Fenerbahce – Molde 1:3 (kon.) | Ajax – Celtic 2:2 (kon.) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (kon.)
Sion – Kazaň 2:1 (kon.) | Qäbälä – PAOK 0:0 (kon.) | Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (kon.)
Midtjylland – Legia 1:0 (kon.) | Neapol – Club Brugge 5:0 (kon.) | Rapid – Villarreal 2:1 (kon.)
Plzeň – Dinamo Minsk 2:0 (kon.) | Liberec – Braga 0:1 (kon.) | Groningen – Marseille 0:3 (kon.)
Dněpropetrovsk – Lazio 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (kon.) | Sporting – Lok. Moskva 1:3 (kon.)
Skënderbeu – Besiktas 0:1 (kon.) | Fiorentina – Basilej 1:2 (kon.) | Lech Poznaň – Belenenses 0:0 (kon.)
Anderlecht – Monaco 1:1 (kon.) | Tottenham – Karabach 3:1 (kon.) | APOEL – Schalke 0:3 (kon.)
Asteras – Sparta 1:1 (kon.) | Partizan Bělehrad – Alkmaar 3:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Augsburg 3:1 (kon.)
FC Sion
2:1 (1:0)
FC Rubin Kazaň
Čtvrtek 17.09.2015, 19:00 • Tourbillon, Sion (SUI) • Evropská liga • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Příjemný podevčer, dnes máme na programu zápasy mladší sestru Ligy mistrů, tedy Evropské ligy. Skupinová fáze Evropské ligy se bude hrát celý podzim a do dalších bojů postoupí jen ti nejlepší. Dnes na sebe mimo jiné narazí také FC Sion a FC Rubin Kazań. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Oba týmy byly vylosovány do skupiny B, kam patří ještě také Liverpool a Bordeaux. Doufejme, že tato skupina nabídne hezké zápasy.

Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Andreas Ekberg, na čarách mu budou asistovat Stefan Hallberg a Joakim Flink. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Peter Magnusson. Dále tu máme také brankové rozhodčí, kterými jsou Michael Lerjeus a Bojan Pandžić.

Sion má dnes výhodu domácího prostřědí, což by mu mohlo prospět, nicméně favoritem není. A favoritem není ani Rubin Kazaň. Uvidíme, který z týmů bude mít více štěstí. Doufejme, že nás čeká zajímavé utkání.
    Stadion Tourbilon je připraven. Navíc Sion si skupinovou fázi zahraje vůbec poprvé.

FC Sion: Vaņins – Zverotić, Lacroix, R. Ziegler, Jagne – Salatic – Assifuah, Kouassi (C), Fernandes, Garcia Carlitos – Konaté.
    Náhradníci: Fickentscher – Vanczák, Ruefli, Mujangi, Zeman, Ndoye, Follonier.

FC Rubin Kazaň: Ryžikov – Kuzmin (C), Kambolov, S. Kvěrkvelija, Nabiullin – Georgiev – Kanunnikov, Eduardo, Biljaletdinov, G. Karadeniz – Portňagin.
    Náhradníci: Jurij Nestěrenko – Cotugno, Batov, Kisljak, Ozdojev, Děvič, Ďaďun.

Rozhodčí: Ekberg – Hallberg, Flink.

-33
    Začíná rozcvička obou týmů.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

-1
    Hlavní sudí přivedl dnešní aktéry na zelený pažit.

1

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří pro dnešní zápas zvolili černé komplety.

1
    Domácí tým se oblékl do kompletů červených.

1
    Rubin Kazaň stále drží míč na kopačkách a nyní má k dispozici autové vhazování na útočné polovině. Domácí Sion se tak musí pozorně bránit, aby neudělal chybu hned v úvodu.

2
    Sion se však ubránil a nyní je konečně u míče. Stopeři roztahují hru.

3
    Assifuah obdržel od svého spoluhráče přihrávku, ale ve hře pokračovat nemohl, protože k němu přistoupil jeden z bránících fotbalistů, který ho nedovoleně poslal k zemi.

3
    R. Ziegler zahrával volný přímý kop, ale ze své kopačky vyslal pouze nepřesný centr. Balon se dostal mimo hrací plochu a teď následuje odkop od brány.
    Na obrázku můžete vidět dresy obou mužstev.

5
    Nejprve vystřelil Salatic a hned po něm Fernandes, avšak střely obou hráčů byly zablokovány.

6
    Na levém křídle obdržel přihrávku Jagne, jenž ze své kopačky vyslal parádní centr před bránu, ale ze všech hráčů nejlépe se orientoval Ryžikov, který si pro balon vyskočil a uklidil ho do své náruče.
    6. Ryžikov k míči nikoho nepustil.

10
    Assifuah posunul balon na Fernandese, který se snažil dostat míč před bránu, ale obránce byl proti a centr zablokoval. Následuje roh pro Sion.

