány.

20:59
    Do útočného pásma pronikl domácí Zdeněk Doležal. Ke střelbě se však nedostal, neboť hosté se o něj postarali a sami vyjeli do útoku.

20:27
    Litoměřičtí v pokusu o střelu nasměrovali puk vysoko a ten přistál mezi fanoušky.

20:09
    Úvodní vhazování vyhráli hosté, ale domácí si puk dokázali rychle přivlastnit.

20:01

Hráči jsou připraveni na vhazování.

Začátkem třetiny se aktivněji jevili hosté, avšak v gólových šancích převládali litoměřičtí. Ve čtvrté minutě to vyústilo v prvním gólem pro domácí. Hosté však zanedlouho palbu opětovali a také s úspěchem. Litoměřice ale opět navýšili o pár minut později a třetina tak končí za stavu 2:1. Další třetina začne přibližně v 18.51.

20:00

19:59

19:12
    Stadion se zmocňuje puku a Kalla s Rouskem se pokoušejí v útočném pásmu o další střelu.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny. Puk se aktuálně nachází na poli domácích, kde se budějovičtí pokoušejí před koncem třetiny vyrovnat.

18:20
    Ve středním pásmu vznikla malá bitva o puk, kterou vyhráli domácí a opět se pokusili využít situace k střelbě na bránu. Gába puk chytil a bude se vhazovat po jeho levici.

18:02

17:29
    Domácí se opět zmocňují puku a ostřelují bránu Motoru.

16:19
    Kotouč se nyní octl v pásmu domácích. Pavelka si dovolil z brány pro puk vyjet, ale toho se zmocnili hosté. Ti se pokusili zmateného Pavelku překvapit, ale litoměřický brankář se stihl vzpamatovat a puk vyrazil.

15:38
    Hosté jsou stále nuceni bránit svoji svatyni. Puk se již párkrát okolo brány mihl, avšak zatím z toho větší šance nebyla.

14:25
    Domácí v tlaku rovněž neustávají. V útočném pásmu se litoměřičtí pokoušejí najít taktickou pozici ke střelbě.

13:59
    Po druhém gólu domácích opět Motor ohrožuje Pavelku. Pavelka dokázal střelu vyrazit a do ofenzívy se dostávají domácí.

13:25
    Podobně jako na straně domácích vznikl i před Gábou naprostý zmatek. Puk před bránu dostal Angel Krstev a tam už na něj čekal JAROSLAV KALLA. Nakonec přes zmatek dokázal puk protlačit až do brány. Gól rovněž padl za signalizované výhody. Asistence: Angel Krstev

12:08
    Kotouč mají nyní v moci litoměřičtí, avšak hosté domácím nedovolují projít až do útočného pásma.

11:38
    K puku se dostávají hosté a přesouvají se do útočného pásma.

10:19
    Před Gábou se opět octl Martin Procházka, který se pokusil dostat puk do brány. Gába však puk vyrazil betonem.

08:31
    Před Pavelkou vznikl vyložený zmatek. Pavelka se pokusil puk získat, avšak zachytit puk bylo pro něj nemožné. Nakonec puk do brány protlačil MICHAL ŠVIHÁLEK. Asistence: Lukáš Bohunický, Josef Mikyska.

08:09
    Puku se zmocňují opět hosté a ohrožují Pavelku.

07:19
    Puk se nyní octl nebezpečně blízko Pavelkovy svatyně, avšak k větším šancím nedošlo.

06:19
    Kotouč si stále drží především domácí. Do útočného pásma se pokusil proniknout Michal Procházka, avšak ke střele nedošlo.

05:28

05:06
    Od modré se pokusil vystřelit Zdeněk Čáp. Puk se však odrazil.

04:38
    Stadion po gólu zvýšil své nasazení a opět se dostává do útočného pásma.

