Vítkovice – Litvínov 1:0 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 2:5 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 2:3 (po pr.)
Chomutov – Plzeň 7:5 (kon.) | Mladá Boleslav – Sparta 4:3 (po pr.) | Olomouc – Třinec 6:0 (kon.)
K. Vary – Liberec 4:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Pátek 23.10.2015, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 13. kolo

Napínavé utkání třináctého kola je za námi. Svěřenci Františka Výborného ve třetí třetině góly Voráčka a Stříteského otočili stav ve svůj prospěch, Sparťané ale čtyři minuty před koncem dokázali zásluhou Buchteleho poslat zápas do prodloužení. V něm byli šťastnější boleslavští hokejisté a Tomáš Voráček svým druhým gólem v zápase přiřkl Bruslařům bonusový bod. Ze ŠKOENERGO Arény je to pro dnešek vše, příště na počtenou! (20:14:04)

Tomáš VORÁČEK - 4:3

63:22
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je dobojováno, tým z města automobilů si vyšlápl na lídra tabulky a Spartu porazil v prodloužení! Tomáš Pöpperle rozhodně nebude mít čisté svědomí, protože toto nahození TOMÁŠE VORÁČKA se rozhodně dalo chytit! Asistence: David Výborný, Martin Látal.

63:06
    Adam Polášek centroval puk do ohně, ale ani jeden z hráčů v rudých dresech se v nepřehledné situaci k puku nedostal.

62:47
    Radan Lenc měl na holi rozhodnutí, jenže přečíslení dvou proti jednomu nepřetavil v gól – svou střelu nasměroval přímo do Pöpperleho výstroje!

62:03
    Cingelův pokus z ostrého úhlu mezi tři tyče nemířil, Boleslavští mohou založit protiakci.

61:24
    Tato Hrbasova rána už z Rittichovy výstroje vypadla, k dorážce se však Sparťané nedostali.

61:18
    Pokus Marka Hrbase boleslavského gólmana nezaskočil, hra je znovu přerušena.

61:03
    Bekhendový pokus Emingera Rittich rovněž betony vyrazil a o chvilku později pro jistotu přerušil hru.

60:27
    Pöpperle pomohl svým kumpánům s rozehrávkou a ke střele se následně dostal Lukáš Pech, strážce boleslavské svatyně ale spolehlivě zasáhl.

60:01

A protože střela Dominika Pacovského prosvištěla nad břevnem sparťanské svatyně, o osudu dnešního duelu rozhodne až prodloužení, případně samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:47
    David Rittich pro jistotu v nepřehledné situaci podržel puk ve své výstroji, hra je tak ještě jednou přerušena.

59:22
    Rudí vyhodili černou pryž na další icing, hra se vrací zpět před Pöpperleho a Josef Jandač si vybírá oddechový čas.

59:04
    Už se rozběhla poslední minuta třetí třetiny a ani jeden tým už se nikam nežene. Přijde na řadu prodloužení?

58:27
    Urban s Látalem se vydali napadat sparťanskou rozehrávku, ale s pukem na holích se dlouho nepomazlili.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 3. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, Výborný), 48. Stříteský (Výborný), 64. Voráček (Výborný, Látal) – 31. Kudrna (Pech, Mikuš), 40. Přibyl (Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (Mikuš, Přibyl)

BK Mladá Boleslav: Rittich (Řehoř) – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Lenc, Urban Pacovský – Klimenta, Hruška, Látal – Musil, Žejdl, Bárta
    HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Mikuš, Švrček, Polášek, Čajkovský, Hrbas, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Hlinka, Přibyl – Klimek, Cingel, Hamilton – Forman, Černoch, Kudrna

Rozhodčí: Fraňo, Hejduk – Frodl, Kajínek

Diváci: 4200 (vyprodáno)