HC Plzeň – Slavia 2:9 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – Opava 7:5 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (po pr.)
Havířov – Třinec 1:9 (kon.) | Jihlava – Liberec 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
HC Kometa Brno
5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
BK Havlíčkův Brod
Pátek 18.09.2015, 18:45 • Sportcentrum Lužánky, Brno • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Ode mě je to pro dnešek všechno, z Brna Vám přeji pěkný zbytek páteční noci. (21:13:10)

Hodně divoké utkání mezi Kometou Brno a BK Havlíčkovým Brodem je tedy u konce. Viděli jsme množství branek i spoustu vyloučení. Divoká byla především pasáž hry od deváté do dvanácté minuty, kdy padly hned čtyři branky. Starší dorostenci Komety až na tuto pasáž víceméně kontrolovali hru, potvrdili dobrou pohodu z předchozích zápasů a dosud nepoznali hořkost porážky. Naproti tomu hokejisté Havlíčkova Brodu ani na potřetí nevyhráli na ledě soupeře.

59:48
    Hasoň se ještě prokličkoval od mantinelu před Kulicha, jehož nepřekonal.

59:39
    I hosté hrají v plném počtu.

59:17
    Domácí hrají v plném počtu.

59:01
    Veverka se natlačil do brány a snažil se dostat kotouč za Dostála silou, to se mu nepovedlo a vznikla menší potyčka, která zůstala bez povšimnutí.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, obě mužstva hrají ve čtyřech.

57:38
    Jako kdyby těch vyloučení dnes nebylo málo, míří na trestnou lavici rovněž Jiří Kopic, který dostal dvě minuty za sekání.

57:17
    Po dané střele vznikla potyčka, za níž rozhodčí vylučovali. Dvě minuty za hrubost obdržel Jakub Čejka a na straně Havlíčkova Brodu Patrik Hrabaň. Jelikož dostal dvě minuty za hrubost rovněž Jakub Matula, budou hrát hosté klasickou přesilovou hru pět na čtyři.

57:17
    Škvrně našel v rychlém protiútoku Süsse a ten vyzkoušel Kulicha, který šanci útočníka Komety eliminoval.

56:03
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Gól naděje pro hosty. Hrabaňovu pomalou střelu od modré čáry velmi šikovnou tečí zvedl pod víko JIŘÍ VLACH a Bruslařský klub překonal Dostála poprvé od 12. minuty.Asistence: Patrik Hrabaň, Lukáš Beran.

55:10
    Právě v tuto chvíli začíná početní převaha Havlíčkova Brodu.

54:58
    Jan Hasoň dostal dvě minuty za sekání a hostům za chvíli začne přesilovka.

54:57
    Nakonec se modrobílí přeci jen na chvíli usadili v útočném pásmu, ovšem Kulicha neohrozili.

54:13
    Domácí družině se zatím nedaří dostat do útočného pásma.

53:41
    A domácí v plném počtu. Takže začíná minutu a půl trvající přesilová hra pět na čtyři.

53:34
    Hosté hrají ve čtyřech.

53:10
    Emoce na ledě by se daly krájet. Po další potyčce odchází na trestnou na dvě minuty za hrubost Vojtěch Veverka.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 5. Novák (Zábranský, Nečas), 10. Nečas (Zábranský, Král), 12. Ferda (Mikyska), 24. Frydrych (Matula, Knap), 41. Mlynář (Zábranský, Nečas) – 9. Michálek (Hrabaň, Beran), 12. Beran (Michálek, Vlach), 57. Vlach (Hrabaň, Beran)

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Jeřábek, Trnka, Jurnečka, Zábranský, Kučera, Král, Mikyska – Novák, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Matula, Mlynář, Knap, Frydrych, Ferda, Süss, Nečas
    BK Havlíčkův Brod: Kulich (Hanák) – Kopic, Polák, Hrabaň, Benák, Němec, Jančařík, Lachman – Piskač, Michálek, Donda, Vlach, Beran, Holenda, Králíček, Přibyl, Veverka, Hendrych

Rozhodčí: Netopil – Měkýš, Otáhal