Toronto – Montreal 1:3 (kon.) | Chicago – NY Rangers 2:3 (kon.) | Calgary – Vancouver 1:5 (kon.)
Los Angeles – San Jose 1:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:3, 1:0, 0:0)
New York Rangers
Čtvrtek 08.10.2015, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

Československá stopa v utkání:
    Marián Hossa (CHI) 0+1, 2 střely, čas na ledě 17:29 (05:10:13)

1. Kevin Klein (NYR) 1+0
    2. Oscar Lindberg (NYR) 1+0
    3. Artemi Panarin (CHI) 1+0

Hostující celek vyhrává 3:2, i přes to, že celou třetí třetinu se bránil. Velký podíl na výhře má gólman, který svůj tým podržel. Ve třetí třetině vyhrálo Chicago na střely 14:7, ale nedokázalo ani jednou překonat brankáře Lundqvista. Král Henrik sice nebyl vyhlášen mezi nejlepšími hráči zápasu, ale ocenění by si, zejména za třetí dvacetiminutovku zasloužil.

59:40
    Lundqvist kryje další střelu.

59:00
    neplatí, neboť sudí dříve přerušili hru.

59:00
    Domácí dostali puk za brankovou čáru. Bude gól platit?

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:41
    Hromadné vyloučení. Shaw a Yandle dvě minuty hrubost. Bude se hrát čtyři na čtyři.

58:24
    Domácí to zkouší v šesti.

58:06
    A mohlo být hotovo, ale skvělý zákrok si připsal domácí gólman Crawford.

57:45
    Hosté útočí, čas běží zvesela dál.

57:25
    Chicago se dostalo z obranného pásma do středního.

57:00
    Poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:48
    V pohotovosti byl i po delší době domácí brankář.

56:24
    Buly před hostujícím brankářem, který zejména ve třetí třetině předvádí heroický výkon.

56:00
    Čas momentálně není spřátelenou fyzikální veličinou s domácím týmem.

55:52
    Zakázané uvolnění znamená, že se domácí dostanou do útočného pásma.

55:00
    Probíhá posledních pět minut třetí třetiny, hosté stále drží svůj jednobrankový náskok.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 15. Panarin (Kane, Hjalmarsson), 27. Teräväinen (Hossa, Toews) – 2. Lindberg (Miller, Stalberg), 17. Klein (Yandle, Miller), 20. Stephan (Hayes, Kreider)

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Seabrook, Keith, Daley, Hjalmarsson, Rundblad, Van Riemsdyk – Hossa, Toews, Teräväinen – Kane, Anisimov, Panarin – Baun, Shaw, Bickell – Garbutt, Krüger, Desjardins
    New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Girardi, McDonagh, Boyle, Staal, Klein, Yandle – Zuccarello, Brassard, Nash – Hayes, Stephan, Kreider – Stalberg, Lindberg, Miller – Fast, Stoll, Moore

Rozhodčí: Kozari, Hebert – McElman, Shewchyk