Motor ČB – Havířov 0:5 (kont.) | Kadaň – Přerov 5:1 (kon.)
0:5 (1:1, 2:0, 3:0)
AZ Havířov
Úterý 13.10.2015, 17:30 • Budvar aréna • Chance liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte při sledování online přenosu z předehrávky 14. kola WSM ligy. V něm se v úterý v Budvar aréně představí od 17.30 českobudějovický Motor a AZ Havířov.

AZ Havířov nezažil nejlepší vstup do soutěže a po první čtvrtině mu patří až jedenáctá příčka první ligy se sedmnácti body. Hlavní problém má AZ na venkovních kluzištích, kde dokázal uhrát pouze tři body za jedinou výhru. Úvodní letošní měření sil obou týmů skončilo výhrou Motoru 5:2 na ledě soupeře. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Petr Kanko s devíti body za sedm branek a dvě nahrávky.

ČEZ Motor se po slabším období znovu rozjíždí a po první čtvrtině mu patří druhá příčka o tři body za vedoucí Slavií a o dva body před třetím Kladnem. Jihočeši mají nabitý program, po sobotní výhře nad Jihlavou uspěli i v pondělí v Benátkách, kde je tradičně horká půda. Mezi nejvíce bodující hráče opět patří celý druhý útok – Josef Straka (8+10), Martin Heřman (7+9) a Tomáš Nouza (4+8).

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kříž, Suchánek, Kolmann, Zíb, Žovinec, Semrád – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Prokeš – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Škoda, Přibyl.

AZ Havířov: Svoboda (Matoušek) – Štencel, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korim, Lenďák, Bail – Maruna, Maliník, Kanko – Sztefek, Pechanec, Stumpf – Tomi, Staněk, Káňa – Kalus, Rimmel, Kotala – Matějek.

Rozhodčí: Bejček – Jílek, Šperl.

Motor v dnešním zápase bude postrádat svého druhého nejproduktivnějšího hráče Michala Heřmana kvůli drobným zdravotním problémům.

Oba celky již jsou na ledě, čekáme na vhození úvodního buly.

00:01

00:08
    Puk na holích Motoru, Mucha rozehrává směrem k brance Havířova.

00:50
    První velká šance zápasu! Zblokovanou střelu Babky dorážel Kuchejda do rozhozeného Svobody.

01:19
    Zákrok na druhé straně. Stumpfovu střelu vyrazil Bláha do rohu kluziště.

02:02
    Žovinec se dobře dostal do pásma hostů, následně ale o puk zbytečně přišel.

02:15
    Přísnou přihrávku Suchánka Guman nezpracoval a hlavní sudí píská zakázané uvolnění.

03:02
    Jiří Krisl si nerozuměl se svými spoluhráči a odpálil touš na icing.

03:11
    Následuje hned další zakázané uvolnění Havířova.

03:28
    Havířov právě vstřelil branku!
    Krásná branka v podání MICHALA SZTEFKA! Hostující útočník přebruslil Jána Muchu, položil si domácího brankáře a snadno zakončil. Asistence: Antonín Pechanec.

04:52
    Motor mohl srovnat! Prokeš ovšem předložil Robovi nepřesnou přihrávku, se kterou si domácí centr neporadil.

05:33
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Bojovnost VLADIMÍRA ŠKODY se ukázala v plné parádě! Zkušený útočník si vybruslil před Svobodu, byl faulován, ale z otočky dokázal překonat hostujícího brankáře. Bez asistence.

06:36
    Na dva doteky se dostali Havířovští do pásma, pohlednou akci zakončil Aleš Staněk střelou mimo.

07:00
    První vyloučení zápasu. Jan Káňa (HAV) dostává dvě minuty za podražení.

07:11
    Před Suchánkem zíval prostor ke střele, vysoký bek neodolal, ale jeho střela byla zblokovaná.

08:03
    Jihočeši přišli o puk a Havířov v poklidu vyhazuje.

08:38
    Sudí přerušuje hru po boji o puk v rohu kluziště. Buly před Svobodou.

08:46
    Tvrdé střely Zíba a Roba branku netrefily.

09:00
    Káňa na ledě. Pokračuje se 5/5.

09:51
    Do střely Žovince se obětavě položil Rimmel, čímž zažehnal hrozící nebezpečí pro Slezany.

10:39
    Zadovku Straky vystihl Kanko a může se svou lajnu rozjet útočnou akci.

11:39
    Od modré střílel z otočky Babka, Svoboda zákrokem přerušuje hru.

12:38
    Ofsajd Motoru. Komerční přestávka.

