Heracles – Heerenveen 2:0 (kon.)
Heracles Almelo
2:0 (1:0)
SC Heerenveen
Pátek 02.10.2015, 20:00 • Polman Stadion, Almelo • Nizozemská Eredivisie • 8. kolo
    Po vítězství nad Heerenveenem se uskutečnila na tribuně volná zábava.

V Polman Stadionu je dobojováno. Heracles zásluhou skvělého výkonu Brama Castra a gólu Iliasse Bel Hassaniho z prvního poločasu, v předehrávce osmého kola nizozemské Eredivisie porazil Heerenveen, jehož čekání na výhru se protáhlo na sedm zápasů. Po přestávce ještě udělal pojistku na výhře domácího celku skvělou hlavičkou Wout Weghorst. Opomenou nemohu ani výkon Jaroslava Navrátila, který během druhého poločasu orazítkoval břevno a předním jeden z obránců srazil jeho střelu do boční sítě. Konečný výsledek. Heracles Almelo 2 Heerenveen 0. (21:51:42)

90+2

90+2
    Do rozehrávky Heerenveenu se zapojil brankář Erwin Mulder, který sice dlouhým nákopem našel spoluhráče, hosté ale vzápětí byli rychle vytlačeni zpět na vlastní polovinu.

90+1
    Sice neumím holandsky, ale nad rámec zápasu byly nastaveny pokud jsem dobře slyšel dvě minuty.

90
    V závěru zápasu opustil hřiště za velkého potlesku fanoušků střelec úvodní a rozhodující branky Iliass Bel Hassani.

89
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Gino Bosz.

88
    Následný rohový kop hosté na přední tyči dokázali odvrátit.

87
    Heracles rozehrál standardní situaci a na vzdálenější pravé tyči vybojoval po sražené střele rohový kop.

86
    Žlutou kartu dostává Kenny Otigba (SC Heerenveen).

86
    Mitchell te Vrede tentokrát přistrčil zezadu Mika te Wierika a tentokrát už žluté kartě neunikl.

85
    Žlutou kartu dostává Mitchell te Vrede (SC Heerenveen).

84
    Podle všeho se vše obešlo bez žlutého napomenutí.

83
    Mitchell te Vrede reagoval hodně podrážděně, když do něj jemně narazil jeho protihráč a rukama ho strčil.

82
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Jaroslav Navrátil, přichází Tim Breukers.

81
    Domácí jsou při chuti a dostali se k další střele, ta ale směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připravený Erwin Mulder.
    80. Wout WEGHORST - 2:0

80
    Heracles právě vstřelil branku!
    WOUT WEGHORST se prosazuje a deset minut před koncem posílá Heracles do dvoubrankového vedení!! Domácí rozehráli z poloviny hřiště standardní situaci, po které na hranici šestnáctky usměrnil míč Ramon Zomer na Wouta Weghorsta, který stejnou části těla zamířil podél brány přesně do levého horního rohu.

79
    Thomas Bruns hledal v šestnáctce vysokého Wouta Drosteho, jeho centr k němu ale nedoputoval.

Tomáš Reiner

Branky: 36. Bel Hassani, 80. Weghorst

Karty:   26. Zomer (HRC), 38. Bruns (HRC), 76. Droste (HRC) – 64. van den Berg (HEE), 72. Slagveer (HEE), 85. te Vrede (HEE), 86. Otigba (HEE)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 6:1. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:22.
    Heracles Almelo: B. Castro – Droste, te Wierik, Zomer, Gosens – Bruns, Pelupessy, Bel Hassani (89. Bosz) – van Ooijen (72. Darri), Weghorst, Navrátil (82. Breukers).
    Náhradníci: Fij – Breukers, Bosz, Darri, Gladon, García, Hemmink.

SC Heerenveen: Mulder – Marzo, St. Juste (46. Zahovič), Otigba, Bijker – van Anholt, van den Berg, Thern (46. Cavlan) – Slagveer, Veerman (61. te Vrede), Sam Larsson.
    Náhradníci: De Fockert – Thorsby, te Vrede, Zahovič, van den Boomen, Cavlan, Huizing.

Rozhodčí: Martin van den Kerkhof. Asistenti: B. Simons, M. Hoksbergen. Čtvrtý rozhodčí: C. Mulder