New Jersey – Arizona 3:2 (po pr.) | Pittsburgh – Florida 3:2 (po pr.) | Columbus – NY Islanders 0:4 (kon.)
Montreal – St. Louis 3:0 (kon.) | Philadelphia – Dallas 1:2 (kon.) | Nashville – Tampa 5:4 (1:0 po s.n.)

Československá stopa v utkání:
    Jaromír Jágr (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:33 (03:59:30)

Pittsburgh se tak po špatném vstupu do sezony dostává pomalu od pohody a dnes si připsal třetí vítězství v sezoně, byť to bylo prodloužení. Co je ale pro Tučňáky možná důležitější, že už se konečně prosadil také jejich kapitán Sidney Crosby, který měl až do dnešního zápasu v kolonce gólů a bodů nulu. V dnešním duelu zaznamenal 1+2.

61:21 Jevgenij MALKIN - 3:2

61:21
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Crosby zachytil rukavicí kotouč ze vzduchu. Následně ho podle regulí poslal na Letnaga, jenž vzápětí nabil JEVGENIJI MALKINOVI ,který se střelou příklepem trefil přesně na vzdálenější tyč. Kouč Floridy poté zažádal i o trenérskou výzvu, ale ta konec zápasu již neodvrátila. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.

60:20
    Kessel se v úvodu prodloužení ocitl v ofsajdu.

60:01

Přesilovku si ale Pittsburgh sebou ponese do prodloužení. Florida dokázala v průběhu dvou minut smazat dvougólový náskok, který domácím zařídil Kessel, zásluhou dvou hráčů ze čtvrté formace. Howdena a MacKenzieho. Nutno podotknout, že vyrovnaný stav po šedesáti minutách je oprávněný.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:36
    Vzápětí je vyloučen Huberdeau (FLA) za krosček.

59:36
    Barkov mohl rozhodnout. Stáhl si ideálně kotouč na střelu zápěstím, ale Fleuryho nepřekonal. Domácí gólman byl sice bez hokejky, avšak dokázal sklepnout betony k sobě včas.

58:40
    Crosby hledal před brankou Kessela. Přihrávku se ale podařilo zachytit obraně Floridy.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

56:48
    Boninovu střelu tečoval Rust mimo kluziště.

55:45
    Fleury si nyní poradil se střelou Jokinena od mantinelu.

54:28
    Další útok hostů přibrzdil ofsajd.
    53:57 Derek MACKENZIE - 2:2

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 11. Crosby (Malkin, Letang), 44. Kessel (Scuderi, Crosby), 62. Malkin (Letang, Crosby) – 52. Howden (Brickley, Gudbranson), 54. MacKenzie (Brickley, Howden)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Cole, Letang, Määttä, Lovejoy, Scuderi, Dumoulin – Kunitz, Crosby (C), Kessel – Perron, Malkin, Hornqvist – Porter, Bonino, Rust – Plotnikov, Cullen, Farnham. Trenér: Mike Johnston.
    Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Ekblad, Mitchell (C), Gudbranson, Kulikov, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Jágr – Pirri, Bjugstad, Smith – Jokinen, Bolland, Trocheck – Howden, MacKenzie, Brickley. Trenér: Gellerd Galllart

Rozhodčí: Leggo, McCauley – MacPherson, Gawryletz

Diváci: 18 471