12:46
    Žovinec se řítil sám na Svobodu, jeden z obránců mu puk vypíchl a Žálčík z dorážky nastřelil hostující brankáře!

14:32
    Dobrá obranná práce od Maruny, Havířovští se po delší odmlce dostávají do pásma Jihočechů.

15:31
    S nepříjemnou střelou Krisla si Bláha poradil a betonem ji vyrazil.

16:06
    Nádherná akce ve všech směrech! Hostující obránce krásně našel rozjetého Pechance, který se řítil sám na Bláhu. Pechanec vystřelil na lapačku a domácí brankář ukázkovým semaforem sklidil aplaus od domácích fanoušků.

16:50
    Branka Havířovu již dnes podruhé vypadla ze své stálé polohy, znovu se přerušuje hra a vhazovat se bude před Svobodou.

18:17
    Icing se nepíská, puk byl před dojezdem za branku hostí tečován.

18:48
    Prokeš neprostřelil z bezprostřední blízkosti Svobodu. Mladý brankář udržel puk ve své výstroji.

19:54
    Šest vteřin zbývá do konce první periody, vhazuje se v pásmu Havířova.

20:00

Pohledný a svižný hokej byl k vidění v první třetině. Do vedení se dostali hosté zásluhou Michala Sztefka, za Motor srovnával premiérovou trefou za Motor Vladimír Škoda. Za zmínku stojí nádherný semafor v podání Ondřeje Bláhy proti střele Antonína Pechance. Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:01

20:18
    Druhá třetina začíná ofsajdem Českých Budějovic.

20:58
    Brejk Havířova zastavil čistým vypíchnutím puku Suchánek.

22:10
    Žálčík se skvěle vrátil a zastavil útok AZetu.

23:29
    Jakub Kotala v dobré pozici netrefil branku. Sudí signalizuje Motoru dvouminutový trest.

23:44
    Martin Semrád (CEB) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

24:43
    Hráčům AZetu se přesilovka vůbec nedaří a Motor se v klidu brání.

25:44
    Domácí pokračují v plném počtu.

26:08
    Havířov dosáhl branky, ale ta nemůže být uznána kvůli ofsajdu! Bláha špatně rozehrál přímo na hůl Maliníka, který vystřelil do odkryté branky po převzetí puku za modrou čárou!

27:44
    Křižnou přihrávku Žovince na Žálčíka ukryl Svoboda v lapačce. Komerční přestávka.

28:02
    Lukáš Žálčík si vybruslil z rohu branky, předložil puk LUBOŠI ROBOVI, který se střelou z první přesně trefil k pravé tyči Svobodovy svatyně. Asistence: Lukáš Žálčík.

29:08
    Vysoký oblouček od Havířovských skončil na zakázaném uvolnění.

30:20
    Mezi kruhy napřáhl Straka, Svoboda vyrazil pouze k Tomáši Nouzovi, který neprostřelil ležícího beka před ním.

32:59
    Hraje se nahoru, dolů. Akce střídá akci! Havířov se dostal do brejku, dobře se vrátil Kolmann. Na druhé straně se mohl znovu prosadit Rob, ale nastřelil pouze beton Svobody.

33:40
    Tomi udržel pro svůj tým pásmo a Havířov drží puk před Bláhou.

34:16
    Havířovští se nad ničím nerozmýšleli a odpalují puk na icing.

34:59
    Chyba Zíba zůstala nepotrestána, zkušený obránce spoléhal na odraz od zadního mantinelu, ale puk se odrazil až do středního pásma.

35:48
    Přihrávka Přibyla končí na střídačce Havířova. Buly ve středním pásmu.

36:02
    Pokus o využití hybridního icingu AZetu nevyšel, buly před Svobodou.

36:13
    Dělovku Kuchejdy vytěsnil Svoboda ramenem nad.

37:17
    Čistý hit Jakuba Suchánka sklízí ovace od přihlížejících fanoušků.

37:38
    LUKÁŠ ŽÁLČÍK v posledních zápasech nabírá skvělou fazonu! Po špatném zpracování puku havířovského beka přebruslil Ostrčila a krásnou střelou do horního růžku vymetl všechny pavučinky ve Svobodově brance. Bez asistence.

38:57
    Radek Prokeš (CEB) dostává dvě minuty za faul vysokou holí.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, kde stejně jako v první padly dvě branky. Nyní se o obě postarali domácí. Vedoucí branku zaznamenal rychlou střelou Luboš Rob. Třetí gól do sítě Havířova přidal po rychlém úniku a přesné střele Lukáš Žálčík. Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:01

40:01
    Třetí část začíná minutovou přesilovkou hostů.

