Třinec – Kometa Brno 1:2 (kon.) | Chomutov – Litvínov 1:0 (kon.) | Zlín – Vítkovice 3:5 (kon.)
Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Pardubice – Liberec 1:4 (kon.) | Olomouc – K. Vary 2:1 (kon.)
Sparta – Plzeň 5:4 (po pr.)
HC Sparta Praha
5:4 (2:0, 2:1, 0:3 - 1:0)
HC Škoda Plzeň
Pátek 09.10.2015, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 9. kolo

Náš online přenos je u konce. Děkujeme Vám za pozornost a budeme se na vás těšit u dalších zápasů. Na shledanou. (21:11:34)

To byl tedy zápas. Sparta si během dvou třetin vybudovala luxusní náskok tří branek, aby o něj ve třetí třetině přišla. Plzňi se podařilo během posledních dvaceti minut vyrovnat na 4:4 a dovést zápas do prodloužení. V něm po 32 sekundách rozhodl o vítězství Sparty 5:4 Daniel Přibyl. Sparta si tak připisuje cenný skalp lídra extraligy a zároveň prodlužuje svoji domácí neporazitelnost na čtyři zápasy.

Nejlepším hráčem na straně Sparty je vyhlášen střelec vítězného gólu Daniel Přibyl, na druhé straně přebírá cenu Dominik Kubalík.

60:32 Daniel PŘIBYL - 5:4

60:32
    Sparta právě vstřelila branku!
    Po 32 sekundách prodloužení je tu vítězná branka sparťanů! DANIEL PŘIBYL nejdříve přihrál střílejícímu Buchtelemu, ale ten netrefil branku. Nicméně kotouč se odrazil o mantinel zpět na hůl sparťanského útočníka s číslem 74 a ten jej propasíroval mezi rukou Machovského a tyčkou do plzeňské brány. Asistence: Jan Buchtele.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Konec základní hrací doby.

59:46
    Rozhodčí Spartě 14 sekund před koncem základní hrací doby pískají ofsajd, takže se hra stěhuje do středního pásma.

59:01
    Utkání se teď musí fanouškům líbit. Jaroslav Kracík (PLZ) se dopustil podražení a je tu další drama, tentokrát si totiž přesilovku zahraje Sparta.

58:32
    Vhazuje se po levici Machovského.
    57:48 Mario BLIŽŇÁK - 4:4

57:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A je tu to, co se rýsovalo v posledních minutách! MARIO BLIŽŇÁK napříhl na levém křídle a střelou k levé tyči srovnává na 4:4! To je zvrat a drama! Asistence: Lukáš Pulpán.

57:37
    Polášek vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

57:10
    Kadlec pálí od modré čáry, Pöpperle měl dobrý výhled a chytá puk do náruče. Teď bude záležet hlavně na jeho výkonu.

56:04
    Tohle pro domácí nevypadá vůbec dobře. Naopak Plzeň má možná poslední šanci na zvrat. Lukáš Pech (SPA) poslal u mantinelu na zem jednoho z plzeňských hráčů a dostáváí dvě minuty. Zároveň dostává osobní desetiminutový trest Tomáš Pöpperle za nesportovní chování!

55:11
    Kubalík dostal na modré hodně prostoru a trefuje Poláška do nohy!

Po třesku hokejek Sýkory a Přibyla vylétl kotouč přes plexisklo do hlediště.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 3. Kudrna, 5. Réway (Hlinka), 32. Mikuš (Pech, Čajkovský), 36. Přibyl (Sabolič), 61. Přibyl (Buchtele) – 30. Poletín (Sýkora, Bližňák), 42. Jeřábek (Kubalík, Kracík), 49. Kubalík (Kracík, Indrák), 58. Bližňák (Pulpán)

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Mikuš, Čajkovský, Piskáček, Polášek, Glenn, Eminger, Kalina – Kumstát (A), Pech, Sabolič – Klimek, Hlinka (C), Réway – Buchtele, Přibyl, Hamilton – Kudrna, Cingel, Forman. Trenér: Josef Jandač.
    HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Sklenička, Kadlec (A), Moravčík, Jeřábek (A), Pulpán, Kubka – Schleiss, Bližňák, Kratěna (C) – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Johnson – Poletín, Preisinger, Sýkora. Trenér: Michal Straka.

Rozhodčí: Lacina, Pešina – Zíka, Jindra