Fenerbahce – Molde 1:3 (kon.) | Ajax – Celtic 2:2 (kon.) | Bordeaux – Liverpool 1:1 (kon.)
Sion – Kazaň 2:1 (kon.) | Qäbälä – PAOK 0:0 (kon.) | Dortmund – FK Krasnodar 2:1 (kon.)
Midtjylland – Legia 1:0 (kon.) | Neapol – Club Brugge 5:0 (kon.) | Rapid – Villarreal 2:1 (kon.)
Plzeň – Dinamo Minsk 2:0 (kon.) | Liberec – Braga 0:1 (kon.) | Groningen – Marseille 0:3 (kon.)
Dněpropetrovsk – Lazio 1:1 (kon.) | Saint-Étienne – Rosenborg 2:2 (kon.) | Sporting – Lok. Moskva 1:3 (kon.)
Skënderbeu – Besiktas 0:1 (kon.) | Fiorentina – Basilej 1:2 (kon.) | Lech Poznaň – Belenenses 0:0 (kon.)
Anderlecht – Monaco 1:1 (kon.) | Tottenham – Karabach 3:1 (kon.) | APOEL – Schalke 0:3 (kon.)
Asteras – Sparta 1:1 (kon.) | Partizan Bělehrad – Alkmaar 3:2 (kon.) | Ath. Bilbao – Augsburg 3:1 (kon.)
Asteras Tripolis
1:1 (1:0)
AC Sparta Praha
Čtvrtek 17.09.2015, 21:05Evropská liga • Skupina K

Utkání skončilo, nasupení hostující fotbalisté i s koučem Zdeňkem Ščasným se jako hejno vos slétli u chorvatského arbitra Strahonji, ale na výsledku 1:1 už to nic nezmění... Pražané deset minut po přestávce vyrovnali zásluhou Lafaty a v poslední minutě nastavení vstřelili druhý gól, hlavní arbitr ho ale z nepochopitelných důvodů neuznal. Inu, i takový je někdy fotbal...

Já se s vámi již s konstatováním, že druhé utkání této skupiny ovládlo Schalke, loučím a přeji hezký zbytek večera! (22:58:50)

90+3
    Marek Matějovský ještě za protesty vidí žlutý kartonek...

90+3
    90+3. Velmi sporná situace v posledních sekundách utkání

90+3
    Sparťané dosáhli gólu, o jehož regulérnosti není pochyb, ale sudí Strahonja postřehl neviditelný, záhadný faul a branku neuznal!

90+2
    Míč se v šestnáctce Asterasu odrazil k Davidu Lafatovi, který pálil těsně nad!

90+1
    Martin Frýdek vidí žlutou kartu, do konce uuž zbývají pouhé dvě minuty!

90+1
    Rozběhnutý Dimoutsos o míč přišel, jeho pokus s pořadovým číslem dvě poté zastavil praporek pomezního arbitra.

90
    Nad rámec druhého poločasu se budou nastavovat tři minuty!

89
    Tečovaný centr Braiana Lluye doplachtil přímo do náruče Davida Bičíka, hostující gólman bezproblémově zasahuje.

88
    Jmenovec slavného zpěváka Matias Iglesias však nyní fauloval unikajícího Matějovského, což sudí Strahonja "ocenil" žlutým kartonkem pro domácího středopolaře.

87
    Hráči Asterasu dál kombinují na útočné polovině, nic nenasvědčuje tomu, že by favorizovaná Sparta v závěru měla otočit skóre ve svůj prospěch...

86
    Giannoulis se přiřítil do šestnáctky jako rozjetá lokomotiva a poté vyzval ke skórování Apostolose Giannoua, ten ale mířil příliš vysoko.

84
    Tomáš Košický pouze zkontroloval pohledem míč letící nad jeho svatyní, následovat tak bude odkop od jeho svatyně.

83
    Petr Jiráček střídá, jeho místo na place zaujme Lukáš Mareček.

83
    Nene, ani teď. Frýdkova střela byla ztečována do zámezí, roh si Pražané však zopakují.

83
    Že by teď? Bořek Dočkal si staví míč k exekuci dalšího rohového kopu.

82
    Střídající Nicoláš Fernandéz nenápadnou střelou zaskočil všechny přítomné, naštěstí pro Bičíka ale nemířil moc přesně.