03:34
    Skrz hosty se dokázal dostat Jaroslav Kalla spolu s Martinem Procházkou. Kalla se s pukem dostal před Gábu a přihrál MARTINU PROCHÁZKOVI. Ten využil situace a nepřipraveného Gábu prostřelil zleva. Asistence: Jaroslav Kalla, Angel Krstev

02:16
    Domácí se rovněž pokoušejí o ofenzívu, avšak Motor litoměřické hráče nešetří. Puku se opět zmocnili hosté a Pavelka je tak znovu pod palbou.

00:38
    Puk se octl před Pavelkou a Motor se pokusil litoměřickou bránu prostřelit. Pavelka puk vyrazil tak, že se hosté museli stáhnout.

00:05
    Úvodní vhazování vyhráli hosté.

00:01

Zápas již brzy začne.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Mucha, Zíb, Vráblík, Suchánek, Žovinec, Bohunický, Kolmann – Žálčík, Rob, Škoda – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš.

Opět Vás vítáme u dalšího utkání WSM Ligy zde v Kalich Aréně. Dnes nastoupí severočešké Litoměřice proti vzdáleným Českým Budějovicím.

Litoměřičtí kalíšníci zatím letošní sezónu nezačali zrovna dobře. V prvním mistrovském utkání nastoupil Stadion na svém poli proti jihlavské Dukle, která domácím hokejistům nasázela celkem čtyři góly a sama inkasovala gól jediný. V druhém zápase, tentokrát až v Havířově, Stadion držel se svým oponentem začátkem utkání krok. Ten však ve druhé třetině dlouho nevydržel, neboť během krátkého intervalu navštívil kotouč litoměřickou bránu hned čtyřikrát. Domácí si tak získali do poslední třetiny slušný náskok, který prakticky o utkání rozhodl. V poslední třetině obě strany inkasovaly po gólu a utkání skončilo za stavu 6:2.

Poslední soupiska:

Král (Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Doležal – Berger, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.

ČEZ Motor České Budějovice

Rozjetý českobudějovický Motor zatím začal sezónu úspěšně. Stějne jako litoměřičtí, si jihočeští zahráli na poli Havířova. Netrvalo dlouho, aby Motor skóroval svoji první branku, kterou hned následovala druhá. AZ na náskok hostů dokázal ale odpovědět efektivně a první třetina tak skončila za nerozhodného stavu. V dalších třetinách však hosté skórovali další 3 branky, na které již havířovští odpověď nenašli. Na domácím ledě Motor ještě přitvrdili. Utkání proti Jestřábům sice po první třetině skončilo za vyrovnaného stavu, avšak domácí své fanoušky potěšili ve zbytku utkání ještě šesti góly, zatím co hosté prostřelili jihočeskou bránu již jen jednou. Utkání tak skončilo za stavu 7:2.

Gába (Bláha) – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Kolmann – Žálčík, Rob, Škoda – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Babka, Prokeš.

Vzájemná bilance

V loňské sezóně se spolu týmy setkaly celkem čtyřikrát. V prvním zápase utrpěl Motor na poli litoměřických porážku za stavu 5:2.

Na svém ledě pak severočeskému týmu nadělil rovněž pět branek a utkání skončilo opět 5:2, ale tentokrát ve prospěch Budějovic.

Litoměřice v dalším zápase musely doma přijmout prohru za stavu 1:3 a následně také v Budějovicích, kde po dvougólovém náskoku nakonec Motor stihl vyrovnat a vstřelit i rozhodující branku – 3:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Chládek

Branky a nahrávky: 4. Procházka (Kalla, Krstev), 14. Kalla (Krstev), 44. Kopta (Švagrovský, Plášil), 52. Kalla (Mikliš, Krstev), rozh. náj. Doležal – 9. Švihálek (Bohunický, Mikyska), 30. Suchánek (Heřman, Straka), 38. Straka (Nouza, Heřman), 40. Švihálek (Kuchejda, Bohunický)