Ostrava – Jablonec 1:2 (kon.) | Zlín – Slavia 0:2 (kon.) | Brno – Slovácko 2:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Teplice 4:3 (kon.)
FC Zbrojovka Brno
2:0 (0:0)
1.FC Slovácko
Sobota 19.09.2015, 17:00 • Městský fotbalový stadion Brno, Srbská 47b • Synot liga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vážení fanoušci a příznivci české SYNOT ligy. V sedmém kole se v napínavém utkání o střed tabulky utká domácí Zbrojovka Brno s 1. FC Slovácko. My jej budeme společně sledovat živě přímo ze stadionu – minutu po minutě.

Zbrojovka Brno se po sedmi kolech nachází ve spodní části tabulky na dvanáctém místě se ziskem sedmi bodů. Největší šanci na bodový zisk měla Zbrojovka v posledním odehraném šestém kole, kdy ji o remízu se Zlínem obrala až penalta v nastaveném čase. Lodivod domácích Kotal bude chtít potvrdit bodovou úspěšnost na Srbské a přerušit tak bodovou odmlku.

1.FC Slovácko je na tom z pohledu tabulkového umístění o dost lépe, je pouze jeden bod před postupovými příčkami, na kterých se prozatím umístila Plzeň, nováček Synot ligy Zlín, ambiciózní Liberec a tradiční bojovník o titul Sparta. Ani Slovácko nebude chtít proti dnešnímu soupeři připustit jakoukoli bodovou ztrátu a zaútočit tak na příčky zajištující v další sezoně postup nejen do EL. Z letošních šesti odehraných klání vytěžilo Slovácko deset bodů za tři výhry (doma s pražskou Duklou, Příbramí a v Jihlavě) a za cennou remízu z Plzně 2:2. Zbylé výsledky doplňují prohry v Teplicích 0:2 a doma s libereckým Slovanem 1:2.

V minulé sezóně se v obou vzájemných zápasech radovalo nejprve po brance Libora Doška Slovácko, na jaře se dělily body po remíze 1:1 (Došek, Zavadil). Uvidíme tedy, jak to bude vypadat dnes – už v 17:00 na Srbské!

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Zbrojovka Brno: Doležal I. – P. Buchta, Zavadil (C), Košťál, Chrien – Michal Škoda, Pašek, R. Buchta, Lacko – Keresteš, Řezníček.
    Náhradníci: Halouska – Malík, Brigant, Weber, Lutonský, Moukanza, Klán.

1.FC Slovácko: Heča – Civič, S. Hofmann, Diviš, Došek – Daníček, Sadílek, Břečka, Havlík – Chvátal, Reinberk.
    Náhradníci: Daněk – T. Rada, Hlúpik, Kovář, Kuncl, Košút..

1

1
    Rozehrávky se ujímá Slovácko, které hned míč posílá až ke svému brankaři.

2
    Slovácko pokračuje v držení míče na polovině Zbrojovky, hosté se ale ani nedostali do zakončení a míč jde do zámezí.

3
    Sadílek se pokoušel nacentrovat do vápna, míč z levé strany si ale pohlídal Košťál.

5
    Diviš se dostal do zakončení ze skluzu, ovšem nepřesně. Chvíli poté Košťál "nahrál" na rohový kop.

7
    O první akci Zbrojovky se chtěl pokusit Řezníček, míč si ale poslal příliš před sebe.

9
    Slovácko zahrává další rohový kop, Brno je pod silným tlakem.

10
    Ani tento roh se ale hráčům v modrém nezdál zajímavým, a míč proletěl vápnem bez výrazného povšimnutí. O chvíli později zkoušel nacentrovat do vápna Reinberk.

12
    Po dalším centru Slovácka se do útoku pokouší dostat i domácí celek.

14
    Ale ani po necelé čtvrthodince hry se jim nedaří se dostat pořádně do vápna. Míč drží v klidu Heča.

16
    Velká šance pro Brno! Škoda ideálně nacentroval na hranici malého vápna, ale Pašek jakoby se míče zalekl a těsně před ním uhnul. Na obranu Paška ale musím říct, že centr nejspíš směřoval do pro muže nepříjemných výšek.

18
    Buchta provádí vhazování na půli hřiště, pozdější ztečovaný centr si ze vzduchu sbírá Doležal.

20
    I proti dalšímu rohu zasáhl hlavičkou do bezpečí Košťál.

22
    Slovácko se ve vápně Brna zabydlelo – je k vidění další roh.

23
    Proti rohu do země nikoho v klidu zasahuje opět již zmiňovaný Košťál.

24
    Výborný zákrok proti unikajícímu Divišovi těsně před jeho střeleckým pokusem zabránil stoprocentní gólové situaci!

25
    Ani Kerestešův první centr z rohu se příliš neujal. Zbrojovka si ale vytváří tlak a vypadá to, že se dočkáme pohybu dopředu i od hráčů v červených dresech.

26
    Paškovi se centr na Řezníčka úplně nepovedl, míč tedy k rozehrání dostává Heča.
    Ještě před utkáním slavnostně oslavila jubileum paní Došková, která je dobrá duše klubu.

28
    Zavadil si dobře poradil s dvojicí dotírajících obránců po Řezníčkově dlouhé přihrávce, to se ale nedá říci o Paškovi, kterému se klička příliš nepovedla.

29
    Rohový kop pro Brno – to má teď opravdu velký tlak.

30
    Další rohový kop, hráči Zbrojovky se dožadují odpískání ruky ve vápně, Petr Ardeleánu si ale nenechá do svých rozhodnutí mluvit.