11
    Sion právě vstřelil branku!
    V dobré šanci se ocitl Fernandes, ale přes bránící protihráče branku soupeře neohrozil. Fernandes sice vystřelil, ale jeho rána byla zablokována. K odraženému míči se dostal MOUSSA KONATÉ, jenž okamžitou střelou k tyči nedal Ryžikovovi šanci.
    11. Moussa KONATÉ - 1:0

14
    Eduardo zahrával rohový kop, kdy přihrávkou našel Karadenize a ten se dostal ke střele asi z 25 metrů, ale jeho pokus skončil vysoko nad brankou, takže Vaņins nemusel ani zasahovat.

16
    Faulovaný byl Kambolov, proti kterému se provinil Salatic. Rozhodčí neváhal a vytasil žlutou kartu.

18
    Faulovaný byl Carlitos, ale už je na nohou a pokračuje ve hře.

18
    Zatím se toho příliš neodehrálo, krom jedné dobré střely na bránu, která skončila gólem. Zbytek zápasu se odehrává především mezi pokutovými územími a šance k vidění opravdu nejsou.

20
    Kvěrkvelija vyzkoušel pozornost brankáře z větší dálky, ale gólman Sionu byl připraven a tento pokus pro něj byl spíše lahůdkou.

23
    Rubin Kazaň se s míčem pohybuje na vlastní polovině a nedaří se jí přesun do útoku. K vidění je řada nepřesných přihrávek a nervozita ve hře.
    Můžete si prohlédnout úvodní stránku zápasového magazínu.

26
    Domácím fotbalistům se podařilo získat balon pro sebe a rychle zkusili útočnou akci podél levé postranní čáry, avšak vše ztroskotalo na nepřesné přihrávce.

28
    Nabiullin stáhl k zemi svého protihráče, a tak bude Sion zahrávat volný přímý kop.

28
    Standardní situaci si vzal na starost R. Ziegler, ale ten trefil pouze bránící zeď, která balon odvrátila do bezpečí.

31
    U míče je stále domácí Sion, ale hráči se pohybují pouze v blízkosti středového kruhu. Na zem se teď složil Carlitos, který se drží za koleno a svíjí se v bolestech.

31
    Kuzmin za faul na Carlitose vyfasoval žlutou kartu.
    31. Žlutá karta

32
    Spoluhráč totiž Carlitosovi špatně přišlápl nohu, ale hráč Sionu už je na nohou a pokračuje se ve hře.

34
    Teď fauloval Eduardo a Carlitos zahrával volný přímý kop, ale obrana v pohodě odvrátila balon do bezpečí.

36
    Jeden z domácích fotbalistů zahrával autové vhazování, kdy šikovně hodil míč až před branku, kde musel gólman Ryžikov raději balon vykopnout.

37
    Hosté se po dlouhé době dostali na útočnou polovinu, kdy se prodrali až do pokutového území, ale tam přišla nepřesná přihrávka, takže se na střelu nedostalo.

40
    Domácí tým se řítil do velmi dobré šance, ale proměnit ji nedokázal. Nejprve Konaté nepřekonal Ryžikova z bezprostřední blízkosti a na Ryžikova nestačil z dorážky ani Carlitos.
    40. Skvělý Ryžikov.

41
    Nabiullin poslal k zemi Zverotiće a mohl být rád, že nevyfasoval žlutou kartu. Následuje volný přímý kop pro FC Sion.
    41. Nabiullin poslal k zemi svého protihráče.

42
    Volný přmý kop si vzal na starost Ziegler, jehož pokus byl zablokován a následuje roh pro domácí tým.

42
    Carlitos zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale hosté se pokaždé ubránili.

44
    Pa Modou se dostal k centrovanému míči a vystřelil, ale jeho rána byla nepřesná.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45+1
    Vyrovnat v závěru prvního poločasu na 1:1 se snažil Eduardo, ale gólman Sionu byl proti.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Rozhodčí Ekberg ukončil první poločas za stavu 1:0. O zatím jediný gól se postaral v 11. minutě Konaté, jenž se dostal k odraženému balonu a přesnou trefou k tyči nedal gólmanovi šanci. Domácí Sion byl aktivnější a nebezpečnější, ale zas tolik toho nepředvedl. To hosté se spíše bránili a šance si příliš nevytvářeli, ale Vaņinse dokázali alespoń dvakrát zapojit do hry. Doufejme, že druhý poločas bude ofenzivnější a zajímavější.

Druhý poločas začne přibližně v 20:01.

46

46
    Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.

46
    Hosté udělali do druhého poločasu změnu: na hřiště se dostal Ozdojev, který nahradil Biljaletdinova.

51
    Zverotić se prodral do zakončení, ale jeho rána byla zablokována protihráčem.

52
    Druhý poločas je zatím plný faulů, ale žlutá karta na scénu zatím přijít nemusela.

55
    Carlitos fauloval Kuzmina, a tak budou hosté rozehrávat.

55
    Eduardo si vzal na starost volný přímý kop, ale jeho centr byl sražen na roh. Další standardní situace pro hosty.

56
    Karadeniz a jeho spoluhráči branku domácích neohrozili, takže se stav skóre nemění.

57
    Na druhé straně bude zahrávat rohový kop Sion.

58
    Hráči v červených kompletech rozehráli nakrátko a pak po nepřesné přihrávce o balon přišli. Teď se rychle vrací na vlastní polovinu.

