Chabarovsk – Soči 1:0 (kon.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Novokuzněck – Kazaň 3:4 (0:1 po s.n.)
Novosibirsk – Toljatti 5:4 (3:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Jokerit 5:2 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 3:0 (kon.)
Spartak Moskva – Riga 3:2 (kon.)
Spartak Moskva
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Dinamo Riga
Neděle 27.09.2015, 16:00 • Sokolniki • KHL

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (18:22:17)

Dnešní utkání sledovalo 6914 diváků!

Československá stopa
    Lukáš Radil (SPM) 0+0
    Tomáš Kundrátek (RIG) 0+1
    Jakub Sedláček (RIG) 21 zákroků

Domácí to zvládli, obrat se nekonal. Spartak Moskva porazil doma Dinamo Riga 3:2. V poslední periodě jsme viděli ještě dva góly, nejprve se prosadil za hosty Mikelis Redlihs po krásné individuální akci, chvíli poté ale Spartaku vrátil vedení Dmitrij Korobov a skóre se již neměnilo.

59:31
    Střelu Ševčenka od mantinelu Engren vykryl, Moskva je v posledních vteřinách hodně pod tlakem.

58:54
    Jakub Sedláček je na střídačce, Riga jde do šesti!

58:15
    Domácím se vůbec nepovedl přechod do útočného pásma a rozhodčí tak odpískal ofsajd.

57:02
    Nicméně teď měli hodně namále, neboť Armands Berzinš netrefil letící kotouč, když stál sám před odkrytou klecí.

56:28
    Spartak si drží kotouč na holi a snaží se k němu hlavně nepustit Rigu.

55:11
    Igor Radulov stál před brankou a zkoušel tečovat střelu Gavrilyčeva. Tečoval, ovšem mimo branku Rigy.

54:26
    Nyní z ne moc dobré pozice pálil zaskočený Igor Radulov. I proto, že puk u sebe nečekal, se mu nedá zazlívat, že střílel opravdu mimo.

53:23
    Do samostatného úniku se dostal Lukáš Radil! Střela šikovného českého hračičky ale letěla mimo tři tyče Dinama.

52:48
    Spartak se snaží pojistit si vedení a zásobuje Sedláčka jednou střelou za druhou.
    Dmitrij KOROBOV - 3:2

51:54
    Spartak právě vstřelil branku!
    Nerozhodný stav dlouho nevydržel, neboť při signalizované výhodě jde Spartak do vedení! Na modré čáře se zmocnil kotouče DMITRIJ KOROBOV a propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Gleb Klimenko.

50:35
    A do nádherné šance se dostal Lukáš Radil! Projektil českého forvarda ale mířil mimo tři tyče Rigy.

49:19
    A ihned šel do šance Spartak! Střelu Tatalina ale zastavil Jakub Sedláček.
    Mikelis REDLIHS - 2:2

49:00
    Riga právě vstřelila branku!
    A máme vyrovnáno! MIKELIS REDLIHS si sebral za brankou kotouč a nádhernou bekhendovou kličkou nejprve položil Engrena a poté jej i následně překonal. Asistence: Steven Seigo, Gints Meija.

47:59

47:30
    Spartak stále kombinuje, jenže když už vystřelí, zastaví puk výtečný Jakub Sedláček.

46:27
    Steven Seigo bez problému vyhodil kotouč přes všechny čáry a Riga může střídat. Hosté se zatím brání bez problému.

45:59
    A máme tu další vyloučení. Na dvě minuty si jde sednout Saulietis za vysokou hůl.

44:55
    Stále se Spartak drží u kotouče v pásmu Rigy. Domácím se ale nedaří ohrozit Sedláčka.

43:57
    U puku jsou nyní hráči Spartaku a pomalým tempem se snaží přesunout hru před Jakuba Sedláčka, jež hájí barvy Rigy.

42:32
    Charles Genoway vypálil velkou ránu od modré čáry, ta navíc Sedláčkovi vypadla z lapačky a málem to bylo 3:1! Kotouč ale Steven Seigo stihl odpálit.

41:35
    Z mezikruží pálil Kaspars Saulietis, jeho projektil skončil na pravém betonu Engrena.

40:54
    Ville Leino a Andrej Jermakov si jdou sednout na dvě minuty za hrubost.

40:49
    Riga se už usadila v pásmu a začíná kombinovat s jediným cílem – vyhrát tento zápas.

40:01

Skončila nám prostřední bezbranková perioda. Oba celky hrály vyrovnaně, gól nepadl ani na jedné straně. Čeká nás ještě 20 minut, dokáže Riga otočit?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Vasiljev je vyloučen na dvě minuty za hákování.

39:02
    Spartak vstřelil gól! Jenže rozhodčí jej neuznal pro příliš mnoho hráčů na ledě.

38:29
    Od modré pálil Charles Genoway velmi prudkou ránu, jenže ta rána netrefila branku. Jakub Sedláček tak mohl zůstat v klidu.

37:35
    Evidentně nás čeká bezgólová třetina, neboť ani jeden z celků si nedokáže vytvořit nějaký souvislejší tlak, či pořádnou šanci.

