Omsk – Novosibirsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Barys – Novokuzněck 4:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Vladivostok 1:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Minsk – Čerepovec 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Severstal Čerepovec
Čtvrtek 08.10.2015, 18:30 • Minsk Arena • KHL

Ode mě je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:45:45)

Československá stopa v utkání

Lukáš Krajíček (MIN) – 0 b, 1 s, TOI: 20:11
    Ondřej Němec (CER) – 0 b. 3 s, TOI: 23:11

Třetí třetina hokejistům Čerepovce vyšla. Hosté svého soupeře nepouštěli do větších šancí. Dinamo se ke slovu dostalo až zhruba dvě minuty před koncem normální hrací doby, kdy si Zubři vytvořili závěrečný tlak. V něm však žádnou vyloženou šanci Magarilov řešit nemusel, a pečeť na výhru Severstalu vystavil gólem do prázdné brány Roman Berdnikov. Čerepovec tak potvrdil dobrou formu a po další výhře se svěřenci trenéra Václava Sýkory odpoutali ze dna tabulky Západní konference, kam poslali bratislavský Slovan. Minsk zůstává na sedmé pozici.

59:54
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hokejisté Čerepovce rozhodují o své výhře. ROMAN BERDNIKOV poslal kotouč od vlastní brány bekhendovým obloučkem do prázdné brány, a stvrzuje výhru svého mužstva. Bez asistence.

59:29
    Milčakov prchá na střídačku, domácí to zkouší v šesti.

59:15
    Velká nevýhoda domácího celku je, že vhazovat se bude před Milčakovem.

59:15
    Trenér Dinama Minsk Lubomír Pokovič si vzal oddechový čas.

59:12
    Materuchin v dobré pozici pálil do připraveného Magarilova.

58:58
    Další střela od modré a další Magarilovův zákrok.

58:22
    Nyní se povedlo hostům vyhodit kotouč, Milčakov je stále v bráně.

57:51
    Tak se domácím přece jen podařilo dostat do tlaku. Tribuny bouří a domácí tlačí. Kaljužnyj pálil nepřesně.

57:33
    Elison si od mantinelu vyjel před Magarilova, jehož bránu jen přeměřil.

57:08
    Přečíslení tři na dva domácího celku zastavil rozhodčí kvůli ofsajdu, do něhož vjel Materuchin. Fanouškům v Minsku se tento verdikt vůbec nelíbil.

57:00
    Bučněvič vyvezl kotouč do útočné třetiny.

55:59
    Po dlouhé době se prezentovali domácí střelou, konkrétně to byl Komarov, jehož jedovka ovšem zamířila těsně mimo bránu.

55:29
    Nedaří se a nedaří domácím hokejistům usadit v útočné třetině. Hosté zatím zápas bez problémů kontrolují.

54:48
    Hosté vyhráli buly a vzápětí poslal kotouč po mantinelu tak šikovně, že se zakázané uvolnění nepískalo.

54:43
    Zakázané uvolnění Severstalu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 40. Bailen (Szczechura, Materuchin) – 14. Karlsson (Kagarlickij, Černov), 37. Černov (Kagarlickij), 60. R. Berdnikov

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Glass) – Šinkevič, Bailen, Krajíček, Lisovec, Gunderson, Znacharenko, Usenko – Kaljužnyj, Cheechoo, Elison – Materuchin, Szczechura, Gavrus – Bujnickij, Meleško, Komarov – Kolcov, Pavlovič, Michaljov.
    Severstal Čerepovec: Magarilov (Štěpánek) – Karlsson, Němec, Stasenko, Dorofejev, Kudako, Šeger, Lukin – Kagarlickij, Mons, Černov – Trubačjov, Vovčenko, Bučněvič – Kazakovcev, Monachov, Kovyršin – R, Berdnikov, Skorochodov, V. Berdnikov, Nikoncev.

Rozhodčí: Safiullov, Ščenjov – Golovljov, Lazarev

Diváci: 13 023