Interobal Plzeň – Chrudim 1:6 (kon.) | Rádio Krokodýl Brno – Tango Brno 1:1 (kon.) | Helas Brno – Hradec Králové 4:4 (kon.)
Kladno – Zruč n/S 6:9 (kon.) | Česká Lípa – Vysoké Mýto 1:7 (kon.)
Helas Brno
4:4 (2:2)
MADOS MT Hradec Králové
Pátek 23.10.2015, 20:001. Futsal liga • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Hezký den z brněnské haly na Vodově ulici. V dnešním utkání 6. kola Chance futsal ligy se utká domácí Helas Brno s hostujícím Mados MT Hradec Králové. Textovým přenosem vás bude provázet Jan Číhal.

Domácí Helas zatím nepředvádí v nové sezoně vůbec špatné výkony. Po čtyřech odehraných zápasech má na svém kontě sedm bodů a oproti většině výše postaveným protivníkům má minimálně zápas k dobru. V posledním zápase se Helas utkal doma s Vysokým Mýtem, se kterým remizoval 2:2.

Hostující Hradec Králové je na tom zatím výrazně hůře. Hosté mají, stejně jako Helas, odehrány jen čtyři zápasy, na svém kontě ale mají pouhý bod za remízu s Tangem Brno. V posledním utkání se Východočeši utkali s dalším brněnským týmem, Rádiem Krokodýl, kterému doma podlehli vysoko, 0:4.

Vzájemná utkání z minulé sezony:

24.10.2014 Hradec 7 – 4 Helas
    23.01.2015 Helas 7 – 2 Hradec

Helas Brno: Šimon (Večeřa) – Cupák D. (C), Hanuš, Lerch, Ovčačík, Lidmila J., Cupák V., Vlach, Švihálek, Lacko, Havel, Sýkora, Shkyrich

MADOS MT Hradec Králové: Menšl (Ondráček) – Beran (C), Drozd D., Drozd P., Hruška, Hrůša, Friedl, Chromek, Srkal

Rozhodčí: Filipský, Honěk.

00:01

00:28
    Ovčačík sportovně vrátil soupeři míč po špatně odpískaném autu, hrají tedy hosté.

00:45
    Po menším závaru před Šimonem se ze země těžce zvedá právě domácí gólman. Nakonec je ale v pořádku a hosté mohou zahrávat roh.

01:12
    Do zakončení se dostal domácí Havel, jeho rána za těžkého úhlu se ale mezi tři tyče nevešla.

01:46
    Vojtěch Cupák zasáhl míč rukou, první akumulovaný faul Helasu.

02:13
    Domácího Shkyricha zradilo zpracování, znovu tedy u míče Hradec.

02:37
    Helas Brno právě vstřelilo branku!
    Parádní práce Davida Cupáka, který se u postranní čáry uvolnil přes přesilu protihráčů a následně našel před prázdnou bránou VOJTĚCHA CUPÁKA, který měl snadnou úlohu.

03:43
    O další pokus se ze střední vzdálenosti znovu pokusil Vojtěch Cupák, Menšl tentokrát vyrazil.

03:53
    Další asistenci si připisuje David Cupák. Domácí kapitán tentokrát posunul míč na IVANA LACKA, jehož rána, kterou ještě tečoval Friedl, končí za Menšlovými zády.

04:40
    Na druhé straně zahrozil Pavel Drozd, ten ale v dobré pozici mířil doprostřed brány.

05:10
    Šimon hledal dlouhým míčem Ovčačíka, ten ale v těžké pozici nedokázal zpracovat.

05:39
    Do rychlého protiútoku se dostával Srkal, jeho ránu ale stačila včas srazit domácí obrana.

05:55
    Domácí Lerch se dopustili faulu. Na ty je stav 2:1.

06:05
    Beran našel před bránou vynikající nahrávkou Pavla Drozda, toho ale z velké blízkosti vychytal Šimon!

06:46
    Další faul domácích, tentokrát to s důrazem přehnal David Cupák.

07:10
    A následuje již čtvrtý nedovolený zákrok Helasu, provinil se Vojtěch Cupák.

07:18
    Hradec sice podržel míč, nakonec se s ním ale dostal až za postranní čáru.

07:31
    Tentokrát faulovali hosté, Hrůša stáhl k zemi Davida Cupáka.

07:57
    Hrůša šel do souboje s Šimonem šlapákem a i když domácího gólmana pořádně nezasáhl, je mu pískán nedovolený zákrok. Na ty je to již 3:4.

08:22
    Právě Hrůša dostal dobrou přihrávku, jeho rána z deseti metrů ale končí nad břevnem.

08:33
    Na druhé straně zakončoval z dálky Lacko, Friedl ovšem srazil míč na rohový kop.

08:38
    Domácí rozehráli roh velmi špatně a do protiútoku se hnal Filip Hruška. Šimon ovšem vyběhl, odkopl míč do autu a následně byl hostujícím hráčem tvrdě doražen. Nakonec je z toho aut pro Hradec.

