Olomouc – Vítkovice 2:3 (po pr.) | Mladá Boleslav – Kometa Brno 4:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 2:1 (1:0 po s.n.)
Zlín – Liberec 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Pardubice – Sparta 2:4 (kon.)
po s.n. (1:0)
Piráti Chomutov
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Mountfield HK
Pátek 16.10.2015, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 11. kolo

Po samostatných nájezdech vítězí Chomutov. Ovšem utkání bylo velice vyrovnané, ale dominovali mu oba gólmani, kteří předvedli několik perfektních zákroků. (20:01:27)

Michal VONDRKA - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Piráti Chomutov.
    Vítěznou branku vstřelil Michal Vondrka, jenž vystřelil přesně do horního rohu branky a připisuje bod navíc na stranu Pirátů.

3. série
    1:0
    Adam Courchaine se svižně rozjel, ale trefil lapačku gólmana.

2. série
    1:0
    Michal Vondrka vystřelil do horního rohu a Kacetl se natahoval marně.

2. série
    0:0
    Jaroslav Bednář nic nevymyslel a trefil Kopřivu.

1. série
    0:0
    Roman Chlouba rozhýbal gólmana, ale branku netrefil.

1. série
    0:0
    Jaroslav Kudrna mířil nad lapačku, ale branku přestřelil.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo, a tak po úpravě ledové plochy přijdou na řadu nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Od modré čáry vystřelil Marek Hovorka, který trefuje soupeře před brankou.

64:03
    Roman Červenka vyhrál vhazování, ale kotouč z jeho hole míří až do středního pásma.

64:01
    Oddechový čas pro domácí.

64:01
    Je tu obrovská šance pro Chomutov! Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Bohumil Jank.

64:00
    Hraje se poslední minuta prodloužení.

62:56
    Domácí nechali puk mezi kruhy, kde se k němu dostal Brian Ihnacak, jehož pokus letěl nad horní tyč!

62:00
    Z pravé strany vystřelil Roman Chlouba, jehož pokus ztečoval mimo tři tyče bránící hráč.

61:01
    Miroslav Kopřiva vyjel z branky a musel rozehrát, puk jen těsně minul hostujícího hráče.

60:28
    Jan Rutta na modré čáře nezvládl zpracování a puk mu utíká za branku soupeře.

60:01

Po šedesáti minutách utkání skončilo 1:1, a tak má každý tým po bodu. Kdo si připíše ten bonusový, to ukáže až následné prodloužení nebo nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:21
    Neskutečné štěstí stálo při Hradeckých! Marek Hovorka dostal puk mezi kruhy a pokusem z první trefuje tyč!

58:57
    Po nepřesné přihrávce sledujeme další zakázané uvolnění Chomutovských.

58:15
    Vladimír Růžička našel mezi kruhy Marka Hovorku, který okamžitě pálil, ale trefil před sebou stojícího obránce do brusle.

57:48
    Piráti vyhazují pouze na zakázané uvolnění, hra se vrací před Miroslava Kopřivu.

57:39
    Z pravého kruhu pro vhazování vystřelil z otočky Bedřich Köhler, ale našel opět připraveného chomutovského brankáře.

57:29
    Další nedůslednost v rozehrávce domácích, po které se k zakončení bekhendem dostal Courchaine, ale Kopřiva celou situaci přečetl.

57:10
    Ofsajd Hradce, když si kličku neodpustil Karel Pilař.

56:07
    Zpoza branky dostal kotouč na hranici brankoviště Brian Ihnacak, který okamžitě zakončil, ale našel jen beton Miroslava Kopřivy.

55:20
    Zpoza branky našel Roman Červenka na levé kruhu pro vhazování Vladimíra Růžičku, jehož pokus končí ve výstroji gólmana.

54:36
    Ondřej Kacetl musel rychle z branky a našel hůl Štěpána Hřebejka, který okamžitě vystřelil, ale branku nedokázal trefit.

53:45
    V poslední minutách je hostující tým lepší a domácí mají problém se založením útoku, jelikož jim kotouč odskakuje.

53:24
    Z ostrého úhlu vystřelil Roman Kukumberg, jenž málem nachytal Miroslava Kopřivu, ten měl plné nohy práce, aby situaci ustál.