81
    Braianu Lluyovi utíká míč, Sparťané poté odkopli míč až na opačnou polovinu hřiště.

79
    Dočkalův centr byl zblokován, Pražané budou zahrávat další rohový kop.

78
    Costa Nhamoinesu se s tím nepáral a bez okolků poslal míč až na tribunu. V posledních minutách se hraje bez šancí, vydrží stav 1:1 až do konce, nebo jde jen o ticho před bouří?

77
    Ještě před tím ale Asteras naposledy střídá: ze hřiště odchází Brazilec Ederson, jehož nahrazuje Rachid Hamdani.

76
    Costovi se vůbec nepovedla rozehrávka na Maria Holka, hosté budou vhazovat.

75
    Od Dorina Goiana se míč odrazil do zámezí, k nelibosti přihlížejícího Kehindeho Fataie to však sudí přehlédli a následovat bude odkop od Košického svatyně.

74
    Škoda. Kehinde Fatai hledal rozběhnutého Lafatu, ale domácí obrana se štěstím alespoň zpomalila pas mířící ke sparťanskému kanonýrovi.

73
    Mario Holek nečistě zajel do střídajícího Fernándeze a obdržel za to žlutou kartu.

72
    Kostas Giannoulis nevěděl, co s míčem, a tak jednoduše vystřelil. Jeho propagační pokus z levé strany se však mezi tři tyče nevešel.

71
    Facundo Bertoglio má pro dnešek odpracováno, místo něj si zahraje jeho krajan Nicolás Alberto Fernández.

71
    Do konce zbývá odehrát už jen zhruba dvacet minut. Bičík si nyní nepříliš povedenou rozehrávkou trochu zavařil, ale Matias Iglesias se svým lobem neuspěl.

70
    Kulatý nesmysl se po sérii odrazů dostal ke Kehindemu Fataiovi, jenž z nějakých deseti metrů promáchl.

70
    Dorin Goian dopravil míč do bezpečí před dotírajícím Davidem Lafatou, Sparta bude zahrávat rohový kop.

69
    Ederson se vtipnou zasekávačkou ve středu pole zbavil svého soka, jeho následný pas na Pabla Mazzu však už tak povedený nebyl.

68
    Ofsajd v něm Ladislav Krejčí, v posledních minutách se hra znovu poněkud uklidnila.

66
    Fountasovi jeho zranění nedovolí pokračovat ve hře, proto na jeho místo nastupuje exmladoboleslavský Elini Dimoutsos.

66
    Josef Hušbauer má odpracováno, místo něj nastupuje rychlík Kehinde Fatai.

65
    Taxiarchis Fountas zničehonic uklouzl a zřejmě si natáhl sval, jelikož se bezvládně skácel k zemi. Vypadá to na silnou křeč.

63
    Krejčího centr do vápna sice nikoho nenašel, míč se však odrazil k Petru Jiráčkovi, jehož centr Goian nešťastně tečoval do vlastní šibenice. Tomáš Košický však předvedl výtečný reflexivní zákrok!

62
    Z protiútoku okamžitě pálil Marek Matějovský, ale sparťanský režisér z uctivé vzdálenosti pálil vysoko nad.

61
    Bertoglio zkusil své štěstí přízemní střelou z hranice pokutového území, ale mířil přesně do míst, kde se vyskytoval připravený Bičík.

60
    K exekuci následného přímého kopu se postavil domácí šikula Pablo Mazza, ale jeho střela o nějaký ten metr minula levou tyč Bičíkovy svatyně.

59
    Costa Nhamoinesu za ostrý, nepěkný zákrok ve středu hřiště zpětně vidí žlutou kartu.

58
    Hosté mohli bleskurychle otočit stav utkání ve svůj prospěch, ale Ladislav Krejčí z rychlého protiútoku nastřelil jen vyběhnuvšího Košického!

57
    Matěj Hybš vidí žlutou kartu.
    56. David LAFATA - 1:1

56
    Sparta právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno, postaral se o to kdo jiný než DAVID LAFATA! Centr z pravé strany Josef Hušbauer ve skluzu prodloužil na volného sparťanského kanonýra, jenž pohotově uklidil míč do prázdné Košického svatyně!

56
    Střelec dosud jediného gólu Pablo Mazza dostává žlutou kartu za faul na Jiráčka.

55
    Mario Holek nedokázal držet krok s unikajícím Giannouem, naštěstí ale včas vyběhl David Bičík a uklidil kulatý nesmysl do bezpečí.

54
    Částečně. Sparťané alespoň drží míč na svých kopačkách, nicméně do žádných šancí se stále nedostávají.

