Karlovy Vary – Dolný Kubín 10:1 (kon.) | Studénka Sledge – HC Sparta Praha Sledge 0:3 (kon.) | Litvínov – Zlín sledge 0:16 (kon.)
SOHO Olomouc – SHK Mustangové 1:6 (kon.) | Vídeň – Č.Budějovice 6:3 (kon.)
SKV Sharks Karlovy Vary
10:1 (3:1, 4:0, 3:0)
Bencont Dolný Kubín
Sobota 26.09.2015, 13:45 • Zimní stadion Ostrov. • Česká para hokejová liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:45.

00:01

02:50
    Domácí vstoupili do utkání s nováčkem ligy aktivně, z tlaku vytěžili zatím jen Bergerovu bombu do horní tyče.

05:00
    První pět minut se odehrálo na jednu branku. Velkou šanci spálil Geier, z prostoru mezi kruhy trefil slovenského brankáře Pastuchu do masky.

08:30
    Nevyužité obrovské šance domácích. Berger objel branku a servíroval na podnose Wágnerovi, který neumístil puk do prázdné branky. Vzápětí Berger dorážkou trefil ležícího Pastuchu.

09:18
    Bencont Dolný Kubín právě vstřelil branku! MARTIN JOPPA, loni zlínský, nyní dolnokubínský žolík ujel do brejku a první střelou na Bezděkovu branku posílá slovenský tým do vedení. Precizně připravený pokus se odrazil od pravé tyče. Bez asistence.

10:30
    Žraloci právě vstřelili branku!
    Vedení hostů trvalo krátce. Po Geierově akci vyrovnalou dorážkou do prázdné branky karlovarský kapitán JIŘÍ BERGER. Asistence: Michal Geier.

12:10
    Nadále aktivnější domácí celek jde do vedení, když slovenská obrana zcela zapomněla na KARLA WÁGNERA, který zblízka nezaváhal. Asistence: Jiří Forgo, Miroslav Hrbek.

12:50
    Vyloučení v celku Bencont Dolný Kubín: Marek Zanovit, 2 minuty za nedovolené bránění.

13:22
    Hned první přesilovku v sezóně domácí tým využívá JIŘÍM BERGEREM a odskakuje na rozdíl dvou branke. Asistence: Michal Geier.

15:00

Soupeři, kteří se před zápasem navzájem neznali, odkryli v první třetině své karty. Karlovy Vary vytrvale útočily a Dolný Kubín se zuby nehty bránil. Slovenský brankář Pastucha předvedl několik výborných zákroků a hosté i díky tomu šli do vedení po brejku Joppy. Vzápětí však domácí třemi trefami skóre dokonale otočili.

15:01

15:13
    Vyloučen hráč Karlových Varů Marek Schneider, menší trest za téčko.

16:04
    Domácí tým je při chuti a prosazuje se dokonce i při vlastním oslabení! MICHAL GEIER se prodral mezi kruhy a prostřelil nešťastného Pastuchu počtvrté. Asistence: Jiří Berger.

17:13
    Domácí hrají v plném počtu, hostům se přesilovka pranic nevydařila a strávili ji před vlastní brankou.

19:32
    Převaha Karlových Varů trvá. Hrbek si teď sjel z pozice obránce až před brankoviště, ale Pastuchu nepřekonal.

21:59
    Geier objel s pukem na levé hokejce branku a zakončoval, hradbu těl před gólmanem neprostřelil.

22:43
    Zakázané uvolnění Dolného Kubína hrací hru tam, kde se odehrává od začátku třetiny.

23:29
    Berger obdržel přihrávku do jízdy mezi slovenské obránce a na konci své cesty trefil horní tyč při snaze o trefu do pravého růžku! Rozhodčí stál blízko a rozpažil.

25:02
    Slovenští hráči nestihli překazit předávku puku mezi Geierem a JIŘÍM BERGEREM, který vyprášil horní polovinu síťky za Miroslavem Pastuchou a Karlovy Vary vedou už 5:1. Asistence: Michal Geier, Miroslav Hrbek.

25:35
    Do svého druhého brejku v zápase ujel Martin Joppa a ukázal, jakým je zakončovatelem! Tentokrát ho ale od gólu dělily milimetry, trefil horní tyčku.

27:06
    Dalším střelcem nové sezóny je MAREK SCHNEIDER, který si najel do levého kruhu a po přesné Bergerově přihrávce zamířil za Pastuchova záda. Asistence: Jiří Berger.

27:35
    Dolný Kubín na chviličku v útoku, ale po sražené střele jdou dopředu opět domácí.

27:49
    Gólový příděl do slovenské sítě neutuchá. JIŘÍ FORGO mohl projet až před Miroslava Pastuchu, kterého překonal krátkou kličkou na pravou stranu. Asistence: Michal Geier.

29:24
    Miroslav Stašák potáhl kotouč po pravém křídle a od mantinelu vystřelil. Bozděk kontroloval dráhu nepřesného pokusu.

30:00

Před utkáním, které zahájilo Českou sledge hokejovou ligu 2015/2016, nebylo zcela jasné, jaký poměr sil bude na ledě. Ale nyní po dvou třetinách mluví skóre jednoznačně, Dolný Kubín se po celou dobu brání nepřetržitému karlovarskému tlaku, který se Žralokům daří vyjádřit i brankově. Takhle si nováček ze Slovenska vstup do české soutěže asi nepředstavoval, ale ještě má před sebou 15 minut čistého času na to, aby alespoň snížil rozdíl ve skóre. Karlovarští naopak mohou dále produkovat bezstarostnou hru, třetí třetina začne po úpravě ledu přibližně ve 14:55.