09:53
    Havel zaváhal v rozehrávce, jeho chybu ale napravil Švihálek, který se stihl výborně vrátit.

10:00
    Lerchův faul je již pátým pro Helas, který si tak musí dát pozor.

10:05
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    Míč se po přímém kopu Hradce odrazil k DAVIDU DROZDOVI, který se pěkně protáhl mezi dvěma protihráči a i s trochou štěstí prostřelil Šimona.

10:50
    Sýkorovu ránu ze střední vzdálenosti srazil do zámezí Beran, Brňané však zůstávají u míče.

11:12
    Na druhé straně zkusil znovu štěstí David Drozd, Šimon si ale s jeho tečovaným pokusem poradil.

12:31
    Lacko posílal dobrý střílený míč před Menšlovu bránu, hostující obrana ovšem zareagovala včas.

13:07
    Je vyrovnáno! Hrůša získal míč na pravém křídle a předložil jej před bránu, kde těsně před Filipem Hruškou zasahoval DAVID CUPÁK, jenž si ovšem míč nešťastně srazil do vlastní sítě.

13:07
    Oddechový čas pro domácí.

13:35
    David Cupák mohl své zaváhání napravit, když se protáhl na pravé straně a svou dělovkou orazítkoval břevno!

14:33
    Helas podržel míč a o střelu se nakonec pokusil Ovčačík, obrana Hradce ale jeho ránu dokázala zablokovat.

14:55
    Dobrou práci odvedl Ovčačík, který se stihl vrátit a na polovině hřiště vybojoval aut pro Helas.

15:29
    Hradec zatlačil svého soupeře, zatím se mu ale nedaří dostat do větší šance.

15:36
    Do dobré pozice dostal nakonec nabito David Drozd, rána mu ale nesedla a skončila mimo.

15:49
    Na průnikovou přihrávku si nabíhal Švihálek, Menšl byl ale z brány včas a míč odkopl.

16:02
    Právě Švihálek hledal před bránou pěknou přihrávkou Lercha, ten ale jeho úmysl nepochopil a k míči se nedostal.

16:21
    Oddechový čas pro hosty.

17:09
    Lacko posunul míč do středu, kde byl Ovčačík, jehož střela byla sražena na rohový kop.

17:21
    Tentokrát zkusil Lacko štěstí z dálky, jeho přízemní pokus se však mezi tři tyče nevešel.

17:46
    Tentokrát se do zakončení dostal Havel, s jeho ranou doprostřed brány si ale Menšl bez problémů poradil.

18:10
    Havel našel na pravé straně rozběhnutého Ovčačíka, ten ovšem v těžké pozici přestřelil bránu.

18:56
    Švihálek to zkoušel z podobné pozice jako před chvíli Ovčačík, ani on ale nemířil přesně.

19:00
    Minuta do přestávky, u míče jsou hosté.

19:05
    Friedlova tvrdá rána z dálky mířila metr vedle pravé tyče.

19:30
    Tentokrát zkusil štěstí Chromek, ani jeho střela ale Šimona neohrozila.

19:48
    Vojtěch Cupák nasadil jesle Friedlovi a dostával se do zakončení, Menšl ale včas vyběhl a výborně zasáhl.

20:00

První poločas je u konce. Domácí se dostali do dvoubrankového vedení po brankách Davida a Vojtěcha Cupáka, hosté však vyrovnalo zásluhou Davida Drozda a vlastní branky Davida Cupáka. Uvidíme, jak se bude zápas vyvíjet ve druhé půli.

20:01

20:19
    O první zakončení druhé půle se postaral Švihálek, Menšl ale jeho pokus vyrazil.

20:57
    Helas vstoupil do druhého poločase aktivně a dvakrát v krátkém sledu byl faulován.

21:50
    Hradec se se svou rozehrávkou dostal až do zámezí, hrát tak může znovu Helas.

22:27
    Hradec má zatím s napadáním domácích velké problémy a často přichází o míč.

22:50
    Lacko našel pěkným pasem rozběhnutého Sýkoru, jeho rána z první ovšem nemířila mezi tři tyče.

23:44
    Domácí jsou znovu ve vedení. Sýkora posunul na pravém křídle míč na VOJTĚCHA CUPÁKA, který si zasekl míč do středu a parádním bodlem do horního rohu brány vrátil Helasu vedení.

24:53
    Tentokrát to byl Helas, který chyboval v rozehrávce, hrát tedy mohou hosté.

25:18
    Tentokrát mohli udeřit hosté, po přihrávce Pavla Drozda ale míč netrefil v dobré pozici jeho bratr David.

25:35
    Na druhé straně hřiště dostal dobrou přihrávku Lerch, rána mu ale úplně nesedla a míč skončil mimo.

25:58
    Šimon se s míčem vytáhl až za půlící čáru, následnou přihrávkou ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

26:10
    Vojtěch Cupák posunul míč před bránu, tam byl Švihálek, jeho rána z otočky ale po teči jednoho z bránících hráčů Hradce skončila vedle.

