Znojmo – Lublaň 7:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
7:2 (1:1, 0:1, 6:0)
HK SŽ Olimpija Lublaň
Neděle 04.10.2015, 17:30 • Zimní stadion města Znojma • bet-at-home ICE Hockey League • 8. kolo

Neuvěřitelný zápas. Dvě třetiny to vypadalo, že Lublaň si ze Znojma odveze body, po čtyřiceti minutách vedla 2:1 a trápila lídra EBEL propracovanou taktikou. Jenže třetí třetina nabídla něco úplně jiného. Brzké góly položily slovinský celek a Orli postupně proměnili vyrovnaný duel v exhibici. Závěrečnou část hry vyhráli 6:0 a slaví další vítězství. Díky za pozornost a příjemný zbytek večera. (19:47:44)

59:28
    Olimpiji pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

59:10
    Csamango (ZNO) vyloučen za podražení.

59:05
    Birovu střelu Trelc jen vyrazil před sebe, ale Pucher měl k puku daleko.

58:43
    Domácí to nyní přehnali a vyrobili v rozehrávce chybu, kterou mohl ztrestat Pem, jenže příklepem z levého kruhu míjí.

58:20
    Zápas se chýlí ke konci, ale Lublaň zůstává pod drtivým tlakem. Po sérii přihrávek měl před sebou Yellow Horn odkrytou branku, ale trefuje jen padajícího brankáře.

57:38
    Bořuta příklepem od modré míjí branku.

57:10
    Hosté se snad poprvé v této třetině podívali s pukem na holi do útočné třetiny, záhy jsou z ní ale opět venku.

56:32
    Na led se dostává i třináctý útočník Štěpán Csamango, který nyní důrazně odstavil od kotouče pronikajícího Ropreta.

55:32
    Skóre třetí třetiny je aktuálně 6:0, což vypovídá o všem. Navíc se i nadále hraje na jednu branku.

54:37
    Orli právě vstřelili branku!
    Mexická vlna na tribunách znojemského stadionu sledovala sedmou trefu v síti hostů, poté co si RADEK ČÍP vybruslil na střed kluziště a střelou přes obránce překonává Trelce. Asistence: Antonín Bořuta.

53:56
    Šedivý hraje famózní třetinu, nyní narýsoval parádní přihrávku na Yellow Horna, jenže ten rozhození gólmana nevyužil a netrefuje branku.

53:34
    Yellow Horn na vrcholu kruhu pálil příklepem, Trelc si nebyl jistý, ale puk nakonec pokryl.

52:39
    Po gólové smršti přichází trochu zklidnění, Orli zakládají útok za Nechvátalem.

51:59
    Hebar (OLJ) vyloučen za sekání, další přesilovka Orlů.

51:27
    Je to pro Lublaň hodně kruté, ale Znojmu tam nyní padá úplně vše. ONDREJ ŠEDIVÝ si v přesilovce vybruslil od levého mantinelu a švihem se trefuje pod břevno. Trelc s čistým štítem dlouho nevydržel. Asistence: David Bartoš.

51:19
    Kousalík s Bartošem tentokrát na brankovišti puk nevybojovali.

51:03
    Hosté přestávají stíhat. Chaput (OLJ) dostává dvě minuty za držení.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 20. Štach (Pucher), 41. Bartoš (Yellow Horn, Lattner), 45. Číp, 48. Podešva (Číp, Tomas), 51. Šedivý (Yellow Horn), 52. Šedivý (Bartoš), 55. Číp (Bořuta) – 15. Chaput (Pem, Koblar), 30. Hebar (Mušič, Koblar)

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Fučík) – Štach, Biro, Stehlík, Kousalík, Bořuta, Bača, Nemčík – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
    HK SŽ Olimpija Lublaň: Roy (51. Trelc) – Tavželj, Planko, Reinthaler, Logar, Selan, Groznik, Cvetek, Scholz – Hebar, Mušič, Sotlar – Pešut, Kaspitz, Ropret – Pem, Chaput, Koblar – Hadžič, Kalan, Hočevar.

Rozhodčí: Kincses, Piragić – Nagy, Zgonc