36:14

36:05
    Moskva se už sice usadila v pásmu Rigy, ale nějako jim chybí střelba.

35:09
    Spartak má sice přesilovku, ovšem Dinamo Riga famózně brání a domácím prakticky nic nedovoluje.

34:14
    A už se nám zase vylučuje. Tim Sestito si jde sednout na dvě minuty za držení.

33:18
    Už delší dobu jsou u kotouče hráči Moskvy, ovšem ne a ne zakončit. Jakub Sedláček stále jen stojí v kleci a pozoruje.

32:36
    Do nádherné bekhendové rány se dostal Tim Sestito, bohužel pro něj však byl Atte Engren pozorný a včas nastavil beton.

31:57
    Dějištěm hry je momentálně střední pásmo, kde se domácí Spartak snaží prodrat k zakončení skrze obranu Rigy.

30:17
    Domácí se usadili v pásmu hostujícího celku a začali kombinovat. Jakub Sedláček ale zatím zasahovat nemusel.

29:05
    Lukáš Radil výborně zastavil útok hostujícího celku a následným pasem přesunul hru před Jakuba Sedláčka.

28:21
    Do výborné palebné pozice se dostal Mikelis Redlihs! Jeho tvrdý projektil ale Engren zastavil díky svým výborným reflexům.

27:07
    Steven Seigo selhal na modré čáře se zastavením kotouče a rozhodčí tak odpískal ofsajd.

26:25
    Spartak si drží kotouč na svých holích, ovšem zatím se zdržuje ve svém pásmu a dopředu nijak závratně nespěchá.

25:16
    Dinamo mělo něco málo přes minutu přesilovku pěti proti třem, ale vypálilo pouze jednou. Spartak se dnes prezentuje poctivou defenzivní činností.

24:53

24:10
    Prudká rána Tomáše Kundrátka končí v rohu kluziště. Následně ještě pálil z výborné pozice Miks Indrašis, s jeho ránou si ale Engren poradil na jedničku.

23:48
    Korobov si s Gilroyem lehli do střelby a dostali tak kotouč pryč ze své třetiny.

23:08
    Po kombinacích se rozhodl pálit od modré Oskars Cibulskis. Jeho projektil zachytil Engren do lapačky.

22:53
    Gavrilyčev si jde sednout na dvě minuty za hrubost. Čeká nás přesilovka pěti proti třem.

22:44
    Riga by mohla přesilovku využít k vyrovnání, jenže ne a ne se usadit ve třetině Spartaku.

22:10
    Andrej Jermakov si jde sednout na dvě minuty za držení.

21:25
    Oba celky se v úvodu prostřední periody zatím spíše oťukávají, žádná střela ještě k vidění nebyla.

20:42
    Ve druhé třetině se zatím drží u kotouče pouze moskevský Spartak, ale na branku se tu momentálně nestřílí.

20:01

Je za námi první třetina, ve které padly celkem 3 góly. Nejprve se prosadil Igor Radulov a poté Igor Levickij a vypadalo to, že se nám tu rozjíždí debakl. Jenže Riga poté výrazně přidala na tempu a pět sekund před koncem se dočkala snížení na 2:1, když se trefil Tim Sestito. Čeká nás tak ještě zajímavých 40 minut hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    Tim SESTITO - 2:1

19:55
    Přesilovka využita pět sekund před koncem první třetiny! V levém kruhu se ke kotouči dostal TIM SESTITO a využil toho, že Engren měl zacloněný výhled a svou ranou vymetl pavučiny v jeho pravém horním rohu. Asistence: Tomáš Kundrátek.

19:37
    Ke konci třetiny tu máme ještě jedno vyloučení. Za podražení jde na dvě minuty pykat domácí Matthew Gilroy.

18:44
    V závěru první třetiny se hosté snaží alespoň snížit, jenže vždycky ztroskotají na nepřesné koncovce.

17:35
    V potencionálně gólové šanci se ocitl Potapov, jenže s jeho lehkou střelou si Jakub Sedláček poradil s absolutním přehledem.

16:16
    Spartak nyní ubral na tempu a nejspíše šetří síly do druhé třetiny. Momentálně sledujeme kombinace domácího celku ve středním pásmu.

15:31
    Moskevský celek zahájil kombinace v pásmu Rigy, ovšem bez střelby. Ta je pro gól tak trochu potřebná, proto také je skóre stále 2:0.

14:41
    Po obrovské chybě v domácí defenzívě se ocitl zcela sám před Engrenem Mikelis Redlihs! Jenže nějakým zázračným způsobem se mu podařilo branku netrefit.

13:57

13:29
    Střelu Galvinše od modré vyrazil Engren přímo před sebe, tam si najížděl Meija a vypadalo to pro moskevského gólmana bledě. Kotouč ale stihl na poslední chvíli vypíchnout Korobov.

12:27
    Riga má sice přesilovku, ale absolutně se ji nedaří usadit se v pásmu domácího celku a vytvořit si souvislejší tlak.