59
    Těsně před pokutovým územím zastavil Jagne svého protihráče, když ho nedovoleně poslal k zemi. Rozhodčí byl velmi přesný a správně nenařídil penaltu, které se Rubin Kazaň dožadovala. I z opakovaných záběrů jde jasně vidět, že Jagne fauloval opravdu před vápnem.
    59. Žlutá karta

61
    Volný přímý kop si vzal na starost Eduardo a vsadil na přímou střelu, avšak pozorná obrana tento pokus zablokovala.

63
    Portňagin hrozně toužil po vyrovnávací brance, ale ukopl se, takže zůstal gólman Sionu bez zákroku.

63
    Eduardo zahrával rohový kop, ale on ani jeho spoluhráči z této standardní situace nic nevytěžili.

64
    Na druhé straně pálil Assifuah jehož pokus byl zablokován na rohový kop.

64
    Ziegler zahrával rohový kop, ale centr se mu ani trochu nepovedl a hosté vyrazili do protiútoku.

65
    Rubin Kazaň právě vstřelila branku!
    Portňagin byl s míčem v pokutovém území, ale bránící protihráč ho k ničemu nepustil a včas mu balon odkopl. Nicméně k míči se jako první dostal MAXIM KANUNNIKOV, jenž prudkou ránou z velkého vápna vyrovnal na 1:1.
    65. Maxim KANUNNIKOV - 1:1

68
    Dohrál Assifuah, kterého vystřídal Mujangi.

69
    Zverotić chtěl vrátit Sionu vedení, ale jeho rána byla zablokována.

73
    Eduardo zahrával rohový kop, ale centrem našel pouze protihráčovu nohu, který z první balon odkopl do bezpečí.

74
    Z levé strany poslal kolmici do vápna Fernandes, ale dobíhající Konaté nenabral dostatečnou rychlost, aby se k přihrávce dostal.

74
    Domácí tým kombinuje na soupeřově polovině a po delší době na Rubin Kazaň vyvíjí tlak.

75
    Carlitos dostal nabito od spoluhráče, na nic nečekal a vypálil. Carlitos to provedl báječně, jeho prudký pokus mířil pod břevno, ale brankář Ryžikov vytasil výtečný zákrok a zabránil stoprocentnímu gólu.
    Carlitos a jeho parádní pokus.

75
    Ziegler zahrával hned dva rohové kopy v řadě za sebou, ale Sion svého soupeře nepotrápil.

77
    Georgiev byl potrestán žlutou kartou za faul na Carlitose.

78
    Carlitos zahrával rohový kop, kdy centrem našel hlavu Lacroixe, který se dostal do zakončení, ale brankář Ryžikov byl na místě a připsal si úspěšný zákrok.
    78. Úspěšný Ryžikov.

79
    Mujangi se dostal do zakončení a vybojoval rohový kop.

80
    Faulovaný byl Kuzmin, proti kterému se provinil Kouassi a od sudího vyfasoval žlutou kartu.

82
    Na pravém křídle obdržel přihrávku Fernandes, který došel s míčem do velkého vápna, kde obehrál bránícího protihráče a poté se prezentoval přesnou přihrávkou před odkrytou bránu. Tam číhal MOUSSA KONATÉ, kterému nedělalo problém dostat míč za brankovou čáru. KONATÉ si tak připsal svůj dnešní druhý gól a vrátil Sionu vedení.
    82. Moussa KONATÉ - 2:1

84
    Ryžikov si připsal další úspěšný zákrok, tentokrát pálil Mujangi, ale gólmana nepřekonal.

85
    Salatic fauloval,a tak hosté dostali výhodu volného přímého kopu. Standardní situaci si vzal na starost Kamobolov a vsadil na přímou střelu, ale ta byla nepřesná a skončila vysoko nad brankou.

86
    Střídání v týmu FC Rubin Kazaň: ze hřiště odchází Gökdeniz Karadeniz, přichází Marko Děvič.

90
    Šanci dostává také Ďaďun, místo mu přenechává Eduardo.

90
    Odchází autor dvou branek Konaté a místo něj přichází Ndoye.

90
    Druhý poločas je nastaven o 3 minuty.

90+4

Rozhodčí Ekberg ukončil dnešní utkání, ve kterém FC Sion porazil FC Rubin Kazaň, a to v poměru 2:1. Vedoucí gól zaznamenal Konaté už v 11. minutě a díky němu vedl Sion v poločase 1:0. Nicméně fotbalisté Rubinu Kazaň ve druhém poločase zabrali a začali dělat domácím fotbalistům potíže. V 65. minutě vyrovnal na 1:1 Kanunnikov, ale pracovitý Konaté vrátil Sionu vedení v 82. minutě, velkou zásluhu na tomto gólu měl Fernandes. Tříbodový zisk si tak na své konto zapisuje domácí Sion a Rubin Kazaň odjíždí s prázdnou. Děkuji vám za pozornost a přeji dobrou noc. (20:54:42)