52:28
    Po nevydařené rozehrávce Chomutova přišla střela z levé strany, kterou vyslal Brian Ihnacak, jenž našel jen hruď gólmana.

52:18
    Lehké nahození hostů končí pod lapačkou Miroslava Kopřiva, který si následnou rozehrávku rychle rozmyslel.

52:10
    Do útočné třetiny se dostal Martin Rýgl, jenž vyslal střelu z pravé strany, ovšem Ondřej Kacetl měl volný výhled a pokus zlikvidoval.

51:58

51:18
    Individuální akcí se prezentoval Michal Vondrka, jenž ušetřil cenné vteřiny.

50:40
    Od modré čáry vystřelil Karel Pilař, který trefil prvního bránícího hráče, ten vyhazuje a jde střídat.

50:12
    Piráti vybojovali puk u mantinelu a posílají hru do středního pásma.

49:58
    Za úplně zbytečný faul v útočné třetině je vyloučen Jakub Sklenář, jenž podrazil soupeře.

49:26
    Od modré čáry vystřelil René Vydarený, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

48:54
    Hradec Králové protečoval hru do útočného pásma a jde střídat.

48:25
    Ondřej Kopta si na útočné modré čáře dovolil kličku, kterou vystavil spoluhráče do ofsajdu.

48:00
    Až nyní se k puku dostali Piráti a Vladimír Růžička nařizuje střídání.

47:51
    Domácí nemohou udržet klid na hokejkách a pouze se brání.

47:10
    Mountfield se usadil v útočném pásmu a vyprodukoval střelu, která od modré čáry zamířila k zadnímu mantinelu.

46:40
    Kombinace Pirátů skončila jen přihrávkami u mantinelu, hosté vyhazují.

45:17
    Obrovská šance Chomutovských, střelu od modré čáry Kacetl vyrazil před sebe, kde byl Vondrka, který už nestihl zakončit.

43:51
    Ondřej Kacetl si jen chytil nahození od modré čáry. Vhazuje se po jeho pravici.

42:51
    Kukumberg mocně natáhl a trefil břevno! Nicméně se tak stalo po odpískání. Hostující útočník byl přistižen v brankovišti.

41:35
    Hosté se po nahození chtěli usadit v pásmu, ale domácí obrana situaci rychle zvládla. U puku jsou Chomutovští.

40:30
    Střela Rýgla od modré byla jen sražena a Hradec jde do protiútoku.

40:20
    Zakázané uvolnění hostů.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli zvýšenou aktivitu hostů, kteří v závěru dokázali využít přesilovou hru a je vyrovnáno. Prostřední perioda nám přinesla branku takzvaně do šatny. Autorem je Adam Courchaine, jenž dostal přihrávku od Briana Ihnacaka. Piráti půjdou do třetí periody za nerozhodného stavu 1:1. Třetina začne cca v 19:07.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    Adam COURCHAINE - 1:1

38:53
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec Králové využívá početní výhodu! Z mezikruží se o zakončení pokusil Brian Ihnacak, jemuž pokus nesedl a po nedůslednosti obránce se k zakončení dostal ADAM COURCHAINE, který střelou do bližšího horního rohu vyrovnává. Asistence: Brian Ihnacak, Rudolf Červený.

38:32
    Trest pro domácí lavici, jelikož Pirátů bylo na ledě šest. Dvouminutový trest odpyká Marek Hovorka.

38:18
    Martin Rýgl neudržel puk na modré čáře a domácí musí opustit útočné pásmo.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé části hry.

36:45
    Z vrcholu levého kruhu vystřelil Brian Ihnacak, jehož pokus mířil mimo tři tyče.

36:01
    Od modré čáry vystřelil Tomáš Knotek, jehož pokus zastavil Marek Hovorka.

35:28
    Hradec Králové kombinuje před domácí brankou, ale ke střele se zatím neodhodlal.

Dnešní utkání sleduje 4788 diváků.

34:41
    Za hákování dostává dvě minuty Martin Rýgl a hosté mají další šanci na vyrovnání.

34:36
    Hradec byl blízko vyrovnání, když střelu Ondřeje Kopty vyrazil Miroslav Kopřiva na spojnici tyčí!

34:08
    Ovšem Mountfield byl u mantinelu důraznější a posunul hru do středního pásma.