53
    Domácí stále útočí, Pražanům se ve druhém poločase prachsprostě nedaří. Změní na tom něco Martin Frýdek?

52
    Petr Jiráček už na svém kontě dnes jednu žlutou kartu má, měl by si tak dávat větší pozor a zákroků podobných jako ten nynější na Bertoglia se vyvarovat.

50
    Vstup do obou poločasů pražskému celku absolutně nevyšel, tak doufejme, že svěřenci Zdeňka Ščasného už převezmou iniciativu.
    49. Fountasův lob

49
    A vzápětí je tu další šance Asterasu! Taxiarchis Fountas však z pravé strany lobem nedokázal zamířit mezi tři tyče. Chyběly decimetry!

49
    Žlutou kartu dostává Ederson (Asteras Tripolis).
    49. Podklouznutí Costy a Mazzova šance

49
    Costa uklouzl v nejhorší možnou chvíli, čímž poslal do úniku Pabla Mazzu, jenž orazítkoval tyč Bičíkovy svatyně!

49
    Ofsajd a v něm Ladislav Krejčí, Tomáš Košický tak bude mít spoustu času na rozehrávku.

48
    Košický musel hned zkraje druhé půle zasahovat! Frýdkovu přízemní střelu však dokázal bez větších problémů eliminovat.

47
    Sparťané chybovali v rozehrávce, ale Mazza s Giannouem toho nedokázali využít.

46
    Momentka z prvního poločasu.

Polovina zápasu mezi Tripolisem a Spartou je za námi, do šaten trochu překvapivě odchází spokojenější domácí Asteras. Řecký celek šel do vedení už ve druhé minutě, kdy se z rychlé akce prosadil Pablo Mazza. Svěřenci Zdeňka Ščasného poté přebrali iniciativu a vytvořili si několik šancí, ani jedna z nich však neskončila gólem. Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Bertogliův prudký centr David Bičík dokázal zpacifikovat, zdá se, že se před poločasovým hvizdem už nic převratného nestane.

45+1
    Nad rámec první půle rozhodčí nastavili pouhou minutku, kterou hráči Asterasu zatím tráví na útočné polovině.

45
    Již se rozběhla poslední minuta úvodní pětačtyřicetiminutovky, domácí drží míč na útočné polovině.
    44. Sparťanský těsný ofsajd

44
    David Lafata z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť Košického svatyně, ale sudí mu odpískali těsný ofsajd!

42
    První půle se již chýlí ke konci, Asteras Tripolis stále vede nad pražskou Spartou 1:0. Svěřenci Zdeňka Ščasného jsou v posledních patnácti dvaceti minutách jasně lepším týmem, tak snad to přinese alespoň vyrovnání.

41
    Tripoliští si vynutili další rohový kop, Mazzův centr však mnoho neplechy Bičíkovi a spol. nenadělal. Matějovský poté na hranici nedovoleného zákroku skluzem dopravil míč do autu.

40
    Petr Jiráček zastavil unikajícího Bertoglia, což sudí "ocenil" žlutou kartou.

39
    Lafatovi na hranice šestnáctky nevyšlo zpracování (či sklepnutí Matějovskému, těžko říct...) a Asteras otáčí hru.
    39. Sparťanská šance

39
    To je škody, to je škody! Krejčí našel na malém vápně ostrostřelce Lafatu, jenž však nedokázal propasírovat míč za brankovou čáru!

38
    Vlastně nemůže – Costa si totiž vzápětí nedovoleně vyšlápl na Apostolose Giannoua.

37
    Frýdkův přízemní míč do pokutového území našel jen jednoho ze stoperů Asterasu, řecký celek může založit protiakci.

36
    Následný rohový kop Asterasu přinesl další závar před Bičíkem, ale rumunský stoper Dorin Goian na zadní tyči nedokázal trefit poskakující kulatý nesmysl.

35
    Facundo Bertoglio umně zakroutil míč do šestnáctky, jeden z hráčů v bílých dresech však dopravil míč do zámezí.

34
    Tentokrát už Frýdek jednoznačně faulován, jeho "obětí" se stal zkušený autor úvodního gólu Pablo Mazza.

33
    Martin Frýdek se po vzdušném souboji s Giannoulisem ocitl na trávníku, pan Strahonja si však nedovoleného zákroku nevšiml – ani u jednoho, ani u druhého kohouta.
    Stadion, na kterém bojují Sparťané v prvním zápase Evropské ligy.

32
    Lluy se ocitl v problémech, ale souboj s rychlíkem s blonďatou kšticí Ladislavem Krejčím ustál a poslal míč do bezpečí.