31
    Keresteš se pokusil o dalekonosnou střelu, ta ale míří dobré 3 metry nad bránu.

32
    Řezníček dostal skvělou přihrávku od Zavadila, a ten se také prezentuje první střelou v zápase – stejně jako Heča svým prvním zákrokem.

33
    Míč míří na další rohový kop.

34
    Slovácko už se dobrých deset minut s míčem nepodívalo na polovinu domácích – tlak pokračuje.

35
    Řezníček teď mohl ideálně vyslat Buchtu pasem skrz obranu Slovácka, míč ale i vinou nerovnosti povrchu uskakuje přímo na kopačky hostí, kteří zakládají protiútok.

37
    Směřující na rohový kop.

38
    Ani z tohoto rohu nedokázalo Slovácko vytěžit sebemenší příležitost, naopak má teď Doležal volné pole působnosti s odkopem od brány.

40
    Havlík se prezentoval vskutku tvrdou bombou, jedinou vadou na kráse je, že nebyla na bránu, ale opravdu hodně nad.

42
    V krátkém časovém úseku asi 30 sekund si na míč sáhli oba brankáři, v posledních minutách se hraje opravdu nahoru-dolů.

44
    Heča si nebezpečně zahrával s ohněm při zpracovávání přihrávky, zahrál si trochu na Manuela Neuera a míč si předkopl až příliš. Kdyby si toho Řezníček všiml dříve, mohlo Brno slavit první gól.

45

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce. Týmy se do šaten rozcházejí smírně, není divu, podle statistik z minulé sezóny lze vidět, že v duelech mezi těmito soupeři moc branek nepadá.

46

47
    Poločas začíná Zbrojovka Brno, vzápětí se k míči dostává pomocí vhazování Keresteš.

47
    Brno právě vstřelilo branku!
    Tak konečně se brněnský útočník prosadil! JAKUB ŘEZNÍČEK měl ale lehkou práci, míč pouze doklepl po střílené přihrávce Paška.
    47. Jakub ŘEZNÍČEK - 1:0

49
    Diviš nachytal Keresteše na švestkách a nasadil mu výstavní jesle, bohužel pro Slovácko z nich ale nic nebylo.

51
    Brno se opět dostává do šancí, Slovácko moc k míči nepouští.

53
    Řezníček opět faulován, pro Slovácko je klíčovým hráčem k bránění. To samé můžeme konstatovat i o kanonýru Slovácka Doškovi.

56
    Po rohovém kopu končí míč v nedaleké zahrádce.

57
    Dva skvělé zákroky nyní vytáhl Doležal – nejdřív vyboxoval balon po rohovém kopu a následně skvěle vytáhl střelu po zemi.

59
    Žlutou kartu dostává Pavel Košťál (FC Zbrojovka Brno).

61
    Řezníček v euforii, další střelecký pokus.

62
    Dnešní utkání sleduje 3502 diváků.

64
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Lukáš Sadílek, přichází Marián Kovář.

66
    Žlutou kartu dostává Eldar Civič (1.FC Slovácko).

69
    Řezníček – Zavadil, tahle kombinace zjevně funguje! Po skvělé přihrávce od prvního jmenovaného se Zavadil dostal do dobré šance, byť byla střela později ztečována na roh.

70
    Ze kterého si Brno žádnou další šanci vypracovat nedokázalo.

71
    Žlutou kartu dostává Tomáš Břečka (1.FC Slovácko).

73
    Divišův hodně vysoký centr nemohl ohrozit vůbec nic ani nikoho.

75
    Škoda výborně vystřelil zpoza vápna, na druhé straně skvělý zákrok Hečy.

75
    Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Eldar Civič, přichází Filip Hlúpik.

76
    Zbrojovka teď hraje relativně pohledný kombinační fotbal, ale ani Slovácko se nenechává zastrašit výsledkem i průběhem hry a snaží se o finální nápor.

78
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází David Pašek, přichází Milan Lutonský.

80
    JAKUB ŘEZNÍČEK dnes minimálně dvougólový! Výbornou práci odvedla záloha, která tohoto útočníka vyslala do výhodného místa ve vápně, ze kterých se nemýlí. Přesnou střelou po zemi k tyči rozjásal Srbskou.
    80. Jakub ŘEZNÍČEK - 2:0

82
    Keresteš bude vhazovat na polovině hřiště, Zbrojovka si už svůj pohodlný náskok hlídá.

84
    Rohový kop pro domácí vybojoval Řezníček.

86
    Třetí rohový kop v řadě – tlak Zbrojovky je opravdu nesmírný.

87
    Hráči Brna jej ale nedokážou využít, po dlouhé době se k míči dostává Slovácko.

88
    Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Martin Chrien, přichází Jan Malík.

89
    Hlavní rozhodčí pan Ardeleanu nastaví nad rámec základní hrací doby 2 minuty.

90
    Dvougólového střelce nahrazuje rodák z Paříže Moukanza.

90+1
    Dobrou hlavičku přidal Škoda, ale to bude to poslední, co se dnes stihne. Zbrojovka vítězí proti 1. FC Slovácku 2:0.

Konec zápasu. Konec devadesáti minut plného dobrých akcí z obou stran, pohybu, přihrávek, a hlavně dobrého fotbalu. Děkujeme tedy oběma celkům za zprostředkovaný zážitek, já se s Vámi z města pod Špilberkem loučím a přeji hezký zbytek večera.

Onlajny.com se dále omlouvají za problémy s přenosem z důvodu problému na třetí straně. Děkujeme, že jste si ke sledování přenosu vybrali právě nás. (18:51:19)