40:53
    Domácí brankář raději nerozehrával a přikryl kotouč pod svojí lapačkou.

40:57
    Prokeš na ledě. 5/5

41:41
    Laciná branka v síti AZetu. Nouza vybojoval puk, zakončoval do připraveného Svobody, který puk neudržel a odrazil se k LUBOŠI ROBOVI, který ho doklepl do hostující branky. Asistence: Tomáš Nouza.

42:15
    Zblokovaná přihrávka Žálčíka končí v ochranné síti.

42:30
    Z dobré pozice střílel Semrád těsně vedle.

43:45
    Prokeš se i z těžké pozice dostal ke střele, Svoboda vyráží.

44:44
    Ofsajd Jihočechů.

45:36
    Čároví sudí se upískli, vhazování ve středovém kruhu.

46:18
    Karol Korim tvrdou střelou z kruhu netrefuje domácí klec.

47:02
    Vojtěch Tomi v dobré pozici promáchl. Jedna z mála příležitostí AZetu udělat něco s nepříznivým výsledkem.

47:19
    Antonín Pechanec se dostal až před Bláhu, ale nezakončil dost důrazně. Po přerušení hry se strhla za brankou Bláhy mela, který končí vyloučením na obou stranách.

47:19
    Kolmann a Suchánek (CEB) dostávají 2 minuty za hrubost. Stejný trest dostávají za hosty Krisl a Kalus (HAV). Pokračuje se pět na pět.

48:32
    Nahozený oblouček od Žálčíka až ze středního pásma raději podržel Svoboda v lapačce před dojíždějícím Robem.

49:17
    Forma jako hrom! Lukáš Žálčík obešel dva protihráče, předal puk Michalu Švihálkovi, ale ten mu vrátil nepřesnou přihrávkou.

50:37
    Kotalovo zakončení nadvakrát skončilo v klubku hráčů před Bláhou.

51:02
    Antonín Pechanec (HAV) dostává dvě minuty za podražení.

51:50
    Jiří Krisl (HAV) dostává dvě minuty za hrubost poté, co nesmyslně napadl domácího lídra Tomáše Nouzu. Zároveň dostává dvě minuty za držení. Uvidíme přesilovku pět na tři.

52:28
    Motoru se nedaří vstřelit pátou branku, tvrdou střelou neuspěli Kolmann ani Suchánek.

53:09
    Pechanec na ledě, pokračuje se 5/4.

Dnešní utkání sleduje 4341 diváků.

54:16
    Maliník přesprintoval Zíba a dokázal zakončit, Bláha připraven.

54:28
    Domácí snajpr TOMÁŠ NOUZA se dočkal! Prošel do útočného pásma, udělal kličku havířovskému obránci a zakončil mezi betony Svobody. Asistence: Petr Kolmann.

55:19
    Komerční přestávka. Motor si kráčí pro další tři body.

55:25
    Sražená střela Zíba končí v lapačce účastníka loňského světového šampionátu do dvaceti let.

56:17
    Čtvrtá lajna Motoru kombinuje v pásmu Havířova, blíží se konec utkání.

56:39
    Zakázané uvolnění Jihočechů.

57:32
    Rozjetý Kanko nezachytil přihrávku a přišel o dobrou možnost brejkové šance.

57:50
    Tomáš Nouza (CEB) dostává dvě minuty za hákování.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:35
    Jiří Krisl (HAV) zahákoval Jakuba Babku ve vyložené pozici a vysloužil si dvouminutový trest. Hraje se 4/4.

59:44
    Motor přidává šestou branku! LUBOŠ ROB si v samostatném úniku poradil velmi zkušeně a završil hattrick! Asistence: Lukáš Zíb.

Motor získává do tabulky další tři body po výhře proti Havířovu. Po celý zápas byli domácí lepším týmem, tudíž zvítězili po zásluze. To je ode mě vše, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek večera. (19:51:23)

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 6. Škoda, 29. Rob (Žálčík), 38. Žálčík, 42. Rob (Nouza), 55. Nouza (Kolmann), 60. Rob (Zíb) – 4. Sztefek (Pechanec)

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Mucha, Kříž, Suchánek, Kolmann, Zíb, Žovinec, Semrád – Kuchejda, Pajič, Babka – Nouza, Straka, Prokeš – Žálčík, Rob, Švihálek – Guman, Škoda, Přibyl.

Rozhodčí: Bejček – Jílek, Šperl