33:48
    Domácí pouze nahazují puk na zadní mantinel a jdou o něj bojovat.

33:23
    Michal Vondrka našel přes celou šířku hrací plochy Romana Červenku, jehož pokus končí v rukavici Ondřeje Kacetla.

32:44
    Do samostatného úniku se dostal Marek Hovorka, jenž se nejdříve napřáhl a pak zakončil po ledě, jenže celou situaci přečetl hostující gólman!

32:22
    Karel Pilař už měl namazáno na zakončení, ale místo střely zvolil jen nepřesnou přihrávku.

31:36
    Před branku domácího týmu přihrával Roman Kukumberg, ale kotouč jen proletěl k mantinelu.

30:46
    Z pravého kruhu vystřelil Ondřej Kopta, jehož pokus je sražený za branku.

30:27
    Piráti dlouho kombinovali u mantinelu, ale víc než zakázané uvolnění soupeře nezískali.

29:01
    V posledních minutách sledujeme hodně ofenzivní hokej a navíc Hradec dokázal hru vyrovnat.

28:10
    Kombinace Michala Vondrky a Romana Červenky, končí střelou druhého jmenovaného, jehož perfektním přesunutím vychytal Ondřej Kacetl! To byly momenty obou gólmanů, kteří zlikvidovali jasné góly.

27:58
    Neskutečný zákrok Miroslava Kopřiva, jenž už byl překonán dorážkou Tomáše Knotka, ale vytáhl obrat, po kterém lapačkou trefil puk mířící do brány!

27:18
    Rotace domácího celku v rohu končí nedorozuměním a hosté posouvají puk do středního pásma.

26:33
    Tvrdou střelu od modré čáry vyslal Karel Pilař, ale kotouč končí na zadním mantinelu.

25:50
    Puk před branku dostal Roman Kukumberg, jenž se snažil celou situaci vylepšit, ale u druhé tyče nebyl žádný jeho spoluhráč.

24:59
    Kombinace Chomutovských končí v rohu, kde ji přerušil Karel Pilař.

24:28
    Nahození hostujícího týmu končí v lapačce domácího brankáře, jenž před dotírajícím útočníkem hru přerušil.

23:44
    Další střela vyletěla z levé strany, ale pokus Tomáše Pospíšila byl hodně nepřesný.

23:00
    Od levého mantinelu vystřelil David Kämpf, jehož pokus vyrazil Ondřej Kacetl nejistým zákrokem před sebe.

22:26
    Hradec Králové vsítil branku, ovšem v brankovišti stál útočník, jenž Miroslavu Kopřivovi bránil v pohybu!

22:24
    Střelou přes obránce se prezentoval Jaroslav Kudrna, jehož pokus vyrazil domácí brankář.

21:43
    Hradec přidal na pohybu a okamžitě je to vidět na herním projevu.

20:35
    Další obrovská šance, když po střele Romana Kukumberga zazvonila vzdálenější tyč!

20:18
    Hned v úvodu druhé třetiny se ocitl před domácím gólmanem Bedřich Köhler, jehož pokus Kopřiva vyrazil.

20:05
    Úvodní vhazování vyhrál hostující centr, jenž svému celku dává právo prvního útoku.

20:01

Piráti se v první třetině dostali i přes dvě oslabení do vedení. O úvodní branku vyrovnaného dějství se postaral Vladimír Růžička mladší, který z úhlu zaskočil královehradeckého Ondřeje Kacetla. Druhá část hry začne přibližně v 18:20.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28
    Obrovská chyba hostujících obránců v rozehrávce, když přihrávka mířila na Lukáše Květoně, který si vybruslil před Kacetla, jehož bekhendovým pokusem trefil.

19:00
    Hraje se poslední minuta první periody.

18:57
    Hradec Králové opět nezvládl přechod přes střední pásmo a sledujeme zakázané uvolnění, která hlavní sudí opravuje, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

17:45
    Tomáš Knotek našel mezi kruhy osamoceného Zdeňka Čápa, který měl na hokejce vyrovnání, jenže v obrovské šanci branku pouze přestřelil!

16:54
    Z pozice obránce si sjel Martin Pláněk, jehož pokus z úhlu nemohl domácího gólmana překvapit.

