Olomouc – Havířov 4:0 (kon.) | Zlín – Vsetín 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 0:4 (kon.)
HC Plzeň – Chomutov 6:3 (kon.) | Vítkovice – Poruba 13:3 (kon.) | Třinec – Opava 12:0 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 1:4 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 7:4 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
13:3 (6:2, 5:0, 2:1)
HC RT TORAX Poruba
Pátek 23.10.2015, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu • 15. kolo

Dnešní městské derby mezi Vítkovicemi a Porubou, které se odehrálo v rámci 15. kola NOEN Extraligy staršího dorostu, je již minulostí. Domácí svého rivala porazili o deset gólů, přičemž čtyři z třinácti vítkovických branek vstřelil Ondřej Kosina (dnes 4+0), gól a tři přihrávky si připsal Dominik Raška. Z řad poražených se trefovali Milan Vospálek, Michal Dang (oba 1+1), a Vojtěch Střondala. (19:25:12)

59:55
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ještě jeden gól! Jeho autorem je ONDŘEJ KOSINA (9+7). Asistence: Dominik Raška (11+15)

59:52
    Autorem patnáctého gólu utkání je MATĚJ ŠALA (7+9) – 12:3. Asistence: David Gřesík (3+10) a Lukáš Slíž (0+4)

58:16
    Dominik Ficek (VIT) se provinil podražením.

55:34
    Poruba právě vstřelila branku! Přesilovou hru hostů využívá VOJTĚCH STŘONDALA (7+8) – 11:3. Asistence: Milan Vospálek (6+6) a Michal Dang (5+9)

54:43
    Hlavní sudí Mikula vylučuje Matěje Kučeru na dvě minuty (VIT) za faul vysokou holí.

52:43
    Domácí se ubránili, již hrají v pěti.

50:43
    Na trestné lavici bude dvě minuty za hákování pykat Jan Bernát (VIT).

41:18
    Poruba v plném počtu.

41:08
    Hosté již hrají ve čtyřech.

40:01

Náskok Vítkovic je před třetí dvacetiminutovkou už devítibrankový. Hosté se budou na začátku poslední třetiny navíc bránit jen ve třech.

40:00

39:18
    Domácí si zahrají přesilovou hru 5na3, Vondál (POM) vyloučen na dvě minuty za krosček.

39:08
    Za podražení vyfasoval dvě trestné minuty Martin Prokeš (POM).

38:03
    ONDŘEJ KOSINA zaznamenává hattrick – 11:2. Asistence: Zack Malík (1+1) a Dominik Raška (11+14)

37:22
    Desátý gól domácích přidává JAKUB MAXNER (4+2). Asistence: Lukáš Slíž (0+3) a David Gřesík (3+9)

36:59
    JONÁŠ FRANZ (1+1) upravuje skóre utkání už na 9:2. Asistence: Jan Bernát (2+4) a Jan Richtár (1+2)

Simona Volníková

Branky a nahrávky: 1. Maxner (Šala, Veřmiřovský), 2. Kosina (Baláž), 4. Malík (Toman), 6. Richtár (Bernát), 7. Raška (Veřmiřovský, Toman), 16. Gřesík (Šala, Slíž), 24. Kosina (Baláž), 33. Kaláb (Maxner), 37. Franz (Bernát, Richtár), 38. Maxner (Slíž, Gřesík), 39. Kosina (Malík, Raška), 60. Šala (Gřesík, Slíž), 60. Kosina (Raška) – 8. Dang (Malát, Žídek), 14. Vospálek (Balcárek), 56. Střondala (Vospálek, Dang)

HC Vítkovice Ridera: Daňa – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Slíž, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman
    HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Skokan, Dobeš, Balcárek, Prokeš, Bijota, Prepsl – Holub, Havránek, Vospálek, Malát, Timura, Stach, Střondala, Žídek, Dlouhý, Dang, Klíma, Krupa, Irgl, Vondál

Rozhodčí: P. Mikula – M. Hlavatý, M. Konvička