HC Plzeň – Slavia 2:9 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 4:2 (kon.)
Chomutov – Sparta 6:5 (2:1 po s.n.) | Vítkovice – Opava 7:5 (kon.) | Poruba – Vsetín 0:2 (kon.)
Pardubice – Mountfield HK 3:0 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Olomouc – Zlín 4:3 (po pr.)
Havířov – Třinec 1:9 (kon.) | Jihlava – Liberec 4:3 (po pr.) | Kometa Brno – Havlíčkův Brod 5:3 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
7:5 (2:2, 3:1, 2:2)
HK Opava
Pátek 18.09.2015, 17:00 • Ostrava Aréna • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Máme po mači mezi Opavou a Vítkovicemi, u něhož je jasné už z výsledku, že jsme o góly nouzi neměli.
    První třetina byla vyrovnaná, když skóre otevřel ve čtvrté minutě Veřmiřovský. O devět minut to bylo 2:0 pro domácí, když rozvlnil síťku Kosina. Opavští však dokázali v závěru třetiny vyrovnat: po gólech Adamczyka a Langera to bylo 2:2.
    Ve druhé třetině jsme viděli, podobně jako ve všech třech třetinách, čtyři góly, avšak navrch měli domácí. I přesto, že ve druhé minutě periody vsítil branku Fedor, Baláž a Šala dokázali svými brankami otočit skóre. V 38.minutě dokonce Vítkovice vsítily další branku a pro Opavu to již bylo těžké.
    Ale přesto, Fedor a Petrla oživili hosty. Naštěstí pro domácí, Vítkovice dokázaly údeřit dvakrát do konce třetiny a tak tři body zůstávají doma.
    Mě se nezbývá než jen se loučit s Vámi, mějte příjemný pátek, příjemný víkend a někdy zase u onlajnů, napočtenou. (19:12:41)

59:55
    Už se jen dohrává.

59:43
    Opět Baláž, ten našel přesně svého spoluhráče, ten minul.

59:26
    Baláž střílí z modré, střela jde však mimo.

59:05
    Raška při boji stále drží puk, ale domácí si spíše hrají po mantinelech.

58:58
    Marcel Fedor (OPA) – 2 minuty, hákování.

58:45
    Tauwinkl chtěl dopředu, ale ztroskotal na Fedorovi.

58:27
    Šala chtěl posunout na Tauwinkla, opavský zadák byl proti.

58:06
    V době, kdy byly ohlášeny poslední dvě minuty zápasu, Opava jde do útoku. Avšak opět neúspěšně.

57:53
    Vítkovice při snaze dát gól nechali puk v ochranné síti.

57:46
    Tomanova "střela" v moci Mochera, domácí střídají.

57:27
    Kosina nevěděl, kde má puk, který ideálně viděl Langer, ten si to pádí k bráně, ale byl zastaven.

57:07
    Adamczyk veze puk do obranného pásma Vítkovic, Opava střídá.

56:44
    Tentokrát se zpoza brány snažil překvapit Mochera Gřesík, neúspěšně.

56:14
    Vítkovice si nepřesně nahrály, Gřesík šikovně posunul na Baláže, ten puk nezpracoval.

55:42
    Teď měl na mále Kupka, který měl puk za bránou, ale najednou šli na něj tři vítkovičtí.

55:22
    Hosté vyhrávají vhazování, vítkovičtí zadáci byli při boji úspěšnějí.

55:18
    Lelek nepřesně na spoluhráče – zakázané uvolnění Opavy.

Patrik Martiník

Branky a nahrávky: 4. Veřmiřovský (Toman, Raška), 13. Kosina (Raška), 32. Baláž (Tauwinkl, Gřesík), 35. Šala (Toman, Veřmiřovský), 38. Toman (Raška), 46. Baláž (Stareček), 48. Toman (Baláž) – 19. Adamczyk (Bělucha, Bitomský), 20. Langer, 23. Fedor, 42. Petrla (Langer), 44. Fedor (Blecha)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Slíž, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner "A", Šala, Baláž "A", Cháňa, Blaško, Pastor, Franz, Kosina, Raška "C", Toman. Trenér: Roman Ryšánek.
    HK Opava: Mocher (Lamla) – Kupka, Kunc, Lelek, Cibulka "A", Petrla, Fedor "A", Pělucha, Blecha, Langer "C", Hladoník, Timko, Döhner, Adolf, Konečný, Adamczyk, Bitomský. Trenér: Karel Suchánek.

Rozhodčí: Koziol – Vengřín – Barteček