Poprad – Nitra 3:4 (0:1 po s.n.) | Martin – Košice 3:2 (2:1 po s.n.) | Zvolen – Piešťany 2:0 (kon.)
Trenčín – Banská Bystrica 3:2 (1:0 po s.n.) | Skalica – Žilina 4:2 (kon.)
HK Skalica
4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
MsHK Žilina
sk Pátek 25.09.2015, 18:00 • zimný štadión Skalica • Tipos Extraliga (SR)

Koniec zápasu. (20:05:44)

59:27
    Ježek posielal puk popred bránku na spoluhráča, zachytili ho domáci a brejkovali, Sloboda však nevystrelil, puk mu z hokejky skĺzol.

59:23
    Bulík vidí dve minúty za podrazenie.

58:26
    Čas sa kráti, napätie prudko stúpa. Udrží to Skalice a bude oslavovať historicky prvé víťazstvo v tejto sezóne?

57:18
    Rýchly protiútok hostí si vyžiadal vhadzovanie pred Ševelom. No to vyhrali domáci, ktorí poslali puk na Brendla. Tomu sa ale zaplietol pomedzi korčule, a tak oň prišiel.

56:44
    Skalica bráni svoje obranné pásmo a puk Barák teraz poslal až k bránke hostí, kde Žilina položí základy svojej novej útočnej akcie.
    DRÁBEK - 4:2

55:56
    Žilina dala gól!
    Tak ešte to bude napínavé. Na 4:2 znižuje DRÁBEK , ktorý doklepol puk za brankovú čiaru.

53:35
    Skalica pri chuti, tretia formácia teraz zvierala hostí pred ich bránou, no chýba tam strela, ktorá by vytvorila závar pred Cibulom.

52:33
    Vlkom sa nedarí v rozohrávke, a tak musia začať svoju útočnú akciu až od vlastnej obrannej tretiny.

51:16
    Vzájomné vylúčenie, ktoré bolo opäť prehnané. Za filmovanie si ide sadnúť Polata. Dve minúty za hákovanie dostáva jeden z hráčov Žiliny.

50:55
    Žilina je v plnom počte, a tak hosťom začína minútová presilovka 5 proti 4.

49:58
    Neviem, či toto bolo zapískané správne, no ja o tom nerozhodujem. Pán rozhodca píska domácim dve minúty za príliš veľa hráčov na ľade. Odsedieť si to ide Mickievics.

48:53
    Patrik Schromer oslabuje svoje mužstvo na dve minúty za hákovanie.

47:27
    Tlak domácich, Sloboda vypálil od modrej, no Školiakov teč sa odrazil len do Cibuľových betónov.

46:25
    Už o vrie. Pobiť sa chceli Novák a Ježek, no rozhodcovia to nejako ustrážili. No na dve minúty odchádza Pavel Brendl za seknutie. Desať minút ( osobný trest) dostáva Ježek.

46:10
    Mariána Studeniča nepekne poslal k ľadu jeden z hosťujúcich hráčov, čo sa nepáčilo Jassovi, ktorý si ihneď išiel svojho spoluhráča zastať. Krásne gesto od Koba Jassa.

45:43
    Dnes sa nám hrá celý zápas v svižnom tempe.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 4. Studenič, 25. Brodek (Lantoš), 26. Školiak (Ďurák, Rachunek), 28. Studenič (Mickievics, Jass) – 30. Bulík (Huna R.), 56. Drábek (Kubiš)

HK Skalica: Ševela – Polata, Ďurák – Novák, Opalek – Jaborník, Barák – Zukal – Komínek, Školiak, Rachunek – Korytko, Brendl, Sloboda – Mickievics, Studenič, Jass – Lantoš, Kovalovský, Brodek
    MsHK Žilina: Tomek – Grman, Kurali – Makovský, Bajaník – Leško, Brejčák – Hochel, Krčula – Huna Ri., Huna Ro., Bulík – Stupka, Valášek, Konečný – Drábek, Ježek, Schromer – Lipovský, Švec, Kubiš

Rozhodčí: Novák – Návratek, Orolin