11:57
    A máme tu další přesilovku. Trest byl udělen lavici Spartaku Moskva, jelikož měli moc hráčů na ledě.

11:09
    Dinamo Riga si drží kotouč a vyčkává na skulinku v defenzívě moskevského Spartaku.

10:15
    Engren opět musel podržet kotouč po střele Kundrátka. Vhazovat se bude před gólmanem Spartaku.

09:51
    Nyní se do sebe pustili Tim Sestito a Roman Tatalin! Rozhodčí ale šarvátku rozpustili dřív, než stihla skončit. Oba dva jsou vyloučeni na 5 minut za bitku.

09:19
    Voronin a Redlihs jsou současně vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

09:03
    Oddechový čas pro hosty.
    Igor LEVICKIJ - 2:0

09:03
    Přesilovka využita! Potapov vyslal krátkou přihrávku do mezikruží, kde už stál připravený IGOR LEVICKIJ, jehož rána z první propálila Sedláčka podruhé. Asistence: Maxim Potapov

08:26
    Spartak ale zatím přesilovku tráví spíše v obranném pásmu, neboť se nemůže prodrat skrze defenzívu Dinama.

07:51
    Kristaps Sotnieks je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

07:03
    Skvorcov zarazil rozehrávku Spartaku a pálil z první. S jeho dělovkou si Engren s kapkou štěstí poradil.

06:22
    Domácí měli další šanci, ovšem Bodrov mířil mimo klec Jakuba Sedláčka. Spartak na hřišti zatím dominuje.
    Igor RADULOV - 1:0

05:01
    A domácí jdou do vedení! Po pasu od Vasiljeva měl zcela odkrytou klec IGOR RADULOV, zakončit tedy už nebyl pro útočníka Spartaku sebemenší problém. Asistence: Alexandr Vasiljev, Gleb Klimenko.

04:37
    Sedláček měl co dělat, protože v předbrankovém prostoru se strhla pořádná strkanice. Nicméně český gólman kotouč podržel pod sebou a drží tak zatím čisté konto.

04:01
    Lukáš Radil ve výtečné příležitosti jen těsně minul svým pasem hokejku Leščenka, který byl zcela osamocen před Sedláčkem!

03:44
    Cibulskis je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

03:04
    Viktor Baldajev skvěle přečetl hru a zastavil rozjíždějící se útok Rigy. Následně ale byl Spartaku odpískán ofsajd.

02:04
    Zatím sledujeme velmi rychlý hokej, ovšem beze střel. První přerušení přišlo až teď, když Ville Leino špatně zpracoval kotouč a odpískal se ofsajd.

01:02
    Ke kotouči se nyní dostali i hosté, kteří začínají kombinovat ve svém útočném pásmu, Engren zatím ale zasahovat nemusel.

00:12
    Utkání začalo, Spartak Moskva si bere kotouč a ihned napadá bránu Rigy.

00:01

Spartak Moskva: Engren (Ivannikov) – Korobov, Gilroy, Jermakov, Genoway, Tatalin, Gavrilyčev, Baldajev – Radil, Šafigulin, Leščenko – Potapov, Bodrov, Levickij – Klimenko, Vasiljev, Radulov – Krutov, Ipatov, Voronin

Dinamo Riga: Sedláček (Eriksson) – Galvinš, Cibulskis, Seigo, Kundrátek, Sotnieks, Redlihs K., Ševčenko – Meija, Sestito, Redlihs M. – Indrašis, Džerinš, Darzinš – Leino, Saulietis, Skvorcov – Bukarts, Berzinš, Locans

Rozhodčí: Antti Boman, Konstantin Olenin – Stepan Koršak, Alexandr Černyšev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

DINAMO RIGA

To hosté jsou na tom kapku lépe. Se stejným počtem odehraných zápasů si drží na moskevský celek náskok dvou bodů. Riga body ztrácí pro změnu na jiné Dinamo, tentokrát Dinamo Minsk. Běloruský klub má na klub z Lotyšska náskok 2 bodů. Z Čechů zde působí Tomáš Kundrátek a gólman Jakub Sedláček.

SPARTAK MOSKVA

Domácím navrátilcům do soutěže se zatím moc nedaří. Po třinácti odehraných zápasech se v západní konferenci nachází na předposledním místě právě za Rigou. Náskok mají moskevští pouze na Severstal, který ztrácí na celek z hlavního města 4 body. V týmu působí i bývalý útočník Dynama Pardubice Lukáš Radil.

Zdravím všechny fanoušky hokeje! Ruská KHL pokračuje dalšími zápasy a my se zaměříme na duel mezi celky Spartak Moskva a Dinamo Riga! Tímto zápasem vás provede Karel Janeba.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Karel Janeba

Branky a nahrávky: 6. Radulov (Vasiljev, Klimenko), 10. Levickij (Potapov), 52. Korobov (Klimenko) – 20. Sestito (Kundrátek), 49. Redlihs (Seigo, Meija)

Rozhodčí: Antti Boman, Konstantin Olenin – Stepan Koršak, Alexandr Černyšev