31
    Giannoulis dostal nabito od Bentoglia, ale jeho velmi nepovedený hybrid mezi střelou a přihrávkou trefil jen prvního Sparťana před ním.

30
    Matějovský geniálně přenesl hru na Krejčího, ten ale vzápětí o míč přišel a hosté budou muset zakládat další akci od brankáře Davida Bičíka.

28
    V ofsajdu byl přichycen Ladislav Krejčí, Asteras bude mít klid na rozehrávku. Blížíme se k odehrané půlhodině, Sparta stále překvapivě na řeckého soupeře – alespoň tedy výsledkově – ztrácí.

27
    Ladislavu Krejčímu utekl míč do zámezí, ani tato akce Sparty se s úspěchem nesetkala.

26
    David Lafata po dalším závaru před svatyní Asterasu zůstal ležet na trávníku a sudí poté přerušil hru.

25
    Petr Jiráček si došel pro Edersonův faul, Sparta bude mít klid na rozehrávku. Pražský celek je v posledních minutách jasně lepší, doufejme, že vyrovnání bude jen otázkou času.
    24. Hlavička Martina Frýdka

24
    Achich ouvej, volný Martin Frýdek hlavou orazítkoval levou tyč Košického svatyně!

23
    Goian odkopl míč k půlící čáře a domácí poté mohli pokračovat v akci. Taxiarchis Fountas udělal kličku na střed á la Arjen Robben, ale jeho následná střela už takové kvality postrádala.

22
    Dočkalův centr od rohového praporku trefil Costu, jenž ale nehlavičkoval přesně. Z druhé strany poté vracel míč do ohně Josef Hušbauer, ale padajivší Jiráček zasáhl kulatý nesmysl rukou.

21
    Mazza přisimuloval pád ve vápně, chorvatský sudí Strahonja mu na jeho hereckou etudu neskočil.

20
    Bičík zariskoval a vyrazil řešit rodící se neplechu až k autové čáře. Těsně před dotírajícím protihráčem si nakonec poradil a uklidil míč do zámezí.

19
    Goianův přetažený míč byl na Giannoulise příliš dlouhý, Sparťané budou mít k dispozici autové vhazování.
    18. Střela Marka Matějovského

18
    Krejčí se na úrovni brankové čáry parádní zasekávačkou zbavil dvou soupeřů a vyzval ke skórování Marka Matějovského, ten však placírkou pálil přesně do připraveného Košického!
    Pablo Mazza se raduje z první trefy do sparťanské sitě.

17
    Bořku Dočkalovi centr nevyšel, míč je v zámezí a Košický si jej už staví k rozehrávce.

16
    První čtvrthodina nabídla velmi otevřený fotbal, a to na obou stranách. Proklamovaná zlepšená defenzivní hra Sparty zatím na hřišti není znát, ba naopak.
    15. Střela Josefa Hušbauera

15
    Trma-vrma ve vápně Tripolisu a k volnému míči se dostal z druhé vlny dobíhající Josef Hušbauer, ale jeho rána jen o pár centimetrů minula levou tyč!

14
    Na druhé straně pálil Bořek Dočkal, nicméně trefil pouze před sebou stojícího Braiana Lluye.
    13. Skvělý zákrok Davida Bičíka

13
    David Bičík zachránil Spartu od blamáže a bravurně vyrazil ránu ApostolosE Giannoua z bezprostřední blízkosti. Míč se poté ještě odrazil směrem k hostující svatyni, ale Costa vykopl míč z brankové čáry!

12
    Následný přímý kop neznamenal pro Košického a spol. žádné nebezpečí, hosté se rázným odkopem osvobodili a míč je až u Bičíka.

11
    Spolupráce Frýdka s Dočkalem přinesla Spartě autové vhazování, krátce poté byl zkušený Matějovský faulován Iglesiasem.

10
    Costa naštěstí pro Pražany vystihl nebezpečný přízemní centr z pravé strany. Světe div se, Asteras je zatím jednoznačně lepším týmem!

9
    Mazzův centr od rohového praporku prodloužil Marek Matějovský do autu, domácí tak zůstanou u míče.

8
    Tripoliští hrající ve žlutých dresech kombinují na vlastní polovině, inkasovaný gól svěřence Zdeňka Ščasného očividně rozhodil.

7
    Martin Frýdek se hodně diví, ale podle čárového sudího míč po souboji s Iglesiasem dopravil do zámezí právě on.

6
    Jiráček na Frýdkův pas nedosáhl, míč doskotačil až do zámezí a Tomáš Košický jej uvede zpět do hry odkopem od své svatyně.