15:54
    Mountfield pomalu, ale jistě zlepšuje pohyb. Ovšem na domácí to zatím stále nestačí.

15:20
    První pokus Ondřej Kacetl vyrazil k Antonínu Duškovi, jenž z ostrého úhlu trefil opět brankáře.

14:35
    Tomáš Rousek se nebál jít do zakončení přes bránícího hráče, jenže jeho zakončení vyráží chomutovský brankář.

13:49
    Od modré čáry vystřelil Roman Červenka, jehož pokusu na vzdálenější horní roh chyběly jen centimetry.

13:08
    Z vrcholu pravého kruhu vystřelil opět Michal Vondrka, jenž trefuje před brankou stojícího obránce.

12:14
    Mezi kruhy se ocitl osamocený Michal Vondrka, jemuž kotouč přeskočil hůl a následná střela už Kacetla nemohla překvapit.

12:04
    Dvě minuty za seknutí do lapačky brankáře dostává Lukáš Vantuch a také Chomutov si vyzkouší hru v početní výhodě.

12:04
    Z ostrého úhlu zakončil Tomáš Rousek, jeho pokus domácímu brankáři vypadl, ale ten celou situaci vyřešil napodruhé.

11:18
    Z pravé strany přihrával před branku Tomáš Pospíšil, jehož přihrávka našla hůl Ondřeje Kacetla.

10:48
    A opět Karal Pilař, ovšem další jeho zakončení končí na obránci Chomutova.

10:35
    Od modré čáry vystřelil Karel Pilař, jehož pokus postrádal přesnost.

10:08
    Po pravé straně se individuálně prosadil Antonín Dušek, jehož pokus byl nepřesný.

09:44
    Pirátům se podařilo zachytil puk a vyhazují.

09:02
    Střelecká pokus od modré čáry tečoval nepříjemně Rudolf Červený, jehož teč trefila se štěstím postaveného Miroslava Kopřivu.

08:58
    Dalším vyloučeným hráčem je Štěpán Hřebejk, jenž si pomohl proti pravidlům podražením.

08:47
    Celá situace se opět opakuje a domácí mohou vystřídat.

08:31
    Domácí opět zastavili útok soupeře a vyhazují.

07:46
    Ve vlastním oslabení přichází obrovská šance domácích! Před brankou se ocitl Antonín Dušek, jehož teč zamířila do náruče hostujícího gólmana.

07:20
    Hradec Králové se rozestavil v útočné třetině a kombinuje.

07:00
    Piráti vyhráli vhazování a okamžitě vyhazují přes všechny čáry.

06:55
    Dvouminutový trest za faul loktem dostává Jekabs Redlihs, jenž dává hostům šanci na vyrovnání.

05:58
    Jiří Drtina předvedl nepřesnou přihrávku, kterou našel soupeře, ovšem přečíslení skokem do přihrávky vyřešil Jan Rutta.

05:27
    Do útočného pásma zajel Roman Červenka, jenž střelou přes obránce netrefuje branku.

05:08
    Sledujeme první ofsajd, do kterého se dostali Chomutovští, ovšem hlavní sudí výrok kolegy opravil. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

04:50
    Mountfield má obrovské problémy s pohybem domácích hráčů, kteří opět kombinují v útočné třetině.

04:19
    Domácí byli malou chvilku pod tlakem a hned po získání puku posouvají hru do středního pásma.
    Vladimír RŮŽIČKA - 1:0

03:23
    Piráti právě vstřelili branku!
    Úvodní nápor Pirátů je pečetěn brankou! Jan Rutta našel ve středním pásmu najetého VLADIMÍRA RŮŽIČKU, jenž přešel přes obránce a následným zakončením z úhlu překvapil Ondřeje Kacetla. Asistence: Jan Rutta, Jakub Sklenář.

03:00
    Domácí brankář si připsal první zákrok, když vyrazil střelu od modré čáry.

02:40
    Miroslav Kopřiva vyjel za branku a snažil se rozehrán, jenže našel pouze hůl soupeře.

02:10
    Michal Vondrka přihrával za branku, kde je obránce, který vrací hru domácím hráčům.

01:58
    Mountfieldu je po další nepřesné přihrávce pískáno další zakázané uvolnění.