26:50
    Shkyrich dobře zabojoval při napadání a získal míč pro Vojtěcha Cupáka, toho ale vzápětí zradilo zpracování míče.

27:08
    Pavel Drozd se dopustil faulu, který je pro hosty již třetí.

27:21
    Na zemi zůstává po jednom ze soubojů hostující Filip Hruška, hra je tedy přerušena.

27:21
    Hruška odešel na střídačku po svých, pokračuje se ve hře.

27:51
    Menšl získal míč a chtěl rychle rozehrát, na jeho dlouhý pas si ale nikdo z hostujících hráčů nenaběhl.

28:11
    Na druhé straně zahrozil Shkyrich, který se na levém křídle uvolnil a poslal před bránu střílený centr. Ten stačil těsně před nabíhajícím Vojtěchem Cupákem odvrátit gólman Menšl.

28:25
    První faul Helasu ve druhé půli, dopustil se jej Lacko.

28:46
    Srkal si zasekl míč na levačku a vyslal na Šimona přízemní ránu, domácí gólman si s ní ovšem poradil.

29:39
    Havel posunul dobrou přihrávkou na nabíhajícího Lercha, ten ale nedokázal Menšla ani nadvakrát překonat!

30:51
    Je vyrovnáno! Míče se před domácí svatyní zmocnil DAVID DROZD, který dokázal obejít Šimona a trefit poloprázdnou bránu. Pro Drozda je to druhý zásah v utkání.

31:16
    A David Drozd mohl dokončit hattrick, když šel po domácí chybě v rozehrávce úplně sám na Šimona, který jej ale tentokrát vychytal!

31:40
    Neskutečný zákrok Šimona, který reflexivně vyrazil Beranovo zakončení z velké blízkosti! Další důležitý zákrok domácího gólmana.

32:17
    Hradec je na koni a znovu mohl jít do vedení. Davida Drozda nejprve opět vychytal Šimon a následná dorážka Berana skončila jen na boční síti.

32:43
    Helas se snaží podržet míč a uklidnit tak hru.

34:11
    Lerch vyrobil velkou chybu v rozehrávce a po přihrávce Chromka nakonec zakončoval Filip Hruška, jeho ráně ovšem scházela přesnost.

34:26
    Švihálek v souboji mimo hru trochu nešťastně udeřil Friedla, který zůstává ležet. Hra je přerušena, faul se však nepískal.

34:44
    Shkyrich posílal míč před Menšla, tam se snažil dostat míč do sítě Havel, kterému je ale nakonec pískán faul.

35:44
    Hra je v posledních minutách trochu rozháraná. Je vidět, že ani jedno mužstvo nechce udělat rozhodující chybu.

36:07
    Havel našel v dobré pozici Lacka, ten ale bránu netrefil.

36:48
    Poprvé ve druhé půli je na palubovce David Cupák, který si v prvním poločase přivodil lehké zranění. Uvidíme, jestli domácí kapitán pomůže Helasu k rozhodnutí.

37:30
    Právě David Cupák velmi dobře získal míč, následně přečíslení ovšem vyřešil nepřesnou nahrávkou.

37:30

38:25
    Nakonec jsou to hosté, kteří dávají vedoucí branku! Na levém křídle se výborně prosadil Pavel Drozd, který už mohl sám před Šimonem zakončovat, nakonec ale předložil míč před prázdnou bránu DAVIDU DROZDOVI, jenž dokončil hattrick a dost možná rozhodl o výhře Hradce.

38:25

38:26
    Pokračuje se ve hře, Helas s pěti hráči v poli.

39:09
    Friedl získal míč a zkusil štěstí přes celé hřiště, mířil ale o metr vedle levé tyče!

39:21
    Je vyrovnáno! Míč si na střed navedl IVAN LACKO, jehož první ránu Menšl vyrazil, na Lackovu dorážku už byl ale krátký!

39:24
    Helas hraje opět powerplay a chce rozhodnout tento zápas.

Zápas je u konce. Druhá půle nakonec skončila výsledkem 2:2, stejně jako první, týmy se tedy rozešly smírně. Domácí poslal ve druhé půli do vedení Vojtěch Cupák, Hradec ale dokázal skóre otočit zásluhou dvou branek Davida Drozda a vypadalo to, že si domů odveze tři body. Za Helas však dokázal v poslední minutě vyrovnat Ivan Lacko a zajistil domácím alespoň bod za remízu. Ode mě je to vše, s přáním pěkného zbytku večera se loučím. Na shledanou. (21:45:34)

Jan Číhal

Branky: 3. Cupák (Cupák), 4. Lacko (Cupák), 24. Cupák (Sýkora), 40. Lacko – 11. Drozd (Beran), 14. Cupák (vla.), 31. Drozd, 39. Drozd (Drozd)

Rozhodčí: Filipský, Honěk