Chabarovsk – Toljatti 3:2 (kon.) | Vladivostok – Kazaň 1:0 (kon.) | Jekatěrinburg – N.Novgorod 3:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Minsk 2:1 (po pr.) | Jokerit – Petrohrad 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Barys 4:3 (po pr.)
Čerepovec – Omsk 3:4 (kon.) | Riga – Spartak Moskva 4:3 (2:1 po s.n.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Čtvrtek 01.10.2015, 16:00 • KrK Uralec (Kapacita: 5 570) • KHL

Ode mě je to k tomuto utkání vše, avšak již za několik desítek minut se na Vás budu těšit u on-line přenosu z fotbalové Evropské ligy. Na počtenou! (18:23:45)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Avtomobolist Jekatěrinburg

Petr Koukal 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:01

Zápas je tedy po šedesáti minutách u konce a tři body za těsné vítězství 3:2 si připisují domácí hráči. Ti vyhráli díky gólu Dmitrije Megalinského, který za asistence Golyševa v 56. minutě využil přesilovku 5 na 3. V samotném závěru to hosté sice ještě zkusili se šesti hráči v poli, ale k pořádnému zakončení se vlastně ani prakticky nedostali.

59:58
    Zřejmě poslední pokus končí vedle Ustinského brány! Avtomobolist míří ze třemi body!

59:39
    Torpedo se drží v útočné pásmu, ale ke střele se hosté ne a ne dostat.

59:25
    Vyhození domácích nekončí v bráně a je pískáno zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před Ustinského, který se musí stoprocentně soustředit.

59:07
    Je tomu tak. 53 sekund před koncem hrají hosté powerplay!

58:57
    Ilja Proskurjakov už pokukuje po střídačce. Hosté to určitě zkusí v powerplay se šesti hráči v poli.

58:26
    Ustinskij dokázal zastavit kotouč a rozjel tím prakticky útok domácích. Ten skončil ve středním pásmu.

57:42
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale kotouč se pohybuje převážně u mantinelu odkud domácímu brankáři nebezpečí nehrozí.

56:58
    Hra je přerušena. Za minutu budou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:15
    Pokračující přesilovku pěti proti čtyřem se již domácím využít nepodařilo a Torpedo hraje v plném počtu.
    55:02 Dmitrij MEGALINSKIJ - 3:2

55:02
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Vteřinu před návratem prvního vyloučeného jdou domácí do vedení a budou pokračovat klasickou přesilovkou! Golyšev nejprve u tyče nedokázal zvednout puk přes beton Proskurjakova, ale poté v pokračujícím tlaku našel hůl DMITRIJE MEGALINSKÉHO, který si již s gólmanem Torpeda poradil. Asistence: Anatolij Golyšev

54:33
    Hosté dostali puk aspoň do středního pásma a na chvíli si mohou oddechnout.

54:15
    Jenže přichází další vyloučení a domácí si zahrají přibližně minutovou přesilovou hru pěti proti třem. Arťjom Aljajev (NNO) vyhodil puk z vlastního pásma až do ochranné sítě za Ustinským a jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.

53:58
    Puk je znovu až za Ustinským. Přesilovka Avtomobolistu je zatím velmi špatná.

53:26
    Domácí fanoušci si žádají gól a dávají to patřičně najevo. Hosté však mezitím vyhazují kotouč z vlastního pásma.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 5. Garejev, 37. Alexejev (Pankov, Dostojnov), 56. Megalinskij (Golyšev) – 9. Aljajev (Kondratěv, Galuzin), 31. Videll (Pepeljajev)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Ustinskij (Fomin) – Megalinskij, Trjamkin, Timašov, Vasilevskij, Turbin, Kivistö, Gusev, Ščemerov – Simakov, Torčenjuk, Golyšev – Garejev, Koukal, Dubrovskij – Dostojnov, Alexejev, Pankov – Popov, Veličkin, Jemelin
    Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (Birjukov) – Jegoršev, Pepeljajev, Budkin, Kondratěv, Makarov, Aljajev, Chomickij, Kolganov – Ashton, Videll, Daugavinš – Sopin, Galuzin, Frolov – Klingberg, Potapov, Kuljomin – Dvurečenskij, Sjomin, Ruděnkov

Rozhodčí: Antti Boman, Roman Hofman – Tornike Kučava, Anton Ponamarenko

Diváci: 4 194