Pittsburgh – Columbus 2:4 (kon.) | Carolina – NY Islanders 5:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:0 (kon.)
Detroit – Boston 3:4 (po pr.) | New Jersey – NY Rangers 3:4 (kon.) | Ottawa – Buffalo 4:6 (kon.)
Toronto – Montreal 0:1 (kon.) | Dallas – Tampa 6:3 (kon.) | Chicago – St. Louis 3:1 (kon.)
San Jose – Anaheim 1:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 3:4 (po pr.) | Carolina – Ottawa 2:1 (kon.)
Edmonton Oilers
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Minnesota Wild
Neděle 27.09.2015, 00:10 • SaskTelCentre, Saskatoon • Příprava NHL

Je hotovo, Edmonton nakonec porazil Minnesotu poměrně přesvědčivě 3:0. Anders Nilsson chytil všech 25 střel soupeře, čímž se měrou vrchovatou podílel na další výhře Oilers. Ve třetí třetině přidal uklidňující gól Oscar Klefbom, v samém závěru pak dopravil touš do prázdné hostující svatyně Rob Klinkhammer. Z mé strany je to vše, dobrou noc! (02:23:38)

TESTOVACÍ PRODLOUŽENÍ TŘI NA TŘI ROZHODL ERIK HAULA.

59:47
    Fedotěnko našel na modré čáře Mikea Reillyho, jehož střela skončila až v ochranné síti.

58:55
    Luke Gazdic a Christian Folin shodili rukavice, vzájemný pěstní souboj ovládl několika přesně mířenými údery domácí bijec! Oba kohouti vyfasovali pět minut za hrubost.

58:54
    Zápas se už pouze dohrává, do konce zbývá zhruba minuta.

57:44
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je to jasné, Olejáři přidávají gól do odkryté branky. ROB KLINKHAMMER si položil bránícího Scandellu a poté už měl úlohu snadnou. Asistence: Eric Gryba.

57:30
    Kuemper zůstal na střídačce, Wild hrají bez brankáře!

57:30
    Oddechový čas pro hosty.

57:27
    Dnešní utkání sleduje 7541 diváků.

56:48
    Folinoho vyhození puku mířilo mezi tři tyče, a tak se zakázané uvolnění nepíská. Domácí drží puk za vlastní svatyní.

55:55
    S nahozením Jordana Eberleho si Darcy Kuemper poradil, do konce třetí třetiny zbývají zhruba čtyři minuty.

55:32
    Svěřencům Mikea Yea se čas na vyrovnání rychle krátí, u kotouče je navíc domácí Ryan Nugent-Hopkins.

54:51
    Gryba kombinuje s McDavidem ve vlastním obranném pásmu, oba celky střídají své kompletní pětice.

53:20
    Domácí dělí necelých sedm minut od další výhry, nezávisle na výsledku po šedesáti minutách nás ale ještě čeká testovací prodloužení ve třech proti třem.

52:36
    Mark Letestu našel před Kuemperem Matta Hendrickse, jenž z bezprostřední blízkosti těsně přestřelil!

51:28
    Z levého křídla vypálil Darnell Nurse, Kuemperova lapačka ale byla na svém místě. Na řadě je komerční přestávka.

50:37
    Domácí vyhazují puk až ke Kuemperovi, další akci Wild z vlastního obranného pásma zakládá Marco Scandella.
    Oscar KLEFBOM - 2:0

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 19. Slepyšev (Draisaitl, McDavid), 50. Klefbom (Schultz, Draisaitl), 58. Klinkhammer (Gryba)

Edmonton Oilers: Nilsson (Scrivens) – Ference, Gryba, Nurse, Laleggia, Klefbom, Schultz – Slepyšev, McDavid, Draisaitl – Pouliot, Nugent-Hopkins, Eberle – Hendricks, Letestu, Klinkhammer – Gazdic, Miller, Pitlick.
    Minnesota Wild: Kuemper (Irving) – Reilly, Folin, Scandella, Olofsson, Dumba, Strachan, Fortunus – Schroeder, Fedotěnko, Dalpe, Sutter, Keränen, Carey, Hagel, Bertschy, Knight, Brassart, Bulmer, Haula, Mitchell