5
    Hušbauer pěkným pasem našel ve vápně rozběhnutého Davida Lafatu, ten si však se svými spoluhráči nerozuměl a Košický se bez problémů zmocnil volného míče.

4
    Pražanům se stále nedaří založit kloudnou akci, Lafata a spol. se stále brání s nadšením hrajícímu Asterasu.
    2. Pablo MAZZA - 1:0

2
    Asteras právě vstřelil branku!
    To je šok pro pražský tým, domácí se ujímají vedení! Po zisku míče ve středu hřiště Bertoglio famózně našel volného PABLA MAZZU, jehož následnou ránu sice David Bičík tečoval, cestě míče do sítě však zabránit nedokázal.

2
    Holek odvrátil centr z pravé strany jen k Matiasi Iglesiasovi, tomu však střela příliš nesedla a Bičík zasahovat nemusel.

1
    Výkop obstarali domácí, ale rychle o míč přišli. Dočkal však následně fauloval Iglesiase a Asteras si rozehrávku bude moci zopakovat.

1

Asteras Tripolis: Košický – Lluy, Goian, Allocco, Giannoulis – Ederson, Iglesias – Fountas, Bertoglio, Mazza – Giannou.
    Náhradníci: Theodoropoulos – Dimoutsos, Shkurtaj, Zisopoulos, Sankaré, Hamdani, Fernández.

AC Sparta Praha: Bičík – Frýdek, Mario Holek, Nhamoinesu, Hybš – Jiráček – Dočkal, Matějovský, Hušbauer, Krejčí – Lafata.
    Náhradníci: Štěch – Kováč, Brabec, Fatai, Mareček, Litsingi, Steinhöfer.

Rozhodčí: Strahonja – Modrič, Radič (všichni Chorv.).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sparta Praha

Český tým si bude jistě chtít v Evropské lize spravit chuť po nepovedeném předkole Ligy mistrů, ve kterém statečně vzdoroval favoritovi CSKA Moskva. Nejprve na jeho půdě vybojoval remízu 2:2, v odvetě se rychle dostal do dvougólového vedení, přesto mu nakonec podlehl 2:3 a jeho cesta mířila do čtvrtého předkola EL. V něm nejprve rudí porazili před svými fanoušky Thun 3:1, poté se svým soupeřem remizovali ve Švýcarsku 3:3. V lize se Spartě daří náramně, zatím ani jednou neprohrála, ze šesti zápasů zvítězila čtyřikrát, vstřelila 13 branek a jen 4 inkasovala. Díky této bilanci se drží na čele tabulky.

Řecký tým rozhodně nepatří mezi favority skupiny, přesto může své soupeře hodně potrápit. V loňské sezoně skončil v tabulce řecké ligy na čtvrté pozici, letos se zatím trápí. Ze tří zápasů vyhrál jednou, jednou remizoval a jednou prohrál, vstřelil a inkasoval shodně tři góly. V tabulce se tak zatím nachází na jedenácté pozici. Sparta se díky němu poprvé představí i proti jinému řeckému mužstvu, než Panathinaikosu.

Dobrý den, nejen Liga mistrů, ale také Evropská liga má tento týden na programu úvodní kolo a do hry vstoupí i české kluby. Kromě Liberce a Plzně přijde také pražská Sparta, která na rozdíl od zmíněných českých týmů zahájí svůj duel až po deváté hodině večerní. Soupeřem jí bude řecký tým Asteras Tripolis.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.

Vojtěch Balon

Branky: 2. Mazza (Bertoglio) – 56. Lafata (Hušbauer)

Karty:   49. Ederson (TRP), 56. Mazza (TRP), 88. Iglesias (TRP) – 40. Jiráček (SPA), 57. Hybš (SPA), 59. Nhamoinesu (SPA), 73. Mario Holek (SPA), 90+1. Frýdek (SPA), 90+3. Matějovský (SPA)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 11:3. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 2:6. Fauly: 16:23.
    Asteras Tripolis: Košický – Lluy, Goian, Allocco, Giannoulis – Ederson (77. Hamdani), Iglesias – Fountas (66. Dimoutsos), Bertoglio (71. Fernández), Mazza – Giannou.

AC Sparta Praha: Bičík – Frýdek, Mario Holek, Nhamoinesu, Hybš – Jiráček (83. Mareček) – Dočkal, Matějovský, Hušbauer (66. Fatai), Krejčí – Lafata.

Rozhodčí: Strahonja – Modrič, Radič (všichni Chorv.)