01:32
    Marek Tomici vyslal střelu z úhlu, ale Ondřej Kacetl byl připravený.

01:12
    Piráti dostali soupeře pod tlak, a tak hosté vyhazují na další icing.

00:55
    Vladimír Růžička přihrál na vrchol kruhu, kde byl Marek Hovorka, jehož pokus míří do hrudi gólmana.

00:34
    Zakázané uvolnění hostů, hra se přesune před Ondřeje Kacetla.

00:20
    Hradec ale první výpad dokázal zastavit ve středním pásmu, ovšem u kotouče jsou stále domácí.

00:05
    Úvodní vhazování vyhrál Roman Červenka, jenž dává svému celku právo prvního útoku.

00:01

Chomutovští na sebe nenechali dlouho čekat a už vjíždí na led z lebky maskota týmu. Proběhne tradiční pozdrav a už pomalu půjdeme na úvodní vhazování.

Do SD ARÉNY přichází východočeský Hradec Králové, jenž se rovná na modré čáře a čeká se na domácí hráče.

Ledová plocha je již připravená na duel, jenž začne za pár minut. Uvidíme, který z týmů vstoupí do zápasu lépe.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Piráti Chomutov: Kopřiva (Strmeň) – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Redlihs, Jánošík, Blaha – Vondrka, Červenka, Pospíšil – Sklenář, Růžička, Hovorka – Hřebejk, Dušek, L. Květoň – Tomica, Kämpf, Chlouba – D. Kaše.

Mountfield HK: Kacetl (Svoboda) – Vydarený, Pláněk, Čáp, Pilař, Jank, Dietz, Hronek – Dej, Knotek, Bednář – Courchaine, Ihnacak, Kudrna – Červený, Kukumberg, Köhler – Rousek, Vantuch, Kopta.

Rozhodčí: Pešina, Öhlund – Lhotský, J. Svoboda.

Ještě jednou vás vítám u dnešního onlajnu, nyní už z chomutovské SD ARÉNY, která zatím čeká na úvodní rozbruslení. Utkání startuje zhruba za čtyřicet minut, ale za pár okamžiků vám představím dnešní sestavy obou soupeřů.
    Slovinský reprezentační obránce Aleš Kranjc v Chomutově skončil

Slovinský reprezentační obránce Aleš Kranjc v Chomutově skončil. Rodák z Jesenice nenaplnil očekávání trenérů a může si hledat nové angažmá.

Posted by Piráti Chomutov on 16. říjen 2015

Po krátkém představení víme, že půjde o vyrovnaný duel, v němž může rozhodnout sebemenší chybička. Lepší výchozí pozici mají hosté, ale Pirátům pomůže dobře zaplněná SD ARÉNA. Jak duel skonče? To začneme odtajňovat od 17 hodin 30 minut, kdy je naplánované úvodní vhazování a naším onlajnem vás provede Michal Luxa.

Domácí zaznamenali raketový start do extraligy, ale v posledních pěti zápasech dokázali vydolovat pouhé čtyři body, když porazili Litvínov a remizovali na ledě Liberce. Piráti mají po deseti kolech na svém kontě patnáct bodů a patří jim deváté místo. Svěřencům Vladimíra Růžičky největší potíže způsobuje zakončení, když vsítili pouhých devatenáct branek. Nejlépe bodujícím hráčem Chomutova je Michal Vondrka (5+3) a Roman Červenka (2+6), oba borci mají osm bodů.

Mountfield Hradec Králové

Hradec má za sebou deset odehraných kol, v nichž nasbíral sedmnáct bodů, což ho řadí na průběžnou sedmou pozici. Ovšem Východočeši ztrácejí na vedoucí Plzeň pouhé čtyři body. Mountfield má v probíhají sezóně největší potíže s defenzívou, jelikož dostal jednatřicet gólů, což znamená tři na zápas. Nejvíce bodů v týmu posbíral Karel Pilař, jenž vsítil tři góly, ke kterým přidal sedm asistencí.

Dobrý den, je pátek a to znamená, že je na programu další kolo Tipsport extraligy, v němž Piráti Chomutov vyzvou Mountfield Hradec Králové.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 4. Růžička (Rutta, Sklenář), rozh. náj. Vondrka – 39. Courchaine (Ihnacak, Červený)