30:01

30:38
    Vyloučen hráč Dolného Kubína, Stanislav Biath menší trest za téčko.

31:05
    Hosté vyhodili za Bozděka.

31:30
    Domácí se snaží postavit zámek.

31:46
    Žraloci drží útočné pásmo, ale díky nepřesné rozehrávce se nedostávají ke střelbě.

32:11
    Schneider se snažil umístit střelu z voleje, jen těsně minul odkrytou polovinu branky.

32:38
    Hosté v plném počtu. V jejich brance je od začátku třetí třetiny nový muž Marián Hutka.

34:07
    Zakázané uvolnění Karlových Varů.

34:50
    Schneiderova zpětná rozehrávka zahnala domácí až za vlastní branku, ale Nejedlý si poradil a zakládá kontr.

35:23
    Po rozborce slovenské obrany minul prázdnou branku Marek Schneider! Snažil se střílet křížně z pravého kruhu.

35:23
    Martin Joppa obdržel nějaký nepříjemný úder a hra musela být přerušena. Útočné eso Dolného Kubína je ale již na střídačce a po konzultaci se zdravotnictví připraveno naskočit zpět.

35:56
    Geier se odpoutal od levého mantinelu a vystřelil tvrdě, ale mimo. Hutka tak stále čeká na svůj premiérový zásah.

36:34
    Vyloučen hráč Karlových Varů Jiří Forgo, menší trest za téčko.

37:06
    Geier posunul kotouč za slovenskou branku.

37:20
    Dolný Kubín se při přesilové hře dopustil zakázaného uvolnění.

37:31
    Po buly se dvojice Geier – Berger několikerou výměnou puku dostala až před Hutku, poslední přihrávka před prázdnou branku ale nešla přesně na hůl.

38:35
    Karlovy Vary v plném počtu.

38:58
    Zakázané uvolnění Dolného Kubína. Je zřejmé, že domácí celek po dojmem vysokého vedení poněkud zvolnil tempo, nevidíme již takový tlak jako v předchozích třetinách.

39:42
    Biath operoval před Bozděkovou brankou, ale k zakončení se nedostal, byl tísněn Hrbkem.

39:52
    MAREK SCHNEIDER dává z pravého křídla svou druhou branku v zápase a někteří hráči hostů rezignovaně zůstávají ležet na ledě. Je to opravdu velký příděl v jejich historicky prvním zápase a ještě u nejvzdálenějšího soupeře. Asistence: Jiří Forgo.

41:02
    Karlovarští asi chtějí vyhovět fanouškům, kteří si žádají deset gólů. Ten devátý dal bez větší námahy JIŘÍ BERGER, který překulil puk přes Hutkovy betony a zaznamenal už svůj čtvrtý zásah v utkání. Asistence: Michal Geier, Luboš Nejedlý.

42:21
    Joppa se snažil rozehrát, ale po kontaktu s Kováříkem změnila zamýšlená přihrávka směr.

42:35
    Icing domácího týmu.

42:49
    Jakub Trška po buly před Bozděkem vystřelil a karlovarský brankář musel vytáhnout zákrok hokejkou.

43:25
    Na 10:1 zaokrouhlil kdo jiný než domácí kapitán JIŘÍ BERGER. Asistence: Miroslav Hrbek.

44:56
    V samotném závěru ještě jednou ujel Martin Joppa a střílel pod horní tyč, jenže Bozděkova lapačka škrtla o puk a vytěsnila jej nad!

Vážení sportovní přátelé, úvodní zápas nového ročníku České sledge hokejové ligy je za námi. Bronzový celek minulé sezóny z Karlových Varů na začátek porazil nováčky z Dolného Kubína vysoko 10:1 a připsal si první tři body. Od počátku byly karty rozdány jasně a konečné skóre kopíruje dění na ledě. Žraloky už zítra čeká náročný soupeř, přijedou aktuální mistři ze Zlína, zatímco Dolný Kubín se střetne v Litvínově s dalším nováčkem rozšířené soutěže. Děkuji za pozornost, omlouvám se za technické potíže, jejichž vinou jste byli v reportáži ochuzeni o předzápasové informace, a přeji ze západočeského Ostrova příjemný zbytek sobotního dne. (15:26:18)

Jan Chlubna

Branky a nahrávky: 11. Berger (Geier), 13. Wágner (Forgo, Hrbek), 14. Berger (Geier), 17. Geier (Berger), 26. Berger (Geier, Hrbek), 28. Schneider (Berger), 28. Forgo (Geier), 40. Schneider (Forgo), 42. Berger (Geier, Nejedlý), 44. Berger (Hrbek) – 10. Joppa

SKV Sharks Karlovy Vary: Bozděk (Mach) – Hrbek, Nejedlý, Berger – Geier, Forgo, Wágner, Schneider, Kovářík
    Bencont Dolný Kubín: Pastucha (Hutka) – Stašák, Trška, Kardoš – Rauš, Zanovit, Joppa, Biath, Ferenčík

Rozhodčí: Schopf, Hrubý