Buffalo – Ottawa 2:5 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 2:1 (kon.) | Detroit – Chicago 4:1 (kon.)
Nashville – Tampa 5:2 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 3:2 (kon.)
Buffalo Sabres
2:5 (0:0, 0:3, 2:2)
Ottawa Senators
Čtvrtek 24.09.2015, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • Příprava NHL

S konstatováním, že dnešní přípravné utkání ve First Niagara Center v Buffalu sledovalo 17 298 diváků se s Vámi loučím a u dalších on-line přenosů napočtenou! (03:48:17)

TŘI HVĚZDY ZÁPASU

1. Evander Kane (BUF) 2+0
    2. Alex Chiasson (OTT) 1+1
    3. Ryan Dzingel (OTT) 1+2
    Branka Widemana, kterou bek Ottawy rozhodl dodatečné prodloužení

Ještě dodám, že právě skončilo také dodatečné prodloužení, které si týmy vzhledem k novému formátu (3 na 3) přidávají po skončení přátelských zápasů. To dnešní již v první minutě rozhodl Chris Wideman (OTT), který zařídil, že Ottawa dnes poráží Buffalo i v tomto doplňku.

Je to tak. V posledních dvaceti sekundách jsme již gól neviděli a zápas končí za stavu 2:5. Ve třetí třetině se sice domácím podařilo snížit, ale v 50. minutě vrátil hostům tříbrankové vedení Zibanejad. V samotném závěru ještě Evander Kane využil početní výhody šesti proti čtyřem a ke gólu v oslabení ze 43. minuty přidal svůj druhý zásah, kterým korigoval na 2:4. To však domácím nestačilo a ještě jednou odvolali gólmana, což se jim stalo osudným a gól na 2:5 přidal hostující Dzingel.

59:40
    Sens posunuli kotouč do neutrální zóny. Utkání zřejmě skončí tímto výsledkem.

59:12
    Další přerušení hry. Tentokrát je puk kdesi v hledišti a takto se hrát samozřejmě nedá.

59:00
    Utkání se za tohoto výsledku již pouze dohrává. Domácí posílají kotouč na zakázané uvolnění.

58:09
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny Buffalo se provinilo ofsajdem.
    56:56. Ryan DZINGEL - 2:5

56:56
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Jenže Šavle znovu odvolaly brankáře a tentokrát pro změnu inkasují. Mullen povedeným obloučkem dostal puk do středního pásma, kde se kus černé gumy přes dva hráče dostal až k RYANU DZINGELOVI a ten jej bez potíží poslal do odkryté svatyně. Asistence: Max McCormick, Zack Stortini
    56:26. Evander KANE - 2:4

56:26
    Sabres právě vstřelili branku!
    Nyní už ale domácí snižují a je to 2:4! Z několika soubojů u mantinelu vyšli jako vítězové právě domácí hráči, puk se od modré dostal k EVANDERU KANEOVI, který natáhl ke střele a ta přes clonu Gionty propadla do sítě. Asistence: Tyler Ennis, Ryan O'Reilly

55:56
    Sens vyhazují kotouč přes všechny čáry. Početní výhoda Buffala zatím neslavila úspěch.

55:22
    Oddechový čas pro domácí. Buffalo se snaží vymyslet nějakou kulišárnu a Andrej Makarov zůstává na střídačce. Je z toho přesilovka šesti proti čtyřem.

55:22
    Max McCormick (OTT) poslal kotouč přímo do hlediště a půjde si odsedět trest za zdržování hry.

54:36
    Po dlouhé době se nám v akci předvedl také kapitán kanadské juniorky, Curtis Lazar, který se z pravého kruhu snažil překvapit Makarova. Bez úspěchu!

54:19
    Další zákrok Driedgera znamená zřejmě poslední komerční přestávku.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 43. Kane (O'Reilly), 57. Kane (Ennis, O'Reilly) – 26. McCormick (Dzingel, Lindberg), 28. Chiasson (Puempel, Mullen), 30. Stortini (Wideman, Greening), 50. Zibanejad (Dzingel, Chiasson), 57. Dzingel (McCormick, Stortini)

Buffalo Sabres: Lehner (41. Makarov) – Gorges, Ruhwedel, Colaiacovo, Leduc, Guhle, Donovan – Kane, Gionta, Legwand, Akeson, Reinhart, D'Amigo, Ennis, Rodrigues, Baptiste, Cornel, McGinn, O'Reilly
    Ottawa Senators: O'Connor (30. Driedger) – Cowen, Kostka, Wideman, Lepine, Chabot, Mullen – Prince, Greening, Lindberg, Puempel, Lazar, Dzingel, Pageau, Stortini, Ewanyk, McCormick, Chiasson, Zibanejad

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Dave Lewis – Scott Cherrey, Mark Shewchyk

Diváci: 17.298