Olomouc – Sparta 2:3 (0:1 po s.n.) | Chomutov – Jihlava 3:0 (kon.) | Zlín – Č. Budějovice 3:4 (0:1 po s.n.)
Vítkovice – Mountfield HK 3:2 (kon.) | HC Plzeň – Kladno 9:1 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 5:7 (kon.)
Třinec – Pardubice 4:3 (po pr.) | HC Litvínov – Kometa Brno 6:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
4:3 (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Dynamo Pardubice
Pátek 16.10.2015, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů • 13. kolo

V prodloužení rozhodl obránce Michal Roman, jenž do sítě uklidil odražený kotouč a rozhodl tak o vítězství Ocelářů. (20:07:43)

61:04
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté už jsou sice kompletní, zároveň ale končí také toto utkání. Do odkryté klece dorazil kotouč MICHAL ROMAN. Asistence: Ondřej Kovařčík, Matej Murín.

60:37
    Po střele Adámka se Oceláři pokoušeli o dorážku, kotouč ale za brankovou čáru neprošel.

60:02
    Oceláři hrají ve čtyřech, hosté ještě necelou minutu ve třech.

60:01

V třetí části se neprosadil ani jediný tým a následovat tak bude pětiminutové prodloužení.

60:00

59:50
    Miloš Roman se v brankovišti pokoušel o dorážku, proti byl ale beton Červeného.

59:00
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    A další nedovolený zákrok ze strany hostů. Dvě minuty za nedovolené bránění pro Horynu.

58:37
    Pokus Pipka skončil v lapačce připraveného Hlaváče, následně Oceláři vyhazují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

57:51
    Po konci přesilové hry vyslali domácí hned několik střel na pardubickou branku, gólem ale neskončil ani jeden pokus.

57:18

56:55
    Ve velmi dobré střelecké pozici byl po přihrávce svého mladšího bratra Michal Roman, jenž ale z mezikruží neuspěl.

56:20
    Ocelářům se zatím nepodařilo získat útočné pásmo na delší dobu, Hosté se dokážou bez problémů bránit.

55:48
    Prudkou ránu vyslal od modré čáry Zahradníček, hostující gólman dokázal udržet kotouč mezi betony.

55:18
    A budou to Pardubice, kdo se bude muset bránit po faulu Benýška, jenž se provinil podražením.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 4. Murín (O. Kovařčík), 13. Murín (Miloš Roman, Adámek), 35. Kovařčík. (Roman), 62. Michal Roman (Kovařčík, Murín) – 5. Velinský (Hlaváček), 8. Panna (Horyna, Krajňák), 28. Krajňák (Pipek, Beran)

HC Oceláři Třinec: Hlaváč (Fendrich) – Pisarik, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, Heider, Adámek – Polak, Stuchlík, Kaukič, Petrák, Flok, Hrehorčák, O. Kovařčík, Sztwiertnia, Miloš Roman, Murín, Lorek
    HC Dynamo Pardubice: Červený (Husár) – Beran, Horyna, Kučera, Faltys, Rudy – Benýšek, Panna, Hlaváček, Hoskovec, Velinský, Barkóci, Krajňák, Dušek, Zadina, Pipek, Ružička, Kusý, Rohlík

Rozhodčí: Fiala – Vengřín, Moravec