Kometa Brno – Pardubice 6:1 (kon.) | Liberec – Vítkovice 4:1 (kon.) | Sparta – Litvínov 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC Sparta Praha
2:3 (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
HC VERVA Litvínov
Úterý 20.10.2015, 18:30 • O2 arena • Tipsport extraliga • 19. kolo

Pro dnešek je to vše, příště opět na shledanou. (21:15:39)

Litvínov poráží domácí Spartu 3:2 po samostatných nájezdech. Sparťané vedli nejprve 1:0 díky Michalu Čajkovskému, poté 2:1 zásluhou Daniela Přibyla, ani to ale na 3 body nestačilo. Domácí gólman Pöpperle si dal prakticky dva vlastní góly, to když si nejprve sám srazil už "chycenou" střelu z hole Františka Gerháta mezi vlastní betony, poté udělal hrubku v poslední minutě a dovolil Robinu Hanzlovi trefit prázdnou klec. I to se ve sportu stává, Pöpperle bude mít řadu příležitostí dnešní černý den napravit.

Nejlepší hráči utkání: Karel Kubát (LIT) a Jan Buchtele (SPA).

FRANTIŠEK LUKEŠ - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC VERVA Litvínov.
    Autorem vítězné branky je FRANTIŠEK LUKEŠ.

3. série
    0:1
    Réway Januse bekhendem nepřekonal.

2. série
    0:1
    Lukeš rozhodil Pöpperleho pohybem rameny, pak se trefil mezi betony.

2. série
    0:0
    Kumstát bekhendem Januse nepřekonal, slovenský gólman ani nemusel zasahovat.

1. série
    0:0
    Hübl si na domácího gólmana nepřišel, střela mezi betony nevyšla.

1. série
    0:0
    Kanadský forvard Sparty Hamilton forhendem minul levou tyč.

Samostatné nájezdy začínají.

Rozhodnou tedy až samostatné nájezdy...

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:13
    Je jasno. Dorážka Buchteleho není uznána jako gólová, na poslední chvíli zřejmě úspěšně zasáhl vynikající Janus.

64:13
    Sparťané se radují, kotel domácích fanoušků s nimi. Sudí je ale jiného názoru. Puk v brance sice skončil, jestli bude ale gól uznaný... to rozhodne až videorozhodčí.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá jen minuta.

63:15
    Janus zahrál na jistotu a přerušuje hru. Co by za tohle rozhodnutí dal jeho kolega Pöpperle ještě před pár minutami...

62:39
    Černožlutí zahrávají jen na icing.

Jiří Liebreich

Branky a nahrávky: 18. Čajkovský, 32. Přibyl (Buchtele, Hlinka) – 23. Gerhát, 60. Hanzl, rozh. náj. LUKEŠ