Rio Ave – Coimbra 1:0 (kon.)
Rio Ave FC
1:0 (1:0)
Academica de Coimbra
Pondělí 28.09.2015, 21:00 • Estádio do Rio Ave FC • Portugalská Primeira Liga • 6. kolo

Přeji všem hezký zbytek svátečního pondělního večera a někdy příště na shledanou. (22:52:15)

Zápas, který se neodehrál zrovna ve strhujícím tempu, statisticky ovládli hosté – zahrávali více přímých i rohových kopů, častěji stříleli. Přesto bylo lepším týmem domácí Rio Ave, které si nebezpečných situací vypracovalo přeci jen více. I proto relativně po zásluze vítězí 1:0 – výsledkem tomuto zápasu odpovídajícímu. Rozhodující okamžik se udál už v prvním dějství.

90+4

90+4
    Rozeběhla se už poslední nastavená minuta, nic podstatného se ale doposud nestalo.

90+1
    Sudí Almeida ve druhé půli nastavuje 4 minuty.

90
    Žlutou kartu dostává Cássio (Rio Ave FC) za zdržování času při odkopu od branky.

90
    Ještě jedna šance pro hosty – standardka z pravého křídla, následovat bude nepochybně centr.
    88. Nebezpečný rohový kop

88
    Cássio měl tentokrát také hodně štěstí na své straně. Centr propadl až k němu, brankář Ria Ave ho zřejmě ani pořádně neviděl, míč ho ale trefil do trupu a skákající před ním ho následně obrana odkopla do bezpečí. Šlo o jedinou vážnější situaci před brankou domácích ve druhé půli.

88
    V závěru zápasu budou hosté zahrávat 11. rohový kop.

87
    Střídání v týmu Rio Ave FC: ze hřiště odchází Héldon, přichází Pedrinho.

86
    Ačkoliv oběma týmům ještě jde o hodně, tempo zápasu v jeho závěru spíše upadá.

83
    Čas Academiky na vyrovnání se krátí, přitom ve druhém poločase – ač zahrává rohové kopy a drží v posledních minutách míč na svých kopačkách – ještě pořádně neohrozila Cássiovu branku.

81
    Míč se vrací na kopačky hostů.

81
    Rychlé zakončení domácích narazilo na odpor obránců, kteří míč přizvedli vysoko nad břevno. Následuje roh.

80
    Střídání v týmu Academica de Coimbra: ze hřiště odchází Obiora, přichází Leandro Silva.

80
    Rychlý brejk domácích se s úspěchem nesetkal, dokonce ani s pochopením spoluhráčů, a tak míč zamířil do autu.

79
    Rio Ave sice vyklidilo ofenzivní pozice a nechává hrát Coimbru, ta ale brankáři Cássiovi nedělá žádné starosti.