Trnava – Spišská N. Ves 2:3 (po pr.) | Lipt. Mikuláš – Topoľčany 2:1 (kon.) | Humenné – Prešov 2:0 (pře.)
Bardejov – Nové Zámky 4:2 (kon.) | Senica – Detva 2:4 (kon.) | Pov. Bystrica – Michalovce 2:4 (kon.)
přerušeno
HC 19 Humenné
2:0 (2:0, -:-, -:-)
HC Prešov
sk Pátek 16.10.2015, 17:30 • ZŠ Humenné • 1. liga (SR)

Zápas je predčasne ukončený, pretože domáci nedokázali odstrániť technickú závadu na dverách pre rolbu. (18:28:41)

V prvej tretine sme videli pekný hokej zo strany domácich. Prvý gól padol po pekných prihrávkach Šugára a Ihnaťa, keď sa presadil od modrej Šeliga. Druhý gól padol v polovici tretiny, keď sa konečne presadil Martin Segľa. Zo strany hostí sme videli pekné akcie, no skvele chytajúci brankár Volentier nepustil za seba ani jednú strelu. Stav po prvej tretine 2:0. Tá druhá sa začne približne o 18:22.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

18:30
    Richard Šechný našiel pred bránkou domácich Kívadera, no ten nedokázal prekonať dobre chytajúceho Volentiera.

17:45
    Hostia v plnom počte.

16:56
    Domáci v plnom počte. Zahrajú si krátku presilovú hru.

15:45
    Trest pre hrácku lavicu. 6 hráčov na ľade.

15:45
    Vylúčenie v tíme HC Prešov Penguins. Vylúčenie si odsedí Nitrianský.

14:56
    Vylúčenie v tíme MHK Bemaco Humenné.

14:10
    Veľký tlak domácich si vytvorila formácia kapitána Roháčika, no brankár hostí bol proti a puk niekoľkokrát pokryl lapačkou.

13:10
    Hra sa v posledných minútach upokojila. Nevyužité šance na oboch stranách, a tak isto skvelé zákroky domáceho brankára, ktorý nedovolil puku, aby sa dostal do brány.

10:03
    Humenné dáva gól! Prvým gólom v sezóne sa predviedol M. SEGĽA.

09:33
    Hra je prerušená. Domáci vyhodili puk cez všetky čiary. Vhadzovanie po ľavej ruke Volentiera.

08:53
    Veľký závar pred domácou bránkou vyriešil lapačkou Viktor Volentier.

08:13
    Humenné dáva gól! Gól strelil ŠELIGA.

06:38
    Vylúčenie na strane hostí, za menší trest – sekanie.

06:07
    Domáci v plnom počte.

05:07
    Hostia si počas presilovky nedokázali vytvoriť väčší tlak. Chybu v prihrávke hostí využil kapitán Roháčik a vyskúšal brankára Martona strelou od modrej.

Tomáš Šimeček

Branky a nahrávky: 9. Šeliga (Ihnaťo, Šugár), 11. Segľa (Šugár)

HC 19 Humenné: Volentier (Kmeť); Vartovník, Varga, Segľa P., Renčok; Grega, Podsedlý, Roháčik, Segľa M; Nagy, Šeliga, Ihnaťo, Janči, Šugár; Kramár, Horváth, Mihalič, Roháč
    HC Prešov: Marton; Šechný, Novický, Fajčák, Obšut, Chalupa; Prokop, Nitriansky, Halás, Tkáč, Kohutiar; Kivader, Briják, Dancsák, Valentín, Horvát; Pulščák, Tartaľ, Horvath, Kihoon, Ferenc, Novický

Rozhodčí: Michaľov Martin (HR1), Smrek Martin, Ing. (ČR1), Janiga Matej, Ing. (ČR2)